کامپیوتر

هدست واقعیت مجازی اپل ممکن است زودتر راه اندازی شود و خطرناک است

علیرغم مخالفت تیم طراحی قدرتمند این شرکت، تیم کوک اپل را تحت فشار قرار می دهد تا هدست واقعیت ترکیبی Reality Pro خود را در اسرع وقت عرضه کند. این حرکت سوالاتی را در مورد اینکه آیا دستگاه در زمان عرضه در تابستان امسال برای اولین بار آماده می شود یا خیر ایجاد می کند.

این خبر توسط فایننشال تایمز (FT) منتشر شده است که یکی از مهندسان سابق اپل را به عنوان منبع ذکر کرده است. گزارش شده است که این مهندس روی پروژه هدست کار کرده و خاطرنشان کرده است که “فشار فوق العاده ای” بر اپل برای انتشار Reality Pro پس از سال ها تاخیر وجود دارد.

رندر هدست واقعیت ترکیبی اپل (Reality Pro) در نمای جلوی خاکستری.
رندر هدفون اپل. احمد چنی، Freelancer.com

به گفته FT، تأخیرها و فشارهای بعدی برای عرضه در سال جاری منعکس کننده شکاف بین عملیات و تیم های طراحی اپل است. در واقع، این رسانه ادعا می کند که از زمان آغاز پروژه در سال 2016، تقسیم بندی ها آشکار بوده است و به نقل از «چند نفر از افراد آشنا با بحث های داخلی اپل» است.

تیم عملیات، از یک طرف، می‌خواست یک هدست «نسخه اول» را منتشر کند که شبیه به مجموعه‌ای از عینک‌های اسکی باشد و به کاربران اجازه دهد «فیلم‌های سه‌بعدی همه‌جانبه را تماشا کنند، تمرین‌های تعاملی انجام دهند یا با آواتارهای واقعی از طریق FaceTime اصلاح‌شده چت کنند. “

با این حال، این مورد برای تیم طراحی خوشایند نبود، زیرا اعضای آن از اپل می خواستند تا زمانی که این فناوری به اندازه کافی بالغ شود تا یک جفت عینک واقعیت افزوده را عرضه کند، صبر کند. در نهایت، این ایده توسط تیم کوک، که در کنار جف ویلیامز، مدیر ارشد اجرایی و تیم عملیات بود، رد شد.

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک اشاره کرده است که ممکن است پلتفرم رسانه اجتماعی خود را راه اندازی کند

اعتبار سنجی

نمای جانبی هدست واقعیت ترکیبی اپل (Reality Pro) به رنگ بنفش
احمد چنی، Freelancer.com

فشار برای معرفی این هدست در سال جاری می‌تواند به این معنا باشد که اپل می‌خواهد هر چه زودتر خود را در فضای واقعیت مختلط نوپا تثبیت کند، نه اینکه منتظر بماند تا بتواند فناوری را کامل کند و رقبای خود را از بین ببرد. این امر برای اپل خارج از هنجار است و نشان می دهد که سمت عملیاتی آن در حال افزایش است که طراحان این شرکت قبلاً از آن لذت می بردند.

با پیش بینی تاریخ عرضه، خطرات برای اپل ممکن است بیشتر باشد، به خصوص اگر مصرف کنندگان احساس کنند که هدفون کاملاً آماده نیست. شایعات حاکی از آن است که این یک دستگاه گران قیمت خواهد بود و FT ادعا می کند که اپل تنها انتظار دارد در سال اول حدود یک میلیون دستگاه از Reality Pro را بفروشد.

با این حال، به گفته تحلیلگران CCS Insight، می‌تواند تا 10 درصد از بازار هدست‌های واقعیت مجازی را به خود اختصاص دهد و به اپل جایگاهی برای گسترش قابلیت‌ها و جذابیت‌های هدست در آینده می‌دهد.

با این حال، رقم یک میلیون واحد ممکن است سخاوتمندانه باشد – کارشناس صنعت نمایش راس یانگ به این خبر واکنش نشان داد گفتن اینکه یک میلیون واحد “خیلی زیاد” است، زیرا تامین کننده میکرو OLED اپل “نمی تواند این تعداد را در یک سال تولید کند.”

Reality Pro اولین ورود اپل به یک دسته محصول جدید از زمان عرضه اپل واچ در سال 2015 خواهد بود و به همین دلیل مملو از ریسک است. با اعلام انتظار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) در ماه ژوئن، ممکن است به زودی متوجه شویم که آیا قمار تیم کوک نتیجه خواهد داد یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  گزارش ها حاکی از آن است که مقامات تایوان از فاکسکان می خواهند که سهام خود را در سازنده تراشه چینی واگذار کند

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا