کامپیوتر

ویندوز 11 به زودی یک ویژگی بزرگ برای مک دریافت می کند

مایکروسافت در حال آزمایش نوار سرریز وظایف در ویندوز 11 است که بسیار شبیه ویژگی پشته ها در macOS است.

این ویژگی هم‌اکنون در نسخه 25163 پیش‌نمایش اینسایدر ویندوز 11 در دسترس است که در روز پنجشنبه در کانال توسعه‌دهندگان منتشر شد. Overflow باعث می‌شود که وقتی برنامه‌های باز بیشتری نسبت به نوار وظیفه دارید، در بخش مخصوص به خود ذخیره می‌شوند که از طریق نماد بیضی (…) در سمت راست پایین صفحه قابل دسترسی است. می توانید برای مشاهده، باز یا بستن برنامه های در حال اجرا که دیگر در نوار وظیفه شلوغ جا نمی شوند، روی نماد کلیک کنید.

مایکروسافت در حال آزمایش نوار سرریز وظایف در ویندوز 11 است که بسیار شبیه ویژگی پشته ها در macOS است.

PCWorld خاطرنشان می کند که این ویژگی به عنوان نسخه بهینه شده یک ویژگی قدیمی ویندوز است که برنامه های سرریز را به یک نماد کوتاه می کند و نیاز به استفاده از میانبرهای صفحه کلید مانند Alt-Tab برای دسترسی به برنامه های مخفی را ایجاد می کند.

در حالی که درک و استفاده از این نسخه به روز شده از نوار وظیفه بسیار ساده تر است، اما یک ویژگی ساخت عمومی تضمین شده نیست زیرا در حال حاضر هنوز در حال آزمایش توسعه دهندگان است. با این حال، مایکروسافت به دنبال راه هایی برای بهبود دسترسی و عملکرد سیستم خود است.

تنها تفاوت میان سرریز نوار وظیفه و ویژگی پشته های اپل در macOS این است که مورد دوم یک پوشه فایل مشترک است که به شیوه ای سبک برای نمایش محتوا باز می شود. این نشریه اضافه کرد که در همین حال، ویژگی مایکروسافت برای نشان دادن نمادهای برنامه های در حال اجرا باز می شود.

مطلب پیشنهادی:  پردازنده های سری Ryzen 7040U AMD برای لپ تاپ های فوق نازک ویژگی های ویژه: معماری Zen 4، گرافیک RDNA 3، Ryzen AI

این ویژگی همچنین می‌تواند به طور بالقوه با برنامه‌های اخیر که بخشی از ویژگی Your Phone ویندوز 11 است، مقایسه شود که به شما امکان می‌دهد برنامه‌های گوشی را که اخیراً به آن دسترسی داشته‌اید را روی دسکتاپ رایانه شخصی خود مشاهده کنید. می توانید نماد “تلفن شما” را از طریق سینی سیستم ویندوز در نوار وظیفه انتخاب کنید، که در یک پوشه کوچک ظاهر می شود، شبیه به برنامه های کاربردی از نماد بیضی (…). سپس می توانید به سه برنامه مشاهده شده آخر از تلفن خود دسترسی داشته باشید، سپس می توانید آنها را به دسکتاپ نمایش دهید.

این یکی از ویژگی‌هایی است که در مرحله آزمایشی که به‌روزرسانی عمومی ویندوز 11 را ارائه کرد، بسیار محبوب بود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا