تکنولوژی

هشدار CID نسبت به کلاهبرداری خطرناک WhatsApp! شما فقط مجبور نیستید این کار را انجام دهید

کاربران واتس اپ بار دیگر در معرض تهدید یک کلاهبرداری آنلاین بالقوه قرار گرفتند! Assam CID به کاربران هشدار داد که چه کاری انجام ندهند.

کاربران واتس اپ مورد هدف دزدان دریایی آنلاین هستند و این تهدید کاهش نمی یابد. آنها به دنبال سرقت پول از کاربران واتس‌اپ از طریق استراتژی‌های مختلف هستند که شامل درخواست‌های عاطفی جعلی و گاهی خودنمایی به عنوان یک مقام رسمی از یک سازمان قانونی مانند بانک‌ها یا ادارات دولتی است. هر چه که باشد، هدف نهایی آنها سرقت پول و اطلاعات شخصی کاربران واتس اپ است. این دقیقا همان چیزی است که بخش تحقیقات جنایی (CID) پلیس آسام اخیراً به کاربران واتس‌اپ هشدار داده است.

Assam CID پس از دریافت تعدادی شکایت علیه کلاهبرداران آنلاین ناشناس، یک توصیه عمومی در برابر حملات جعل هویت مبتنی بر WhatsApp صادر کرده است. گفته می شود این کلاهبرداران آنلاین با استفاده از تصاویر پروفایل و نام مقامات مشهور از طریق چندین تاکتیک مانند کارت هدیه از کاربران واتس اپ پول جمع آوری می کنند. حتی از عکس های وزیر ارشد برای کلاهبرداری از کاربران واتس اپ استفاده شد.

چگونه کار می کند؟ کلاهبرداران تمام اطلاعات موجود در مورد یک سازمان خاص و همچنین کارکنان آن را از وب‌سایت‌های رسمی جمع‌آوری می‌کنند یا در حین دسترسی غیرمجاز به فهرست تماس یک مقام ارشد. در یادداشت‌های مشاوره‌ای آمده است: «متقلب نام و عکس افسر ارشد/دولت سیاسی/هیئت قانون اساسی آن سازمان/بخش را که از وب‌سایت‌ها، وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، اپلیکیشن پیام‌رسانی و غیره به دست می‌آید به دست می‌آورد و از آن برای گمراه کردن زیردستان استفاده می‌کند». .

مطلب پیشنهادی:  به روز رسانی بزرگ: از 15 آوریل، دولت روش ارسال تماس ها به تلفن های همراه در هند را برای مقابله با کلاهبرداری تغییر خواهد داد.

کلاهبرداران سپس ایمیل یا پیام‌های واتس‌اپ را برای زیردستان در لیست ارسال می‌کنند و وانمود می‌کنند که او در یک جلسه فوری است و نمی‌تواند تماس بگیرد و بنابراین از کاربران واتس‌اپ می‌خواهد که کارت‌های هدیه الکترونیکی آمازون را خریداری کنند یا از طریق اتصال وجه را انتقال دهند.

کاری که کاربران واتس اپ باید انجام دهند

«قربانی چنین ایمیل‌ها یا پیام‌هایی نشوید. لطفاً قبل از انجام هرگونه پرداخت یا خرید یا کلیک بر روی پیوندها، با افسر مافوق خود تأیید یا تأیید کنید. CID همچنین از مردم خواسته است که در صورت دریافت چنین پیام هایی برای بررسی بیشتر، اسکرین شات بگیرند. شما باید شماره واتس اپ را گزارش دهید و همچنین در وب سایت جرایم سایبری – cybercime.gov.in شکایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا