تکنولوژی

هشدار طوفان خورشیدی! انتظار می رود این طوفان امروز 3 آگوست به زمین برسد

انتظار می رود طوفان خورشیدی امروز به زمین برسد. در اینجا بیشتر در مورد طوفان خورشیدی 3 اوت است.

زمین امروز چهارشنبه 3 آگوست در آستانه برخورد مستقیم از طوفان خورشیدی است. گفته می شود که این طوفان توسط یک پرتاب جرم تاجی که در جو خورشید رخ می دهد، ایجاد می شود و در نتیجه بادهای خورشیدی با سرعت بالا راه خود را به زمین باز می کند.

پیش بینی طوفان خورشیدی توسط پیش بینی کنندگان در مرکز پیش بینی هوای فضایی سازمان ملی اقیانوسی و جوی (SWPC) انجام شد. بر اساس گزارش spaceweather.com، پیش‌بینی‌کنندگان «مواد گازی را مشاهده کرده‌اند که از یک سوراخ جنوبی در جو خورشید جریان می‌یابد».

بادهای خورشیدی پرسرعت با میدان الکترومغناطیسی زمین برهم کنش می کنند و باعث شکل گیری طوفان های ژئومغناطیسی می شوند. به گفته ناسا، طوفان ژئومغناطیسی یک اختلال بزرگ در مغناطیس کره زمین است که زمانی رخ می دهد که تبادل شدید انرژی از باد خورشیدی به فضای بالای زمین رخ می دهد.

با این حال، انتظار می رود طوفان خورشیدی که به زمین خواهد رسید، طوفان خورشیدی کلاس G-1 باشد که کمترین شدت را دارد و خسارات بسیار کمتری ایجاد می کند. بر اساس شاخص K که میدان مغناطیسی اطراف زمین را اندازه گیری می کند، طوفان های خورشیدی به 5 کلاس از G-1 تا G-5 تقسیم می شوند. G-1 ضعیف ترین ضربه است و G5 به شدیدترین طوفان های خورشیدی داده می شود.

هنگامی که یک طوفان خورشیدی به میدان مغناطیسی زمین برخورد می کند، طوفان ژئومغناطیسی حاصل می تواند ارتباطات رادیویی را از بین ببرد و شبکه برق را تحت تاثیر قرار دهد. می تواند باعث قطع برق و رادیو برای چندین ساعت یا حتی چند روز شود. با این حال، مشکلات مربوط به شبکه برق تنها زمانی رخ می دهد که شعله ی خورشیدی بسیار قوی باشد.

مطلب پیشنهادی:  به‌روزرسانی OneUI 6 سامسونگ ویژگی به‌روزرسانی یکپارچه را به همراه خواهد داشت

از سوی دیگر، طوفان های خورشیدی باعث ایجاد پدیده ای بسیار زیبا در آسمان شب می شوند که به نام شفق قطبی یا شفق های شمالی شناخته می شود، که ستاره شناسان، ناظران آسمان و دیگران را با رگه های رنگی خیره کننده در سراسر آسمان شب به خود جذب می کند.

انتظار می رود با رسیدن خورشید به اوج چرخه خورشیدی خود، احتمالاً در حدود سال 2025، فرکانس شراره های خورشیدی در سال های آینده افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا