تکنولوژی

هلن اسکلتون بازیگر تلویزیون بریتانیایی 70000 پوند به دلیل کلاهبرداری بانکی از دست داد. تنها چیزی که طول کشید یک تماس تلفنی بود

هلن اسکلتون، هنرپیشه تلویزیونی بریتانیایی، 70 هزار پوند پس انداز خود را در یک کلاهبرداری بانکی از دست داد.

هلن اسکلتون، بازیگر سابق «پیتر در آبی»، پس از از دست دادن 70 هزار پوند در یک کلاهبرداری بانکی، شوک زندگی خود را گرفت. اسکلتون فاش کرد که وقتی در سال 2019 قربانی یک کلاهبرداری بانکی شد کاملاً ویران شده بود. او در مورد تجربه خود پس از همکاری با بانک لویدز برای تبلیغ کمپین تقلب بدون بازی صحبت کرد تا به والدین و فرزندان کمک کند کلاهبرداران را بشناسند. او در مورد پسرش ارنی به The Sun گفت: “این تصور که او با دوستانش آنلاین صحبت می کند مرا کمی می ترساند.” او گفت: “من این دنیا را نمی شناسم و همه ما چیزهای زیادی شنیده ایم. که می تواند اشتباه شود. او همچنین گفت: “منظورم این است که بیایید – حتی در بزرگسالی خیلی آسان است که طعمه یک کلاهبردار شوید.”

او اضافه کرد که او یک قربانی است و این باعث شده او واقعاً احساس “احمق” کند. او گفت: «اما برای بسیاری از مردم که احمق نیستند اتفاق افتاده است. او پس از کلاهبرداری به لورن ظاهر شد. او به اشتراک گذاشت که یک تماس تلفنی جعلی از بانکش دریافت کرده است تا به او اطلاع دهد که اتفاق بدی برای حسابش افتاده است. متأسفانه اسکلتون فاش کرد که تعدادی چیزهای مخفی در مورد حساب خود برای تماس گیرنده فاش کرده است و فقط یک هفته بعد – او بعداً 70000 پوند گم شده بود.او اعتراف کرد که حین تماس حواسش پرت شده بود و توجهی نکرد زیرا فکر می کرد این تماس واقعی از طرف بانکش بوده است.

مطلب پیشنهادی:  تلسکوپ وب ناسا در فاصله 1 میلیون مایلی از زمین، عمیق ترین نگاه به کیهان را ارائه می کند.

او در مورد لورن گفت: «ما در مورد پیرزن‌های کوچکی صحبت نمی‌کنیم که قربانیانی هستند که اینترنت را نمی‌فهمند، این یک فرضیه بسیار ساده‌لوحانه است.» او همچنین درباره نگرانی مردم از اشتراک‌گذاری چنین کلاهبرداری‌هایی صحبت کرد.

خانواده هلن اسکلتون متشکل از سه فرزند به نام های ارنی، لوئیس و یک دختر به نام السی کیت بود. او دیگر پیش شوهرش نیست.

چگونه از کلاهبرداری بانکی جلوگیری کنیم؟

این تنها مورد نیست، کلاهبرداران آنلاین ترفندهای مختلفی را به کار می گیرند و با فریب دادن کاربران برای ورود به سایت های مشکوک، آنها را برای ارسال پول یا سرقت اطلاعات بانکی آنها هدف قرار می دهند. بنابراین اگر تماسی دریافت کردید که می‌گوید از طرف بانک شماست، باید بلافاصله قبل از اشتراک‌گذاری هر چیزی با بانک مربوطه تماس بگیرید. همچنین، جزئیات بانکی خود مانند جزئیات کارت، جزئیات حساب یا سایر اطلاعات را با کسی به اشتراک ندهید. در واقع هیچ بانکی هرگز از مشتریان خود شماره حساب و رمز عبور نمی خواهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا