تکنولوژی

وحشتناک! هنگامی که طوفان خورشیدی به زمین برخورد کرد و باعث انفجار میدان مغناطیسی شد. دارم گوش میدم

صدای میدان مغناطیسی زمین پس از طوفان خورشیدی واقعاً ترسناک است. آژانس فضایی اروپا نیز همین موضوع را منتشر کرد. اکنون گوش کن.

آیا می خواهید بدانید میدان مغناطیسی زمین پس از طوفان خورشیدی چه صدایی دارد؟ این وحشتناک است! همین چند روز پیش اتفاق افتاد و امروز صدای ترسناک آن را می شنوید. آژانس فضایی اروپا (ESA) یک ضبط صوتی تبدیل شده منتشر کرده است که نمایش شنیداری نگران کننده ای از میدان مغناطیسی زمین ارائه می دهد. می توان دانست که میدان مغناطیسی زمین چیزی نیست که ما واقعاً بتوانیم آن را ببینیم یا هرگز بشنویم. با این حال، دانشمندان دانشگاه فنی دانمارک سیگنال‌های مغناطیسی اندازه‌گیری شده توسط ماموریت ماهواره‌ای Swarm ESA را گرفته‌اند و پس از وقوع طوفان خورشیدی، آنها را به صدا تبدیل کرده‌اند – و صدایی که ایجاد می‌کند بسیار ترسناک است.

می توان دانست که این کلیپ صوتی نشان دهنده میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط هسته زمین و تعامل آن با یک طوفان خورشیدی است. کلاوس نیلسن، نوازنده و حامی پروژه از دانشگاه فنی دانمارک، در مورد صدا گفت: «ما به یک سیستم صوتی بسیار جالب متشکل از بیش از 30 بلندگو در میدان سولبرگ در کپنهاگ دسترسی پیدا کردیم. ما آن را طوری تنظیم کردیم که هر بلندگو مکان متفاوتی را در زمین نشان دهد و نشان دهد که چگونه میدان مغناطیسی ما در طول 100000 سال گذشته نوسان داشته است.”

در تمام این هفته، بازدیدکنندگان می توانند صدای غرش شگفت انگیز میدان مغناطیسی ما را بشنوند – بنابراین اگر در کپنهاگ هستید، بیایید و این فرصت منحصر به فرد را بررسی کنید. رونق میدان مغناطیسی زمین با نمایش یک طوفان ژئومغناطیسی که از یک شعله خورشیدی در 3 نوامبر 2011 به وجود آمد، همراه است و واقعاً ترسناک به نظر می رسد.

میدان مغناطیسی زمین چیست؟

بر اساس گزارش ESA، میدان مغناطیسی زمین حباب پیچیده و پویایی است که از موجودات زنده در برابر تشعشعات کیهانی و ذرات باردار که توسط بادهای خورشیدی قدرتمندی که از خورشید می‌آیند، محافظت می‌کند. هنگامی که این ذرات با اتم‌ها و مولکول‌ها – عمدتاً اکسیژن و نیتروژن – در اتمسفر فوقانی برخورد می‌کنند، بخشی از انرژی حاصل از برخوردها به نور سبز-آبی تبدیل می‌شود که نمونه‌ای از شفق قطبی است، که گاهی از شمال بالا قابل مشاهده است. عرض ها

مطلب پیشنهادی:  اپل در حال برنامه ریزی برای انتشار آهسته و فقط برای قرار ملاقات 3500 دلاری Vision Pro خود است

در حالی که شفق قطبی نمایشی بصری از ذرات باردار خورشید در تعامل با میدان مغناطیسی زمین را ارائه می دهد، در واقع توانایی شنیدن میدان مغناطیسی تولید شده توسط زمین یا تعامل آن با بادهای خورشیدی موضوع دیگری است.

میدان مغناطیسی چگونه ایجاد می شود؟

میدان مغناطیسی زمین عمدتاً توسط اقیانوسی از آهن مایع چرخان فوق‌گرم تولید می‌شود که هسته بیرونی را در حدود 3000 کیلومتری زیر پای ما تشکیل می‌دهد. ESA گفت که مانند یک سیم دوار در دینام دوچرخه عمل می کند، جریان های الکتریکی ایجاد می کند که به نوبه خود میدان الکترومغناطیسی همیشه در حال تغییر را ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا