گجت

هدست AR «Project Iris» Google در حال توسعه، ممکن است شامل پردازنده داخلی باشد: گزارش

گویا گوگل در حال کار بر روی یک هدست واقعیت افزوده (AR) است که می تواند در سال 2024 عرضه شود. گفته می شود این هدست که بخشی از “Project Iris” این شرکت است، دارای پردازنده داخلی گوگل است. غول های فناوری متا و اپل نیز در حال توسعه فناوری AR پوشیدنی خود هستند. برخلاف هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل، که انتظار می‌رود شامل دو تراشه پردازش رندر روی دستگاه باشد، طبق گزارش‌ها، پیشنهاد گوگل برخی از رندرهای گرافیکی را به سرورهای ابری این شرکت منتقل می‌کند.

بر اساس گزارش The Verge، به نقل از افراد مرتبط با این پروژه، گوگل در حال کار بر روی هدست های AR است که توسط یک پردازنده سفارشی توسعه یافته توسط این شرکت قدرت می گیرند و در نهایت می توانند بر روی یک سیستم عامل سفارشی توسعه یافته توسط این شرکت اجرا شوند. این شرکت هنوز هیچ جزئیاتی در مورد هدست AR توسعه نیافته خود، از جمله اینکه آیا این هدست با نام تجاری پیکسل عرضه خواهد شد، فاش نکرده است.

گفته می‌شود هدست واقعیت افزوده گوگل دارای دوربین‌های رو به بیرون است و بر اساس این گزارش، کاربران به صفحه‌ای با طراحی «عینک اسکی» نگاه خواهند کرد، برخلاف طرح قدیمی‌تر عینک گوگل که از عینک ساخته شده بود. . در همین حال، طبق این گزارش، طبق این گزارش که در حال حاضر 300 کارمند گوگل در حال کار بر روی این پروژه هستند، نمونه های اولیه نیازی به اتصال به منبع برق ندارند، اما “صدها” دیگر نیز استخدام خواهند شد.

گوگل تنها شرکت بزرگ فناوری نیست که بر روی فناوری پوشیدنی AR کار می کند – طبق گزارش ها، اپل در حال کار بر روی هدست واقعیت ترکیبی خود است که ممکن است در سال 2023 وارد بازار شود، در حالی که انتظار می رود فیس بوک نیز در اواخر سال جاری هدست خود را به عنوان بخشی از “پروژه” عرضه کند. کامبریا”. با این حال، طبق این گزارش، هدست AR گوگل قرار است پس از دو رقیب راه اندازی شود و ممکن است در سال 2024 وارد بازار شود.

مطلب پیشنهادی:  دستی با Apple Vision Pro در WWDC: "من را غاز می کند"

در همین حال، گزارش اخیر حاکی از آن است که هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل ممکن است تا سال 2023 به تعویق بیفتد. هدست AR/VR این شرکت که با نام رمز N301 شناخته می شود، از سال 2015 در حال توسعه است. پیش از این انتظار می رفت که در سال 2021 با در دسترس بودن به بازار عرضه شود. امسال. با این حال، طبق گزارش بلومبرگ، اپل ممکن است عرضه را تا اواخر سال 2022 به تعویق بیندازد – این هدفون ممکن است تا سال 2023 در دسترس باشد و اپل قیمتی بالاتر از 2000 دلار (تقریباً 149000 روپیه) را در نظر گرفته است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا