گجت

هدست Apple Reality Pro شامل یک صفحه نمایش خارجی است که حالت چهره کاربر را نشان می دهد: Mark German

انتظار می رود اپل هدست AR/VR خود را که مدت ها شایعه شده بود، در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) 2023 در هفته اول ژوئن به نمایش بگذارد. اکنون، آخرین پیش‌بینی‌های مارک گورمن، مدیر بلومبرگ، اعتبار بیشتری به این شایعه می‌افزاید، و این تحلیلگر صنعت ادعا می‌کند که این اعلام می‌تواند یکی از آخرین تغییرات بزرگ تیم کوک، مدیرعامل اپل به عنوان مدیرعامل اپل باشد و میراث او را تحت تأثیر قرار دهد. اپل Reality Pro – اولین هدست واقعیت ترکیبی از شرکت مستقر در کوپرتینو – گفته می شود که دارای یک صفحه نمایش خارجی است که حالات چهره را نشان می دهد. انتظار می رود که این سیستم عامل بر روی یک سیستم عامل جدید xrOS اجرا شود و قیمتی در حدود 3000 دلار (تقریباً 2,50,000 روپیه) داشته باشد.

مارک آلمان در خبرنامه هفتگی Power On خود در روز پنجشنبه (18 مه) می گوید که هدست واقعیت ترکیبی پوشیدنی اپل به نمایشگر رو به بیرون مجهز خواهد شد. این نمایشگر در فضای باز با نشان دادن حرکات چشم و حالات چهره کاربران را با دنیای واقعی درگیر می کند. طبق گزارش ها، اپل این ویژگی را وجه تمایز اصلی از هدست های واقعیت مجازی بسته می داند.

گورمن به نقل از یک فرد آشنا با این دستگاه گفت که نمایشگرهای خارجی به افراد این امکان را می‌دهند تا با دارنده هدست بدون اینکه احساس کنند با یک ربات صحبت می‌کنند، ارتباط برقرار کنند.

به گفته گورمن، اولین هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار می تواند یکی از آخرین تغییرات بزرگ تیم کوک به عنوان مدیر عامل اپل باشد. این امر یا دستاورد بزرگ دیگری به او می دهد یا این روایت را تقویت می کند که بزرگترین پیروزی های شرکت در زمان استیو جابز، بنیانگذار اپل آغاز شد.

مطلب پیشنهادی:  بازار ساعت‌های هوشمند هند در سال 2021 شاهد قوی‌ترین رشد سال به سال است، برندهای محلی همتایان چینی را شکست دادند:

گفته می‌شود که هدست واقعیت ترکیبی اپل که بیش از هفت سال است در حال توسعه است، از دیدگاه اصلی کوک فاصله گرفته است. ممکن است شبیه یک عینک اسکی به نظر برسد و ممکن است شامل یک باتری جداگانه باشد. باتری ممکن است شبیه بسته ای به اندازه آیفون باشد که به سیم برق متصل است. انتظار می رود Apple Reality Pro با سیستم عامل جدید xrOS و قیمتی در حدود 3000 دلار اجرا شود.

می تواند به عنوان یک مانیتور خارجی برای مک کار کند و به کاربران اجازه می دهد با چند نفر تماس ویدیویی برقرار کنند. طبق گزارش‌ها، اپل با توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و بازی و همچنین سایر شرکت‌های سرگرمی کار می‌کند تا پس از رسمی شدن آن، محتوایی را برای دستگاه تولید کنند.

Gurman ضمن تشریح چالش‌هایی که این شرکت در توسعه هدست واقعیت ترکیبی خود با آن مواجه بود، گفت که عینک واقعیت افزوده (AR) مورد انتظار سازنده آیفون هنوز حداقل چهار سال از عرضه در قفسه‌ها فاصله دارد.

اپل هنوز توسعه هدست Reality Pro را تایید نکرده است. گفته می شود که این شرکت از پردازنده M2 خود با 16 گیگابایت حافظه برای هدست واقعیت ترکیبی استفاده می کند. انتظار می‌رود اپل در جریان کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) که در 5 ژوئن آغاز می‌شود، سکوت خود را در مورد وجود این هدست بشکند.


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید معرفی کرد. ما در مورد جدیدترین محصولات این شرکت به همراه بررسی iPhone 14 Pro خود در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا