کامپیوتر

ویژگی اسنپ چت به والدین این امکان را می دهد که ببینند نوجوانانشان با چه کسانی چت می کنند

اپلیکیشن محبوب پیام‌رسانی اسنپ‌چت یک ویژگی جدید کنترل والدین دارد که به والدین امکان می‌دهد ببینند نوجوانانشان با چه کسی چت می‌کنند. به ویژه، این ویژگی مانع از مشاهده محتوای این چت ها توسط والدین می شود.

روز سه‌شنبه، توسعه‌دهنده اپلیکیشن پیام‌رسان، شرکت اسنپ، در یک پست وبلاگی اعلام کرد که یک ویژگی جدید در برنامه به نام Family Center به والدین اسنپ‌چت‌ترهای نوجوان اجازه می‌دهد ببینند نوجوانانشان با چه کسانی دوست هستند و چه کسی با آنها چت می‌کند. علاوه بر این، والدین همچنین می توانند از Family Center برای گزارش حساب های توهین آمیز استفاده کنند.

مجموعه ای از سه اسکرین شات موبایل که ویژگی Snapchat Family Center را در عمل نشان می دهد، همه در پس زمینه زرد روشن.
Snap Inc./Snapchat

با این حال، ویژگی جدید Family Center به والدین اجازه نمی دهد تا مکالمات چت واقعی نوجوانان خود را کنترل کنند. و در اطلاعیه خود، Snap Inc. دیدگاه جالبی در مورد اینکه چرا به طور هدفمند به این شکل طراحی شده است ارائه کرد:

“Family Hub به گونه ای طراحی شده است که نحوه برخورد والدین با نوجوانان خود را در دنیای واقعی منعکس کند، جایی که والدین معمولاً می دانند که نوجوانان آنها با چه کسانی دوست هستند و چه زمانی در حال معاشرت هستند – اما مکالمات خصوصی آنها را شنود نمی کنند.”

همچنین انتظار می‌رود که مرکز خانواده ویژگی‌های نظارت و کنترل والدین بیشتری به آن اضافه کند: اسنپ می‌گوید که «در هفته‌های آینده» والدین نیز می‌توانند دوستان تازه اضافه شده نوجوانان خود را ببینند. همچنین انتظار می‌رود که در پاییز، اسنپ‌چت کنترل‌های محتوای بیشتری را اضافه کند و راهی برای نوجوانان برای اطلاع دادن به والدین در صورت گزارش حساب یا محتوایی در اسنپ چت، به آن‌ها اضافه کند.

مطلب پیشنهادی:  مک بوک ایر 15 اینچی اپل در WWDC 2023 معرفی می شود: مارک آلمان

قبل از راه‌اندازی «مرکز خانواده»، ابتدا چند الزام وجود دارد که باید رعایت شوند:

  • برای راه‌اندازی Family Center و ارتباط با نوجوان خود در آن، والدین باید حساب Snapchat فعال خود را داشته باشند.
  • قبل از ارسال دعوت نامه، والدین باید با نوجوان خود در اسنپ چت دوست باشند.
  • والدین باید از نوجوانان خود دعوت کنند تا به مرکز خانواده بپیوندند و نوجوانان نیز باید دعوت را بپذیرند. نوجوانان باید قبل از اینکه «مرکز خانواده» کار کند، آن را انتخاب کنند.
  • برای ارسال دعوتنامه به Family Center، باید والدین، قیم یا خویشاوند معتمد 25 ساله یا بالاتر باشید.

با توجه به ویدیوی آموزش اسنپ در بالا، می‌توان به مرکز خانواده دسترسی داشت تنظیمات منوی زیر کنترل های حریم خصوصی بخش.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا