تکنولوژی

هند ممکن است به زودی USB-C را بر روی همه دستگاه های هوشمند اعمال کند! مشکلات بیشتر برای اپل؟

درگاه USB-C در همه دستگاه‌های هوشمند ممکن است به زودی پس از اجماع سهامداران در هند اجباری شود.

این اتحادیه اروپا بود که وجود USB-C را در دستگاه های هوشمند الزامی کرد و هند بعدی خواهد بود که چنین قانونی را معرفی می کند. دولت اتحادیه ابتدا یک کارگروه بین‌وزارتی ایجاد کرده بود تا امکان بحث و گفتگو را فراهم کند و پس از چندین دور با اجباری کردن USB-C در تمام دستگاه‌های هوشمند فروخته شده در کشور موافقت شد. روهیت کومار سینگ، وزیر امور مصرف‌کنندگان، روز چهارشنبه گفت: «هند به درگاه شارژ USB Type-C برای همه دستگاه‌های هوشمند پس از توافق طرف‌های ذینفع در جلسه کارگروه بین‌وزارتی که توسط دولت اتحادیه راه‌اندازی شده بود، منتقل می‌شود.»

در طول این جلسه، اجماع گسترده‌ای در میان ذینفعان در مورد پذیرش USB Type-C به عنوان یک درگاه شارژ برای دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها و غیره به وجود آمد. همچنین بحث شد که می‌توان یک پورت شارژ متفاوت را برای تلفن‌های همراه استفاده کرد.»

USB-C برای دستگاه های هوشمند ضروری خواهد بود

با این حال، دولت در مورد دو شارژر معمولی به جای یک شارژر تصمیم خواهد گرفت. شایعات حاکی از آن است که یک پورت برای همه دستگاه های هوشمند سازگار و یک پورت برای تلفن های هوشمند ارزان قیمت وجود خواهد داشت. ایده کاهش تولید زباله های الکترونیکی در کشور و همچنین کمک به ساده سازی امور برای مصرف کنندگان است.

بر اساس این گزارش یکی از نگرانی ها مربوط به خروج از اتحادیه اروپا است. گفته می‌شود که دستور اتحادیه اروپا USB-C باعث می‌شود برندهای فناوری محصولات منسوخ را در هند تخلیه کنند و بنابراین این کشور باید با آن مخالفت کند.

مطلب پیشنهادی:  آیا سیستم های هوش مصنوعی شما را دچار بی خوابی می کنند؟ من میفهمم

در حال حاضر، هیچ تصمیم رسمی در مورد اینکه کدام پورت به عنوان پیش فرض انتخاب می شود، اتخاذ نشده است. در سطح جهانی، تغییر به سمت پورت‌های USB-C است، بنابراین منطقی است که ما نیز از آن استقبال کنیم. یک نکته مهم این است که نرخ منسوخ شدن فناوری در صنعت الکترونیک بسیار بالا است و آنچه امروز در بازار وجود دارد فردا عرضه می شود.

بنابراین، اگر USB-C به عنوان پورت استاندارد برای همه دستگاه های هوشمند انتخاب شود، ممکن است اکثر کاربران تلفن های اندرویدی نگران نباشند. USB-C در حال حاضر یک پورت استاندارد حتی در اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی این روزها است. تنها نگرانی اپل خواهد بود که همچنان از پورت لایتنینگ خود در آیفون و ایرپاد استفاده می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا