تکنولوژی

والدین قربانی FTX که 130000 دلار از دست داده است از قاضی می خواهد که SBF را راحت کند

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، در 11 آگوست 2023 در نیویورک برای جلسه وثیقه در دادگاه فدرال منهتن حاضر شد.

مایکل ام سانتیاگو | گتی ایماژ

پسر هدر فرگوسن با ورشکستگی صرافی کریپتو FTX در نوامبر 2022، حدود 130000 دلار پول نقد از دست داد. در آن زمان، فرگوسن به محل زندگی فرزندش سفر کرد تا چهار روز را برای آرامش دادن به او سپری کند. فرگوسن روز سه شنبه در یادداشتی به لوئیس کاپلان قاضی منطقه ای ایالات متحده نوشت، با این حال، از زمانی که به پایین ترین سطح خود رسیده است، او “تاب آوری”، “اعتماد به نفس” و “عزم برای مقابله با چالش های زندگی با تمرکز و قدرت دوباره” نشان داده است.

این کمک می کند که در ماه ژانویه نهادی که بر پرداخت وجوه مشتری به FTX نظارت می کند با پسرش تماس گرفت و به او گفته شد که کل مبلغ بدهی به او بازپرداخت خواهد شد.

فرگوسن در نامه خود به قاضی نوشت: “من می نویسم تا ابراز امیدواری کنم که سام بنکمن-فرید به دلیل نقشش در سقوط FTX به مدت 70 ماه محکوم شود.” “امید به بازیابی وجوه مشتریان تا حدودی سنگینی گناه سام را کاهش می دهد و به نظر من مدت محکومیت او باید منعکس کننده این واقعیت باشد.”

نامه فرگوسن بخشی از یازدهمین ساعت تلاش دفاعی برای درخواست تجدید نظر در مورد احساس نرمش کاپلان است، در حالی که قاضی برای جلسه محکومیت بانکمن-فرید در روز پنجشنبه آماده می شود.

در ماه نوامبر، یک هیئت منصفه دوازده نفره، مدیر اجرایی سابق ارزهای دیجیتال را در هر هفت اتهام جنایی علیه وی، از جمله کلاهبرداری با سیم و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی علیه مشتریان FTX و طلبکاران Alameda Research، مجرم شناخت. توطئه برای ارتکاب تقلب در اوراق بهادار و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری کالایی علیه سرمایه گذاران FTX. و توطئه برای ارتکاب پولشویی.

اینکه اعضای هیئت منصفه توانستند در عرض چند ساعت به اتفاق آرا به این نتیجه برسند که مدیر عامل سابق FTX 8 میلیارد دلار از مشتریان صرافی رمزنگاری منحل شده خود دزدیده است، نشان می‌دهد که آنها واقعاً متقاعد شده‌اند و هیچ معافیت‌هایی وجود ندارد که نیاز به هشدار باشد. Yesha Yadav، استاد حقوق و دانشیار دانشگاه Vanderbilt، قبلاً به CNBC گفته بود.

روز سه شنبه، دفاع سه نامه در حمایت از بانکمن-فرید ارائه کرد، در حالی که دادستان ها بیش از 50 نامه از خود ارسال کردند که تعداد کل اظهارات تأثیر قربانی را به 117 رساند.

مطلب پیشنهادی:  شبکه AT&T با مشکل مواجه است: آنچه باید در حین پیمایش در قطع سرویس تلفن بدانید

اینکه آیا مشتریان ورشکسته FTX باید بر تصمیم دادگاه تأثیر بگذارند یا خیر، موضوع اصلی اختلاف است.

در اوایل این ماه، دادستان های فدرال در منهتن در یادداشتی به دادگاه نوشتند که بنکمن-فرید باید بین 40 تا 50 سال را در زندان بگذراند.

دولت نوشت: «حتی اکنون، بانکمن-فرید از اعتراف به اشتباه بودن کاری که انجام داده امتناع می ورزد.

اگرچه املاک ورشکستگی وعده پرداخت کامل به مشتریان را می دهد، بسیاری از هزاران قربانی FTX (که گفته می شود تا یک میلیون نفر) ادعا می کنند که سهام کریپتو آنها توسط تیم مدیریت جدید صرافی به میزان قابل توجهی کمتر از ارزش گذاری شده است.

محاکمه سام بنکمن-فرید در روزهای آینده به پایان می رسد

والدین درگیر می شوند

فرگوسن یکی از سه والدینی است که به کاپلان نامه نوشتند و پیشنهاد کردند که اختلالات عاطفی و رفتاری بنکمن-فرید به عنوان بخشی از مذاکرات صدور حکم او در نظر گرفته شود.

فرگوسن می‌نویسد: «در کنار عوامل کاهش‌دهنده، برخی از اختلالات اوتیسم سام و احساسات ناخوشایند ناشی از ADHD و داروهای او اشاره می‌شود. اینها عوامل مرتبطی در پیشینه او هستند که احتمالاً باعث شده او قضاوت ضعیفی از خود نشان دهد، اما احتمالاً با قصد بدخواهانه نسبت به مشتریانش مرتبط نیست.»

جرج لرنر، روانپزشک بانکمن-فرید، در نامه ای در ماه اوت به قاضی لوئیس کاپلان گفت که مدیر سابق FTX سابقه افسردگی و اختلال نقص توجه/بیش فعالی دارد. ADHD یکی از شایع ترین اختلالات عصبی رشدی در کودکان است.

لرنر می‌نویسد: «علاوه بر این، مواقعی وجود داشت که آقای بانکمن-فرید به پچ Emsam (معمولاً در سفر/خارج از کشور) دسترسی نداشت و علائم افسردگی از جمله بی‌حالی، بی‌هدیونی، کم انگیزه و افزایش نشخوار فکری را نشان داد.

بدون دارو، لرنر به قاضی هشدار داد: “بانکمن-فرید علائم افسردگی و ADHD خود را دوباره تجربه خواهد کرد و توانایی او برای کمک به دفاع از خود به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.”

در یکی از مراحل محاکمه جنایی بانکمن-فرید در سال گذشته، تیم دفاعی همچنین استدلال کرد که او دسترسی کافی به داروهای تجویزی، از جمله آدرال، درمانی برای اختلال کمبود توجه/بیش فعالی ندارد. و هنگامی که آنها در ابتدا در بازداشت قرار گرفتند، وکلای بانکمن-فرید استدلال کردند که موکل آنها دارای “محدود” و “کاهش” عرضه Emsam، یک پچ ترانس درمال برای درمان افسردگی است.

ماریا سنترلا، مادر یک پسر 34 ساله مبتلا به سندرم آسپرگر نیز به قاضی کاپلان نامه نوشت تا تجربه خود را از تربیت کودک در طیف اوتیسم به اشتراک بگذارد.

مطلب پیشنهادی:  بانک ICICI به مشتریان درباره کلاهبرداری جدیدی که ممکن است حساب های آنها را تخلیه کند هشدار می دهد - جزئیات

“من هیچ نظری در مورد گناه یا بی گناهی او طبق قانون ندارم، اما می خواهم تجربیاتم را با پسرم با شما به اشتراک بگذارم، که امیدوارم در مورد رفتار و وضعیت روحی سام قبل از دادگاه و در طول دادگاه فکر کنید. “سنترلا نوشت، که می‌گوید تا زمانی که مصاحبه “60 دقیقه” مایکل لوئیس را تماشا کرد که در آن او حکایت‌هایی از دنبال کردن بنکمن-فرید را به عنوان بخشی از گزارش کتابی درباره زندگی او به اشتراک می‌گذاشت، از داستان بنکمن-فرید بی‌اطلاع بود.

“همانطور که او سام را توصیف کرد، من پسرم را دیدم و مدام به این فکر می کردم که چرا آسپرگر هرگز وارد این بخش نشد، زیرا کسانی از ما که با آن آشنا هستیم می توانستیم رفتار او، رفتارهای او … و درخشش او را … به عنوان شاخص های بزرگی ببینیم که او را نشان می دهد. سنترلا نوشت.

او ادامه داد که با پدر بنکمن-فرید، جو تماس گرفت و او تأیید کرد که سم واقعاً در طیف اوتیسم تشخیص داده شده است و به دادگاه اطلاع داده شده است.

من نمی‌دانم که شما چقدر با آسپرگر آشنا هستید، مخصوصاً کسانی که بیرون کار می‌کنند و از خودشان حمایت می‌کنند، اما می‌توانم از روی تجربه بگویم که ذهن کسانی که در این طیف هستند متفاوت است. اگرچه من هرگز سم را ندیده‌ام، اما قاطعانه معتقدم که اگرچه او ممکن است از MIT فارغ‌التحصیل شده باشد، اما دامنه آنچه را که در حال رخ دادن است کاملاً درک نکرده و قصد سوء نداشته است.

مت کلی، که یک پسر اوتیستیک نیز دارد و به عنوان معلم نیازهای ویژه در بریتانیا کار کرده است، نامه ای سه پاراگراف برای به اشتراک گذاشتن مشاهدات شخصی و حرفه ای خود نوشت که “ممکن است با تصمیم صدور حکم مرتبط باشد”.

بسیاری از ویژگی های شخصیتی سام نوعی فرآیندهای عصبی غیر معمول را نشان می دهد. کلی می نویسد، خواه تمایل به اجتناب از تماس چشمی، عادت به عدم توانایی تمرکز بر روی یک چیز در یک زمان، یا عدم پاسخ عاطفی در موقعیتی باشد که اکثر افراد علائم بیرونی تنش و پریشانی را نشان می دهند.

او همچنین شاهد بود که شریک سابق و همکارانش در دادگاه و در یک دادگاه علیه او شهادت دادند
فردی با پردازش غیرعادی، ممکن است گیج کننده و ناراحت کننده بوده باشد.» کلی افزود: «امیدوارم عملکرد غیرمعمول سام در حکم شما لحاظ شود تا قصاص متناسب با میزان گناه باشد و در نظر گرفته شود که چه نوع گناهی دارد. این نهاد در مورد شخصی مانند سام مناسب‌تر است.»

مطلب پیشنهادی:  مراقب باش! یک طوفان مرگبار خورشیدی به زمین می آید. NOAA تایید می کند که ضربه می زند
سام بنکمن-فرید برای شهادت در محاکمه کلاهبرداری در مورد آنچه کارشناسان می گویند یک قمار بزرگ در این پرونده است آماده می شود.

هم اتاقی MIT: او لباس های خود را «به موقع» می شست

دو نفر از دوستان و هم اتاقی های سابق بانکمن-فرید در MIT نیز از طرف او توصیه هایی برای شخصیت ارائه کردند.

دانیل گرازیان، که در سال 2013 فارغ التحصیل شد، می گوید که سه سال است که بانکمن-فرید را “خوب” می شناسد.

گرازیان در نامه خود به دادگاه می نویسد: «سام دوست مهربان و آدم فوق العاده ای بود.

او ادامه می‌دهد که بنکمن-فرید «با هر موجود زنده‌ای از جمله حیوانات مزرعه احساس همدردی عمیقی می‌کرد» و اینکه تصویر او به‌عنوان «انگیزه طمع» با سمی که می‌شناخت «کاملاً ناسازگار است».

“من معتقدم که اگر سام حکم خفیفی دریافت کند، سرمایه ای برای جامعه خواهد بود. اگر این واقعیت که من هنوز مصرف گوشت خود را به دلایل اخلاقی محدود می‌کنم نشانه‌ای باشد، سم به دیگران الهام می‌دهد تا کمی مهربان‌تر و مهربان‌تر باشند.»

همکلاسی دیگر، آدام هستربرگ، که بخشی از کلاس دکتری 2018 بود، قبل از MIT، بانکمن-فرید را می‌شناخت و در سال 2007 در یک اردوی ریاضی شروع کرد.

هستربرگ در نامه ای به قاضی می نویسد: «در زمانی که من او را می شناختم، سام مسئولیت پذیر بود، بودن در اطراف سرگرم کننده و علاقه مند به انجام کارهای خوب برای جهان بود.

یکی از مثال‌هایی که او ذکر می‌کند، نقش بانکمن-فرید در انجام کارهای خانه است.

سام کارهای خانه را به اندازه کافی انجام می‌داد، معمولاً قابلمه‌ها و تابه‌هایی را که در پختن غذاها استفاده می‌شد می‌شست و آشپزخانه‌مان را می‌شست. او پیوسته خیلی خوب و به موقع انجام داد. من فقط یک بار دیر متوجه شدم که یک صف برای ماشین لباسشویی بود که باعث تاخیر در شستشوی لباس ها در آشپزخانه شد.

هستربرگ در ادامه نمونه های دیگری از شخصیت خوب بنکمن-فرید را شرح داد، از جمله تمایل به “کاهش رنج حیوانات مزرعه” و تشویق همکلاسی هایش به کمک های خیریه مانند بنیاد مالاریا.

هستربرگ در پایان می‌گوید: «نمی‌دانم ارجاع به شخصیتی از یک دهه پیش تا چه اندازه باید بر جمله‌ی سام تأثیر بگذارد، اما به هر میزان، برداشت من از سم تقریباً یکسان مثبت بود و دلیلی بر ملایمت در صدور حکم او دارد».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا