کامپیوتر

وقتی باران می بارد، باران می بارد – Intel Arc ممکن است دوباره با مشکل مواجه شود

سفر دشوار طیف کارت های گرافیک گسسته Intel Arc Alchemist همچنان ادامه دارد. این بار، گزارش جدیدی از Igor Wallossek از Igor’s Lab نشان می دهد که اینتل ممکن است با شرکای هیئت مدیره خود مشکل داشته باشد.

به گفته والوسک، حداقل یکی از شرکای اینتل تصمیم گرفته است تولید Intel Arc را به دلیل “نگرانی های کیفیت” متوقف کند. در میان زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه Intel Arc احتمالاً لغو می‌شود، این خبر خوبی برای این محدوده به نظر نمی‌رسد، اما آیا همه چیز واقعاً آنقدر که به نظر می‌رسد تیره و تار است؟

در آخرین گزارش خود، والوسک در مورد چالش‌های مختلفی صحبت می‌کند که آرک اینتل در حال حاضر با آن‌ها مواجه است و ممکن است هنوز با آن مواجه شود تا برای عرضه جهانی خود آماده شود. اگرچه آزمایشگاه ایگور نمی تواند منابع خود را فاش کند، اما او به چندین موضوع نگران کننده اشاره می کند و می گوید که ترکیب “در آستانه” است. عوامل زیادی در این امر نقش دارند – بیایید یک به یک آنها را بررسی کنیم.

اولویت ها مورد توجه قرار می گیرند

بر اساس این گزارش، ممکن است اینتل با شرکای خود در بورد الحاقی (AIB) اشتباه کرده باشد. گفته می‌شود که اینتل به شرکای هیئت مدیره خود گفته است که بر روی ساخت یکپارچه‌کننده‌های سیستم و رایانه‌های شخصی از پیش ساخته شده، به جای کارت‌های گرافیک مجزا تمرکز کنند، و والوسک ادعا می‌کند که چندین نماینده این موضوع را مستقیماً به او تأیید کرده‌اند. این دقیقاً خبری نیست – ما قبلاً متوجه شده‌ایم که راه‌حل گرافیکی DIY اینتل از پردازنده‌های گرافیکی (همچنین به ندرت در دسترس) موجود در لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی از پیش ساخته عقب مانده است.

مطلب پیشنهادی:  مانیتورهای گیمینگ سامسونگ در Best Buy به طرز مضحکی ارزان هستند

تمرکز در این سمت از بازار مزایای خود را دارد، اما با معایبی نیز همراه است. برای یک بازیکن جدید در عرصه GPU دشوارتر است که نامی برای خود دست و پا کند، اگر کارت‌های گرافیک عمدتاً با یک سری اجزای دیگر همراه باشند. فراموش نکنیم که Intel Arc به عنوان یک کارت گرافیک بازی به بازار عرضه می شود و بسیاری از علاقه مندان به بازی از بهینه سازی هایی که ساخت رایانه شخصی شما می تواند ارائه دهد لذت می برند.

برای تولیدکنندگان، تمرکز اینتل نیز به این اندازه نیست – به دلایلی. برای یک چیز، حاشیه در این کامپیوترها اغلب کمتر است. دوم، ممکن است علاقه مشتری زیاد نباشد. اگر اینتل بخواهد می‌تواند به بخش بودجه برسد، و به نظر می‌رسد این برنامه باشد، اما به گفته والوسک، بسیاری از توزیع‌کنندگان و تولیدکنندگان بالقوه در اروپا به سادگی علاقه‌ای به کار با Intel Arc ندارند.

به نظر می رسد این به اصطلاح ترس از ناشناخته ها از یک بی میلی ساده برای قمار روی یک محصول جدید نشات نمی گیرد. به هر حال، اینتل یک غول بزرگ است، و به سختی یک شرکت جدید است – فقط در حال شروع یک ماجراجویی جدید است. با این حال، آزمایشگاه ایگور می گوید که اینتل در ارائه اطلاعات مهم شرکای خود که بتواند آنها را در مسیر درست راهنمایی کند، شکست خورد.

مهم‌ترین بحث همیشه این بوده است که اینتل، برخلاف Nvidia و AMD، قادر نبود یا نمی‌خواست هیچ تضمینی برای قیمت ارائه دهد و شرایط چارچوب و مبانی محرک‌های هزینه مانند RMA و بازده به‌طور قابل‌توجهی بدتر از شرایط رقبا بود.» ایگور والوسک در گزارش خود گفت.

مطلب پیشنهادی:  نحوه اتصال Meta Quest 3 به رایانه شخصی از طریق Air Link
کارت گرافیک Intel Arc A750M Limited Edition روی یک میز قرار دارد.
اینتل

این عدم علاقه مشتریان بالقوه و خرده‌فروشان بر شرکای هیئت مدیره اینتل تأثیر می‌گذارد و اینجاست که اوضاع حتی تیره‌تر می‌شود. والوسک می‌گوید حداقل یکی از شرکای اصلی اینتل به دلیل مشکلات کیفی، ساخت کارت‌های اینتل را به طور کامل متوقف کرده است. در حالی که Wallossek به جزئیات در مورد نگرانی‌های کیفی ادعایی نپرداخته است، می‌تواند موارد متعددی باشد – بسیاری از شاخص‌ها این ادعا را تایید می‌کنند که Intel Arc هنوز باید در بخش نرم‌افزاری کار کند.

علاوه بر همه موارد فوق، بسیاری از شرکای اینتل هنوز تعداد زیادی کارت گرافیک AMD و Nvidia دارند که منتظر خرید قبل از عرضه نسل بعدی هستند. با عرضه بیش از حد برخی از بهترین کارت‌های گرافیک موجود در بازار و حتی پردازنده‌های گرافیکی بهتر در راه، جای تعجب نیست که AIB‌ها برای شرط‌بندی روی Intel Arc مردد باشند.

از سوی دیگر، اینتل از Intel Arc دست نمی کشد و همچنان به نمایش کارت های گرافیکی آینده در ویدئوهای معمولی ادامه می دهد. واضح است که کارشناسان درگیر در ایجاد اولین خط گرافیکی گسسته گیمینگ اینتل به این پروژه علاقه دارند و مطمئناً این کمک زیادی خواهد کرد. امیدواریم که عملکرد راه‌اندازی به اشتیاق اینتل برای محصول خود برسد و شاهد موفقیتی برای Intel Arc باشیم.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا