تکنولوژی

ویکی پدیا برخی از کاربران را مسدود می کند | اخبار فنی

ویکی‌پدیا قوانین ویرایش صفحه «رکود» خود را پس از نبردی تلخ بین کاربران بر سر تعریف دقیق آن تغییر می‌دهد.

ویکی‌پدیا قوانین ویرایش صفحه «رکود» خود را پس از نبردی تلخ بین کاربران بر سر تعریف دقیق آن تغییر می‌دهد. از چهارشنبه، به‌روزرسانی‌های کاربران ثبت‌نشده یا حساب‌های جدید قبل از اینکه برای اکثر خوانندگان قابل مشاهده باشد، باید توسط یک ویرایشگر بررسی و پذیرفته شوند. این حرکت پس از دریافت صدها ویرایش انجام شد که قوانین ویکی‌پدیا را نقض می‌کرد و از سردبیران می‌خواست که صفحه را «نیمه امن» کنند و بازبینی‌ها را محدود کنند.

ویکی‌مدیا، بنیاد پشتیبان ویکی‌پدیا، در بیانیه‌ای ایمیلی گفت: «مقالات نیمه‌محافظت‌شده را فقط کاربران وارد شده می‌توانند ویرایش کنند که حساب‌هایشان حداقل 4 روز است و حداقل 10 ویرایش انجام داده‌اند». برای مقالاتی که سیل ناگهانی ویرایش‌ها دریافت می‌کنند، غیرمعمول است.

«ویراستاران داوطلب به طور منظم از این ابزار و ابزارهای دیگر استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای ویکی‌پدیا خنثی و دارای منبع خوبی است.» کاهش باید در درجه اول به عنوان دو چهارم کاهش تولید ناخالص داخلی تعریف شود.

داده های منتشر شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده در هفته گذشته نشان داد که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم 0.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. این به دنبال کاهش 1.6 درصدی در سه ماه اول سال است که به ترس از رکود دامن می‌زند.

در مقاله ویکی‌پدیا آمده است: «به گفته اکثر محققان، کشورها، اقتصاددانان و بانک‌های مرکزی، رکود به دوره دو یا چند چهارم متوالی کاهش تولید ناخالص داخلی واقعی (تولید ناخالص داخلی واقعی) یک کشور اشاره دارد.»

مطلب پیشنهادی:  طوفان وحشتناک خورشیدی باعث ایجاد طوفان ژئومغناطیسی شد! رگه قرمزی بر آسمان دانمارک مشاهده شد

مشکل این است که در ایالات متحده، رکود اقتصادی با قانون دو چهارم معکوس نمی شود، بلکه توسط گروهی متشکل از هشت نفر از دانشگاهیان در دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، که به هر حال، به هیچ وجه نزدیک به شعار وحشتناک R- هستند، معکوس نمی شود. کلمه.

در همین حال، ویراستاران داوطلب ویکی‌پدیا یک تاپیک ایجاد کردند تا در مورد عبارت این تعریف بحث کنند و «از ساختن دلقک‌های خود اجتناب کنیم».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا