تکنولوژی

هوش مصنوعی نشان می دهد سرطان پروستات فقط یک بیماری نیست: مطالعه

دانشمندان از هوش مصنوعی (AI) برای کشف شکل جدیدی از سرطان تهاجمی پروستات استفاده کرده اند که به گفته آنها می تواند با ایجاد انقلابی در نحوه تشخیص و درمان این بیماری در آینده جان هزاران نفر را نجات دهد.

این مطالعه که در ژورنال Cell Genomics منتشر شد، نشان داد که سرطان پروستات، که از هر هشت مرد یک نفر را در طول زندگی خود مبتلا می‌کند، شامل دو زیرگروه مجزا به نام evotypes است.

به گفته آنها، یافته‌ها که توسط محققان دانشگاه آکسفورد و دانشگاه منچستر بریتانیا هدایت می‌شوند، می‌توانند به ارائه درمان فردی برای هر بیمار بر اساس آزمایش ژنتیکی که با استفاده از هوش مصنوعی نیز ارائه می‌شود، کمک کند.

دان وودکاک، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آکسفورد، گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که تومورهای پروستات از طریق مسیرهای متعددی که منجر به دو نوع بیماری می‌شود، ایجاد می‌شوند.»

وودکاک گفت: “این درک کلیدی است زیرا به ما امکان می دهد تومورها را بر اساس نحوه رشد سرطان طبقه بندی کنیم، نه فقط بر اساس جهش های ژنی یا الگوهای بیان”.

محققان به عنوان بخشی از یک کنسرسیوم بین‌المللی به نام گروه سرطان پروستات پان، که توسط دانشمندان مؤسسه تحقیقات سرطان (ICR) و دانشگاه شرق آنگلیا، بریتانیا، برای تجزیه و تحلیل داده‌های ژنتیکی از هزاران نمونه سرطان پروستات ایجاد شده بود، با یکدیگر همکاری کردند. کل جهان. نه کشور

هدف از همکاری این تیم با Cancer Research UK (CRUK) ایجاد یک آزمایش ژنتیکی است که در صورت ترکیب با مرحله بندی و طبقه بندی مرسوم، می تواند پیش آگهی دقیق تری را برای هر بیمار ارائه دهد و تصمیمات درمانی فردی را ممکن می سازد.

مطلب پیشنهادی:  ناسا تصویر خیره کننده ای از امواج آبی مریخ را به اشتراک می گذارد و راز باد را فاش می کند

محققان از هوش مصنوعی برای بررسی تغییرات DNA در نمونه های سرطان پروستات با استفاده از توالی یابی کل ژنوم 159 بیمار استفاده کردند.

آنها با استفاده از تکنیک هوش مصنوعی به نام شبکه های عصبی، دو گروه متمایز از سرطان ها را در میان این بیماران شناسایی کردند. این دو گروه با استفاده از دو رویکرد ریاضی دیگر که برای جنبه‌های مختلف داده‌ها اعمال می‌شوند تأیید شدند. این یافته در سایر مجموعه داده های مستقل از کانادا و استرالیا تأیید شد.

آنها در ادامه تمام اطلاعات را برای ایجاد یک درخت تکاملی ادغام کردند که نشان می‌دهد چگونه دو نوع زیرمجموعه سرطان پروستات ایجاد می‌شوند و در نهایت به دو نوع بیماری متمایز به نام “evotypes” ادغام می‌شوند.

“این آگاهی چیزی است که به ما امکان می دهد بین انواع بیماری ها تمایز قائل شویم. پروفسور دیوید وج از مرکز تحقیقات سرطان منچستر که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: این قبلاً انجام نشده بود زیرا برای مثال در سرطان سینه از HER2 پیچیده تر است.

Wedge گفت: “این درک کلیدی است زیرا به ما امکان می دهد تومورها را بر اساس مسیر تکاملی آنها طبقه بندی کنیم، نه فقط جهش های ژنی یا الگوهای بیان فردی.”

پروفسور کالین کوپر، از دانشکده پزشکی نورویچ UEA، تاکید کرد که در حالی که سرطان پروستات مسئول بخش بزرگی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در مردان است، اما اغلب این بیماری است که مردان از آن می میرند، نه از آن.

این بدان معنی است که اغلب می توان از درمان غیر ضروری اجتناب کرد و مردان را از عوارض جانبی مانند بی اختیاری و ناتوانی جنسی نجات داد.

مطلب پیشنهادی:  یک ژنرال ارشد آمریکایی می گوید چین یک تهدید رو به رشد در رقابت فضایی نظامی است

“این مطالعه واقعاً مهم است زیرا تا به حال فکر می کردیم سرطان پروستات فقط یک نوع بیماری است. اما تنها اکنون، با پیشرفت‌هایی در هوش مصنوعی، توانسته‌ایم نشان دهیم که در واقع دو نوع فرعی مجزا در حال بازی هستند.»

اخبار برتر امروز را بیشتر بخوانید:

تمجید بیل گیتس از نوآوری هند! گیتس معتقد است که هند پیشرفت های سریعی در زیرساخت های عمومی دیجیتال داشته است و پیشرفت های زیادی در زمینه های کلیدی صورت گرفته است. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید.

هدف استارتاپ مایکروسافت ساخت نرم افزار هوش مصنوعی است! Synth Labs در درجه اول بر روی ساختن نرم افزار، برخی از آنها منبع باز، تمرکز دارد تا به طیف وسیعی از شرکت ها کمک کند تا اطمینان حاصل کنند که سیستم های هوش مصنوعی آنها همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کنند. ادامه مطلب را اینجا بخوانید.

Gemini به تقویم دسترسی پیدا می کند! چت ربات هوش مصنوعی گوگل اکنون می تواند چندین کار را برای شما انجام دهد، از جمله ایجاد یک رویداد یا مشاهده رویدادهای آینده برای روز. نحوه استفاده از آن را در اینجا بیاموزید.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنید اینجا برای پیوستن به هم اکنون!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا