تکنولوژی

هدف قانون‌گذاران هوش مصنوعی برای محافظت از مصرف‌کنندگان و کارگران است

با افزایش نگرانی‌ها در مورد سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر مانند ChatGPT، ناظر مالی ملی می‌گوید در تلاش است اطمینان حاصل کند که شرکت‌ها هنگام استفاده از هوش مصنوعی از قانون پیروی می‌کنند.

در حال حاضر، سیستم‌ها و الگوریتم‌های خودکار به تعیین امتیاز اعتبار، شرایط وام، کارمزد حساب بانکی و سایر جنبه‌های زندگی مالی ما کمک می‌کنند. هوش مصنوعی بر استخدام، مسکن و شرایط کار نیز تأثیر می گذارد.

بن وینترز، مشاور ارشد مرکز اطلاعات حریم خصوصی الکترونیکی، گفت که بیانیه مشترک در مورد اجرای قانون که ماه گذشته توسط آژانس های فدرال منتشر شد، اولین گام مثبت بود.

او گفت: «این روایت وجود دارد که هوش مصنوعی کاملاً تنظیم نشده است، که در واقع درست نیست. “آنها می گویند، “فقط به این دلیل که شما از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری استفاده می کنید، این بدان معنا نیست که شما از نظر تأثیر آن تصمیم از مسئولیت خود خلاص هستید.” “این برداشت ما از این موضوع است. ما در حال تماشا هستیم.

سال گذشته، اداره حمایت از مصرف‌کننده گفت که بانک‌ها را به دلیل سیستم‌های خودکار مدیریت ضعیف که منجر به سلب مالکیت غیرقانونی خانه، بازپس‌گیری خودرو و پرداخت‌های از دست رفته پس از تکیه موسسات بر فناوری جدید و الگوریتم‌های معیوب شده، جریمه کرد.

رگولاتورها می گویند که هیچ “مستثنیات هوش مصنوعی” برای محافظت از مصرف کنندگان وجود نخواهد داشت و این اقدامات اجرایی را به عنوان نمونه ذکر می کنند.

روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده، گفت: آژانس قبلاً برخی کارها را آغاز کرده است تا به تکامل داخلی ادامه دهد، وقتی صحبت از ورود دانشمندان داده، فن‌آوران و دیگران به میان می‌آید تا اطمینان حاصل شود که می‌توانیم با این چالش‌ها مقابله کنیم. ادامه شناسایی فعالیت های بالقوه غیرقانونی

مطلب پیشنهادی:  رقیب ChatGPT، Anthropic، مدل های قدرتمندتری را برای تقویت چت ربات هوش مصنوعی Claude خود منتشر می کند.

نمایندگان کمیسیون تجارت فدرال، کمیسیون فرصت های شغلی برابر و وزارت دادگستری، و همچنین CFPB، همگی می گویند که آنها منابع و کارکنان را به سمت هدف قرار دادن فناوری های جدید و شناسایی راه های منفی که ممکن است بر زندگی مصرف کنندگان تأثیر بگذارد هدایت می کنند.

چوپرا می‌گوید: «یکی از چیزهایی که ما سعی می‌کنیم شفاف سازی کنیم این است که اگر شرکت‌ها حتی متوجه نشوند هوش مصنوعی آنها چگونه تصمیم می‌گیرد، واقعاً نمی‌توانند از آن استفاده کنند. در موارد دیگر، ما به دنبال این هستیم که چگونه قوانین وام دهی منصفانه ما در مورد استفاده از همه این داده ها رعایت می شود.”

برای مثال، بر اساس قانون گزارش دهی اعتبار منصفانه و قانون فرصت های وام برابر، ارائه دهندگان مالی موظفند هر گونه تصمیم نامطلوب اعتباری را توضیح دهند. این مقررات به طور یکسان در مورد تصمیمات اتخاذ شده در مورد مسکن و کار اعمال می شود. زمانی که هوش مصنوعی تصمیمات خود را به روشی می‌گیرد که توضیح آن خیلی مبهم است، قانون‌گذاران می‌گویند که الگوریتم‌ها نباید مورد استفاده قرار گیرند.

چوپرا گفت: «فکر می‌کنم این حس وجود داشت که «اوه، بیایید آن را به روبات‌ها بدهیم و دیگر تبعیضی وجود نخواهد داشت». من فکر می‌کنم آموخته‌ها این است که این اصلاً درست نیست. به نوعی، سوگیری در داده ها تعبیه شده است.

شارلوت باروز، رئیس EEOC، گفت که اقدامات اجرایی علیه فناوری استخدام هوش مصنوعی که برای مثال متقاضیان کار ناتوان را بررسی می‌کند و همچنین به اصطلاح «رئیس‌افزار» که به‌طور غیرقانونی بر کارگران نظارت می‌کند، انجام خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  دستکاری آنلاین، نفرت "باید متوقف شود": کنفرانس سازمان ملل

باروز همچنین روش هایی را توصیف می کند که در آنها الگوریتم ها می توانند نحوه و زمان کار کارکنان را به روش هایی که قوانین موجود را نقض می کند دیکته کنند.

او گفت: “اگر به دلیل ناتوانی یا بارداری به مرخصی نیاز دارید، به مرخصی نیاز دارید.” «الگوریتم لزوماً این تنظیم را در نظر نمی گیرد. اینها چیزهایی هستند که ما از نزدیک به آنها نگاه می کنیم… من می خواهم واضح بگویم که در حالی که می دانیم فناوری در حال تکامل است، پیام اصلی اینجا این است که قوانین همچنان اعمال می شوند و ما ابزارهای لازم برای انجام آن را داریم.”

مدافع ارشد OpenAI در کنفرانسی که در این ماه برگزار شد، یک رویکرد صنعتی برای مقررات پیشنهاد کرد.

جیسون کوون، مشاور عمومی OpenAI، در یک نشست فنی در واشنگتن دی سی، که توسط گروه صنعت نرم افزار BSA سازماندهی شد، گفت: “من فکر می کنم ابتدا با تلاش برای رسیدن به برخی استانداردها شروع می شود.” آنها می توانند با استانداردهای صنعتی و نوعی اتحاد پیرامون آن شروع کنند. و تصمیم گیری در مورد اجباری کردن یا عدم اجباری کردن آنها، و همچنین فرآیند به روز رسانی آنها، احتمالاً این موارد زمینه مناسبی برای گفتگوهای بیشتر است.

سام آلتمن، رئیس OpenAI، که ChatGPT را ایجاد کرد، گفت که مداخله دولت “برای کاهش خطرات سیستم های هوش مصنوعی قدرتمندتر” حیاتی خواهد بود و پیشنهاد ایجاد یک آژانس آمریکایی یا جهانی برای مجوز و تنظیم این فناوری را می دهد.

در حالی که هیچ نشانه فوری وجود ندارد که کنگره قوانین جامع هوش مصنوعی را ایجاد کند، همانطور که قانونگذاران اروپایی انجام می دهند، نگرانی های عمومی آلتمن و سایر مدیران فنی را در این ماه به کاخ سفید آورد تا به سؤالات سخت در مورد پیامدهای این ابزارها پاسخ دهند.

مطلب پیشنهادی:  از توقف آمازون تا اخراج Lyft، شرکت‌های فناوری برای روزهای سخت آماده می‌شوند.

وینترز، از مرکز اطلاعات الکترونیکی حریم خصوصی، گفت آژانس‌ها می‌توانند بیشتر برای تحقیق و انتشار اطلاعات در مورد بازارهای هوش مصنوعی مرتبط، نحوه عملکرد صنعت، بزرگ‌ترین بازیگران و نحوه استفاده از اطلاعات جمع‌آوری‌شده انجام دهند – روشی که قانون‌گذاران در گذشته با محصولات و فناوری های جدید مالی مصرف کننده.

او گفت: «CFPB کار بسیار خوبی در این زمینه با شرکت‌های Buy Now Pay Later انجام داده است. شاید بخش‌هایی از اکوسیستم هوش مصنوعی وجود داشته باشد که هنوز ناشناخته باشد. انتشار این اطلاعات راه درازی خواهد داشت.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا