گجت

هدست واقعیت ترکیبی اپل که در رندرهای مفهومی دیده می شود، طراحی آشنا را به نمایش می گذارد

واقعیت مختلط شایعه شده اپل در رندرهای مفهومی جدیدی توسط هنرمند Ian Zelbo ظاهر شده است و به علاقه مندان نگاهی به روز در مورد ظاهر هدست شایعه شده این شرکت می دهد. انتظار می رود این هدست از واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) با پشتیبانی از تشخیص حرکت پشتیبانی کند. بر اساس گزارش های اخیر، انتظار می رود هدست واقعیت ترکیبی این شرکت بدون آیفون متصل نیز کار کند. علیرغم افشای چندین مورد حاکی از قابلیت های دستگاه، شایان ذکر است که اپل هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد برنامه های خود برای هدست پوشیدنی AR/VR فاش نکرده است.

تصاویر مفهومی جدیدی که توسط Zelbo به اشتراک گذاشته شده است، هدست AR/VR شایعه شده را از سه زاویه مختلف نشان می دهد. Zelbo این هدست را “Apple View” نامیده است، اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که اپل قصد دارد از همین نام برای هدست خود استفاده کند. این اولین باری نیست که یک هدست واقعیت ترکیبی با این طراحی مشاهده می‌شود – طرح‌هایی از The Information در اوایل سال جاری نشان می‌دهد که هدست با طراحی مشابه. به نظر می رسد طراحی رندرهای هدست واقعیت ترکیبی از همان تصاویر از جمله هدبند آبی الهام گرفته شده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، اپل هنوز برنامه‌ای برای هدست‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در سال آینده اعلام نکرده است. با این حال، مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، معتقد است که هدست واقعیت ترکیبی اپل می تواند در سال 2022 ظاهر شود و دارای نمایشگرهای میکرو OLED باشد. به گفته Kuo، این هدست ممکن است از AR و VR پشتیبانی کند و در سه ماهه چهارم سال 2022 عرضه شود.

مطلب پیشنهادی:  تحلیلگر می گوید اپل هدفون های اصلی AirPods Lite TWS را در نیمه دوم سال 2024 معرفی خواهد کرد.

در حالی که قبلا تصور می شد هدست واقعیت ترکیبی اپل برای کار کردن به یک آیفون متصل نیاز دارد، کو قبلا گفته بود که هدست AR می تواند شامل دو تراشه قدرتمند باشد که به آن اجازه می دهد مستقل از آیفون کار کند. انتظار می رود تراشه اول عملکردی قابل مقایسه با چیپست M1 مک سال گذشته داشته باشد، در حالی که انتظار می رود تراشه دوم حسگرهای دستگاه را مدیریت کند.

به گفته Kuo، این هدست ممکن است از نمایشگرهای میکرو OLED پشتیبانی کند و حسگرهای سه بعدی قدرتمند با تشخیص حرکت و حرکت را داشته باشد. اگرچه انتظار می‌رود هزینه این هدست بالا باشد، اما Kuo پیشنهاد می‌کند که اپل می‌تواند در دهه آینده آیفون را با واقعیت افزوده جایگزین کند و این شرکت برای جایگزینی تلفن هوشمند محبوب خود باید حداقل یک میلیارد دستگاه AR بفروشد. دهه آینده


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا