تکنولوژی

هشدار طوفان خورشیدی! این لکه خورشیدی ناپایدار رو به زمین است و می تواند امروز منفجر شود

یک لکه خورشیدی که مستقیماً رو به زمین است، میدان مغناطیسی بتا گامای ناپایدار ایجاد کرده است که حاوی انرژی کافی برای فوران یک شراره خورشیدی کلاس M است. بنابراین، آیا امروز شاهد وقوع یک طوفان خورشیدی خواهیم بود؟ من میفهمم.

آیا طوفان خورشیدی خطرناکی در درون خورشید در حال وقوع است؟ یک لکه خورشیدی باعث نگرانی دانشمندان شده است. این لکه خورشیدی که AR3068 نام دارد، اولین بار در هفته گذشته زمانی که دانشمندان شاهد سه برابر شدن اندازه آن در عرض 24 ساعت بودند، ظاهر شد. رفتار این لکه خورشیدی آشفته تلقی شد و از آن زمان مشاهدات بعدی انجام شده است. لکه های خورشیدی عجیب امروز مشاهده شد. دیده می شود که میدان مغناطیسی بتا گاما در اطراف خود ایجاد کرده است که حاوی انرژی کافی برای فوران یک شراره خورشیدی کلاس M است. همچنین، لکه خورشیدی در حال حاضر مستقیماً در خط دید زمین قرار دارد، بنابراین هرگونه شعله های امروزی به این معنی است. سیاره ما با بار عمده طوفان خورشیدی ناشی از آن مواجه خواهد شد. این طوفان می تواند به اندازه یک طوفان خورشیدی G4 قدرتمند باشد. بنابراین، آیا لکه خورشیدی امروز منفجر می شود و چنین طوفان خورشیدی شدیدی می تواند با ما چه کند؟ بخوانید تا متوجه شوید.

این حادثه توسط SpaceWeather.com گزارش شده است. او در وب‌سایت خود نوشت: “لکه خورشیدی در حال رشد AR3068 یک میدان مغناطیسی “بتا گاما” ایجاد کرده است که حاوی انرژی برای شراره‌های خورشیدی کلاس M است. هر انفجاری که امروز رخ می‌دهد، ژئوپوترنت خواهد بود زیرا لکه خورشید تقریباً مستقیماً رو به زمین است. در حال حاضر، رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا از نزدیک لکه خورشید را زیر نظر دارد تا ببیند آیا شراره‌ای وجود دارد یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  سیارک خطرناک در حال پرواز به سمت زمین امروز 27 سپتامبر; ناسا هشدار داد

لکه های خورشیدی زمین را با احتمال وقوع طوفان خورشیدی تهدید می کند

در حال حاضر مشخص نیست که آیا لکه خورشیدی یک شعله خورشیدی ایجاد می کند یا خیر، زیرا برای پنج روز متوالی رفتار نامنظم داشته است. با این حال، یک شعله خورشیدی پس از امروز به همان اندازه ویرانگر نخواهد بود که لکه خورشیدی رو به سیاره ما نخواهد بود و منجر به طوفان خورشیدی با شدت کمتری می شود. اما اگر امروز فوران کند، حتی یک طوفان خورشیدی کلاس G4 هم دور از ذهن نیست.

اگر طوفان خورشیدی G4 به زمین برخورد کند، نه تنها باعث ایجاد شفق‌های قطبی زیبا می‌شود، بلکه به ماهواره‌های کوچک‌تر آسیب می‌رساند، سیستم‌های GPS را مختل می‌کند، باعث خاموشی رادیو می‌شود و شبکه‌های تلفن همراه و همچنین اتصالات اینترنت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در بدترین سناریو، این احتمال وجود ندارد که دستگاه های الکترونیکی در شبکه برق دچار مشکل و آسیب شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا