موبایل

وزارت آلمان نگران است ممنوعیت هواوی و ZTE بر شبکه های تلفن همراه در آلمان تأثیر بگذارد

بر اساس نامه‌ای از سوی وزارت اقتصاد آلمان که رویترز مشاهده کرده است، ممنوعیت برخی قطعات از شرکت‌های چینی Huawei و ZTE می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر شبکه تلفن همراه آلمان داشته باشد، اگر قرار باشد در مقیاس بزرگ‌تری جایگزین شوند.

دولت آلمان در حال حاضر در حال بررسی تامین‌کنندگان فناوری مخابرات است که می‌گوید تولیدکنندگان خاصی را هدف قرار نمی‌دهد.

در نامه ای به مجلس سفلی کمیته اقتصادی بوندستاگ آمده است: اگر تغییرات عمده ای در نتیجه ممنوعیت یا مقررات مورد نیاز باشد، “احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شبکه های تلفن همراه و تحقق الزامات پوشش وجود دارد.”

این وزارتخانه افزود که ارزیابی دقیق تأثیر آن بر اپراتورهای تلفن همراه و سایر بازیگران اقتصادی امکان پذیر نیست، زیرا به تصمیمات فردی و همچنین دوره های انتقال بستگی دارد.

بررسی دولت می‌تواند منجر به این شود که از اپراتورها خواسته شود قطعاتی را که قبلاً در شبکه‌های 5G ساخته شده‌اند را حذف و جایگزین کنند. طبق قانون فعلی، آنها غرامت دریافت نمی کنند.

منتقدان هواوی و زد تی ای می گویند روابط نزدیک آنها با سرویس های امنیتی پکن به این معنی است که تعبیه آنها در شبکه های تلفن همراه می تواند به جاسوسان و حتی خرابکاران چینی به زیرساخت های کلیدی دسترسی پیدا کند.

هواوی، زد تی ای و دولت چین چنین ادعاهایی را رد می کنند و می گویند که انگیزه آنها یک تمایل حمایت گرایانه برای حمایت از رقبای غیر چینی است.

چند روز پیش، گزارش شد که آلمان قصد دارد اپراتورهای مخابراتی را از استفاده از قطعات خاصی که توسط شرکت‌های چینی Huawei و ZTE در شبکه‌های 5G ساخته شده‌اند، در اقدامی بالقوه قابل توجه برای رفع نگرانی‌های امنیتی، ممنوع کند.

مطلب پیشنهادی:  Lava Agni 2 5G برای عرضه در هند با MediaTek Dimensity 7050 SoC تایید شد: تمام جزئیات

Zeit Online به نقل از منابع گزارش داد، ممنوعیت آلمان می تواند شامل اجزایی باشد که قبلاً در شبکه ها تعبیه شده اند و اپراتورها را ملزم به حذف و جایگزینی آنها می کند.

© تامسون رویترز 2023


پس از مواجهه با بادهای مخالف در هند در سال گذشته، شیائومی کاملاً آماده رقابت در سال 2023 است. برنامه های این شرکت برای سبد محصولات گسترده و تعهد “ساخت در هند” در این کشور چیست؟ ما درباره این موضوع و موارد دیگر در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا