کامپیوتر

هند ممکن است اولین چیپست بومی را تا سال 2023-24 راه اندازی کند، بازیگر پیشرو در RISC-V: MoS IT

راجیو چاندراسخار، وزیر امور الکترونیک و فناوری اطلاعات، روز چهارشنبه در اینجا گفت که طراحی منبع باز چیپست های کامپیوتری RISC-V در حال تبدیل شدن به یک جنبش جهانی با هند به عنوان بازیگر پیشرو است.

وزیر در هنگام سخنرانی در کنفرانس فناوری RISC-V که توسط Tenstorrent برگزار شد، گفت که استارت آپ های هندی با استفاده از RISC-V فرصت های زیادی برای توسعه محصولات، دستگاه ها و راه حل های هوش مصنوعی با شرکت های جهانی مانند Tenstorrent دارند که به همکاری نشان می دهند.

چاندراسخار گفت: “RISC-V در حال تبدیل شدن به یک جنبش جهانی با هند به عنوان یک بازیگر پیشرو است.”

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات، برنامه دیجیتال هند RISC-V (DIR-V) را راه اندازی کرده است تا اولین چیپست بومی را تا سال 2023-24 راه اندازی کند و توسعه تراشه های الکترونیکی بومی را تشویق کند.

ما در زمان‌های بسیار جالبی برای فضای فناوری زندگی می‌کنیم و طی پنج سال آینده مراکز ثقل حول ژئوپلیتیک جدیدتر و استخرهای استعداد جدیدتر بازسازی خواهند شد. هندی های جوان آینده طراحی Semicon و ساخت و ایجاد محصولات جدید، دستگاه های جدید و راه حل های جدید را شکل خواهند داد.

چاندراسخار که خود یک طراح سابق تراشه بود، از تصمیم طراح افسانه ای تراشه جیم کلر برای راه اندازی دفتر استارت آپ خود تن استورنت در هند استقبال کرد.

کلر به خاطر کارش بر روی طراحی پردازنده AMD K7 که اولین چیپست کامپیوتری بود که به سرعت پردازش 1 گیگاهرتز دست یافت، پردازنده های AMD K8، چیپست های Apple A4 و A5 و بعدها نقشش در طراحی اصلی AMD شناخته شد. تیم

مطلب پیشنهادی:  تراشه Neuromorphic NeuRRAM برای هوش مصنوعی توسعه یافته، محاسبات درون حافظه را بدون اتصال به شبکه انجام می دهد: جزئیات

برای ساخت اولین آی پد از تراشه A4 اپل استفاده شد.

«خوشحالم که ظرف یک سال پس از راه‌اندازی اولین کنفرانس Semicon هند توسط نخست‌وزیر شری نارندرا مودی، رهبران نیمه‌کمپانی جهانی مانند جیم کلر به هند نقل مکان کرده‌اند و استارت‌آپ‌های طراحی آینده را در این کشور تسریع می‌کنند. زمان و مکان RISC-V هند است و بنگالورو پایتخت نوآوری RISC-V است.


از تلفن‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخان یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR جمع‌وجور و تلفن‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیدیم، پادکست دیجیتال تو مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، در دسترس است. JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جا که پادکست های خود را دریافت می کنید.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا