کامپیوتر

ویندوز 11 در تست کلیدی ویندوز 10 را شکست داد

ویندوز 11 تقریباً یک سال است که وجود دارد، اما بحث در مورد اینکه چگونه آن را در برابر ویندوز 10 قرار می دهد همچنان ادامه دارد. به همین دلیل است که سازنده رایانه شخصی Puget Systems مجدداً به همین موضوع پرداخت و نتایج نشان داد که ویندوز 11 ممکن است در یک زمینه کلیدی از ویندوز 10 جلوتر باشد.

این حوزه کلیدی شامل تولید محتوا می‌شود و Puget Systems می‌گوید که در چندین آزمایش، ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 در سال گذشته بهتر عمل کرده است. این دستاوردها عمدتاً به دلیل وصله های ماهانه ویندوز 11 و انتشار پردازنده های جدید است. با این حال، ویندوز 10 نیز در برخی از تست‌ها که سخت‌افزار اجرای آزمایش‌ها یکسان بود، سریع‌تر عمل کرد.

لوگوی سیستم عامل ویندوز 11 و ویندوز 10 بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نمایش داده می شود.

در پایان نتایج، مشخص شد که ویندوز 11 به اندازه اولین راه‌اندازی، از نظر تولید محتوا دارای مشکلات عملکردی نیست. همچنین در اکثر موارد برنده واضحی نسبت به ویندوز 10 نبود. این به این دلیل است که ویندوز 11 در برخی آزمایشات بهتر عمل کرد، اما ویندوز 10 نیز در تست های دیگر همین کار را کرد. طبق گفته Puget Systems، این بیشتر یک رابطه بین این دو است.

“اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید و به دنبال یک پاسخ کاملا کلی در مورد اینکه از کدام سیستم عامل استفاده کنید، باید “مهم نیست” باشد. مت باخ، تکنسین ارشد آزمایشگاه در Puget Systems، گفت: با این حال، تفاوت های ظریف بسیار پیچیده تر است.

بنابراین تفاوت های ظریف این آزمایش های نمونه چیست؟ خب، Puget System هم ویندوز 10 و هم ویندوز 11 را روی سیستم‌هایی با پردازنده‌های AMD و اینتل آزمایش می‌کند. برای تست های ویرایش ویدیو، tit از برنامه هایی مانند Premiere Pro، After Effects و DaVinci Resolve Studio نیز استفاده می کند. ویرایش عکس شامل استفاده از فتوشاپ و لایت روم کلاسیک است. رندر CPU از Cinema 4D، V-Ray و Blender استفاده می کند. رندر GPU از Octane، V-Ray و Blender استفاده می کند و توسعه بازی از Unreal Engine استفاده می کند.

مطلب پیشنهادی:  نحوه روشن کردن Eco Mode برای پردازنده های AMD -- و چرا باید

در این آزمایش‌ها فقط سه نقطه پرت عمده وجود داشت. اولین مورد Premiere Pro است که در آن ویندوز 10 یک مزیت جزئی نسبت به ویندوز 11 داشت. با حالت دوم V-Ray CUDA، ویندوز 11 20 درصد سریعتر از ویندوز 10 بود. سومین مورد با Unreal Engine بود و ویندوز 11 دارای یک عملکرد بزرگ بود. افزایش عملکرد نسبت به ویندوز 10 با پردازنده Intel Core i9، اگرچه ممکن است این به دلیل یک اشکال باشد.

همانطور که در مقایسه خود توضیح دادیم، به نظر می رسد که تفاوت بین ویندوز 10 و ویندوز 11 تنها به ظاهر و احساس می رسد. هرکسی سلیقه خود را دارد و بر اساس نتایج تست Puget Systems، ویندوز 11 آنقدر که مایکروسافت می‌خواهد از شما برتری عملکردی نسبت به ویندوز 10 ندارد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا