کامپیوتر

هدست AR اپل ممکن است برای کار کردن به دو ساعت اپل نیاز داشته باشد

اگر فکر می‌کردید که اکوسیستم اپل نمی‌تواند گران‌تر شود، آماده باشید. هدست AR/VR آینده اپل ممکن است برای استفاده به دو ساعت اپل نیاز داشته باشد. با قیمت 300 دلار برای ارزان ترین ساعت اپل، گران است.

این شایعات از حق اختراعی است که توسط Patently Apple کشف شده است، همانطور که برای اولین بار توسط TechRadar گزارش شد. اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده به اپل حق امتیازی برای سیستم های اپل واچ برای تشخیص حرکات دست، از جمله زمانی که یک دست دست دیگر را لمس می کند، اعطا کرد. این همچنین می تواند برای ردیابی زمانی که دست به یک شی مانند ماوس یا صفحه کلید برخورد می کند اعمال شود. این سیستم از فرکانس های رادیویی ساطع شده توسط ساعت برای ردیابی حرکات استفاده می کند.

یک نمودار ثبت اختراع که نشان می دهد انگشتان کف دست را لمس می کنند در حالی که یک ساعت بر عملکرد نظارت می کند
اعتبار تصویر: اپل و اپل اختصاصی

سازندگان VR در کشف فناوری ردیابی دستی برای قابل استفاده کردن واقعیت مجازی مشکل داشته اند. متا (که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد) یکی از معدود شرکت هایی است که موفق به انجام این کار با استفاده از دو پارو دستی با دکمه ها و جوی استیک می شود. گوگل مجبور شد عینک گوگل خود را که به شدت تبلیغ می‌شد کنار بگذارد، زیرا نمی‌توانست بفهمد چگونه با جهان در AR/VR تعامل داشته باشد. افرادی که احمقانه به نظر می‌رسند که هر دو دقیقه یک بار در ملاء عام فریاد می‌زنند «OK Google!» راه‌حل خوبی نیست.

اگر این شایعات درست باشند، AR/VR اپل ممکن است بسیار گران باشد. این هدست به تنهایی بیش از 3000 دلار قیمت دارد. 1000 دلار دیگر برای دو اپل واچ اضافه کنید و قیمت آن مضحک می شود. ما نمی‌دانیم که چگونه این می‌تواند یک محصول مصرف‌کننده بادوام باشد.

مطلب پیشنهادی:  ما به تازگی با دو جزئیات کلیدی در مورد Zephyrus G14 2024 آشنا شده ایم

در عوض، اپل می تواند دو دستگاه به سبک اپل واچ را همراه با هدفون قرار دهد. آنها در واقع عملکردی مشابه یک ساعت کامل اپل نخواهند داشت و صرفاً برای استفاده با هدست‌های AR/VR طراحی خواهند شد. این همان رویکردی است که متا با پدال های Oculus خود در پیش گرفت. رویکرد دیگری که اپل می تواند اتخاذ کند این است که یک دستگاه ردیاب دست دیگر را با عینک اضافه کند، اما به کاربران این امکان را می دهد که از اپل واچ نیز استفاده کنند. در این صورت، پتنت چیزی بیش از ابزاری برای اپل برای محافظت از فناوری خود نخواهد بود.

اپل گفت که آنها در حال تلاش برای حل مشکل ردیابی دست با VR هستند. انتظار می رود هدست AR/VR اپل در سال 2023 عرضه شود، اگرچه اپل هنوز تاریخ دقیقی را اعلام نکرده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا