تکنولوژی

هشدار ناسا! سیارک 65 فوتی به سمت زمین غرش می کند. قدرت تخریب بسیار بالایی دارد

هر چند میلیون سال یک جرم آسمانی که به یک سیاره ختم می شود به زمین برخورد می کند. به گفته ناسا، سیارک هایی که در مسیرهای بیضی شکل خود به دور خورشید حرکت می کنند، گاهی اوقات به شیوه ای آشفته می چرخند. سیارک های عظیم نقش مهمی در حوادث تاریخی مهمی مانند فاجعه چلیابینسک که باعث زخمی شدن افراد زیادی شد و سیارکی که میلیون ها سال پیش باعث انقراض دایناسورها شد، ایفا کرده اند. هر بار که سیارک ها با زمین برخورد کرده اند، تأثیر عمیقی بر زندگی داشته اند.

اکنون ناسا و سایر آژانس‌های فضایی هشداری درباره سیارکی که قرار است امروز به زمین نزدیک شود، صادر کرده‌اند. این سیارک 2023 FQ7 نام دارد. ناسا سرعت، مسافت، مسیر حرکت و موارد دیگر سیارک را فاش کرده است. اینجا را ببینید.

جزئیات سیارک 2023 FQ7

دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا، که زیر نظر اجرام خطرناک نزدیک به زمین (NEOs) است، سیارکی به نام سیارک 2023 FQ7 را به دلیل نزدیک شدن بسیار نزدیک به سیاره، با پرچم قرمز نشان داده است. این سیارک امروز، 5 آوریل، در فاصله 5.7 میلیون کیلومتری به نزدیکترین فاصله خود به زمین خواهد رسید.

به گفته ناسا، این سیارک با سرعت هشدار دهنده ای در حال حرکت است. با سرعت وحشتناک 30309 کیلومتر در ساعت اندازه گیری شد. انتظار نمی رود که به دلیل اندازه نسبتا کوچک آن به سیاره آسیب برساند. ناسا تخمین می زند که عرض آن تقریباً 65 فوت است که تقریباً به اندازه یک خانه است.

مطلب پیشنهادی:  آسمان صورتی است، اما چرا؟ آیا این بیگانه است یا چیزی خطرناک تر؟ راز فاش می شود

آیا می دانستید؟

ستاره شناسان سه سیارک نزدیک به زمین (NEA) را که در تابش خیره کننده خورشید پنهان شده اند، مشاهده کرده اند. یکی از این سیارک ها بزرگترین جرم بالقوه خطرناک برای زمین است که در هشت سال گذشته کشف شده است. تیمی با استفاده از دوربین انرژی تاریک (DECam) نصب شده بر روی تلسکوپ 4 متری ویکتور ام. بلانکو در شیلی، برنامه ای از NOIRLab NSF، این سیارک ها را کشف کردند.

این یک منطقه بسیار دشوار برای رصد است، زیرا شکارچیان سیارک باید با تابش خیره کننده خورشید مبارزه کنند. با این حال، ستاره شناسان با استفاده از شرایط دید کوتاه اما مطلوب در هنگام گرگ و میش، این سه گانه گریزان را کشف کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا