تکنولوژی

هشدار ناسا! یک سیارک عظیم به سرعت به زمین نزدیک می شود

ناسا در مورد سیارکی عظیم که اواخر این ماه به زمین نزدیک می شود هشدار داده است. این سیارک که با نام 2023 CL3 شناخته می شود، حدود 656 فوت قطر تخمین زده می شود. ناسا آن را در «فهرست نزدیک به زمین» گنجانده است که سیارک‌های فضایی را برای تماشا نگه می‌دارد. اندازه این سیارک بیش از دو برابر مجسمه آزادی است.

مجسمه آزادی، یکی از مکان‌های دیدنی نیویورک، 305 فوت ارتفاع دارد که پایه را درج می‌کنید و 151 فوت زمانی که فقط شکل زن را در نظر می‌گیرید. اگر یک سیارک به این اندازه با زمین برخورد کند، می تواند آسیب قابل توجهی ایجاد کند. به همین دلیل است که آژانس های فضایی هر سیارکی بزرگتر از اندازه معینی را که در فاصله 4.65 میلیون مایلی زمین قرار دارد، “بالقوه خطرناک” می دانند.

انتظار می رود سیارک 2023 CL3 در 24 می در فاصله کمی کمتر از 4.5 میلیون مایل از کنار زمین عبور کند. اگرچه این ممکن است دور به نظر برسد، اما در واقع در وسعت فضا بسیار نزدیک است. این سیارک با سرعت بیش از 51000 مایل در ساعت با خیال راحت از کنار ما عبور خواهد کرد.

کارشناسان در مورد توانایی زمین برای دفاع از خود در برابر سیارک های خطرناک ابراز نگرانی کرده اند. ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، نسبت به عدم حفاظت ما در برابر حمله احتمالی ابراز نگرانی کرد. در پاسخ، ناسا در حال بررسی روش های مختلف حفاظتی است. آنها سال گذشته مأموریت آزمایش تغییر جهت دو سیارک را انجام دادند که با موفقیت توانایی ناسا را ​​در تغییر مسیر سیارکی به نام دیمورفوس نشان داد.

مطلب پیشنهادی:  ماموریت OSIRIS-REx ناسا: بازگشت اولین نمونه سیارک آغاز شد

به طور خلاصه، یک سیارک عظیم با سرعت 51000 مایل در ساعت به زمین نزدیک می شود. اگرچه از فاصله ایمن عبور می کند، اما یادآور این است که باید برای تهدیدات احتمالی سیارک در آینده آماده باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا