تکنولوژی

پرتاب موشک جدید ISRO امروز! آن را به صورت زنده از اینجا تماشا کنید

ISRO موشک جدید 34 متری SSLV-D1 کشور را امروز به فضا پرتاب خواهد کرد. تمام جزئیات را اینجا بیاموزید.

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) قرار است امروز ساعت 9:18 صبح امروز ساعت 9:18 صبح به وقت IST، وسیله نقلیه پرتاب ماهواره کوچک جدید این کشور را از مرکز فضایی ساتیش داوان، سریهاریتا در سواحل جنوب شرقی هند پرتاب کند. SSLV ISRO پرتاب تا 500 کیلوگرم ماهواره به مدارهای پایین زمین را بر اساس پرتاب بر اساس تقاضا انجام می دهد. در اولین توسعه، ماموریت SSLV-D1 ماهواره رصدی زمین 135 کیلوگرمی-02 (EOS-02) را که قبلا با نام Microsatellite-2 شناخته می شد، به مداری در پایین زمین در حدود 350 کیلومتری خط استوا، آژانس فضایی هند پرتاب خواهد کرد. گفت. این موشک جدید 34 متر ارتفاع و 120 تن وزن دارد.

در اولین پرواز این ماموریت، این موشک دو ماهواره شامل یک ماهواره رصدی زمین EOS-02 135 کیلوگرمی و یک CubeSat 8 کیلوگرمی به نام AzaadiSAT را که توسط 750 دانش‌آموز مدرسه دولتی با کمک SpaceKidz هند ساخته شده است، حمل می‌کند که 75 محموله مختلف را حمل می‌کند. وزن هر کدام حدود 50 گرم AzaadiSAT قصد دارد “آزمایش‌های فمتو” مختلفی را انجام دهد که انتقال صدا و داده را برای اپراتورهای رادیویی آماتور اندازه‌گیری می‌کند، یک تابش‌شگر مبتنی بر دیود PIN حالت جامد برای اندازه‌گیری تشعشعات یونیزان در مدار خود. ISRO می گوید که CubeSat یک دوربین سلفی نیز در این ماموریت خواهد داشت.

این ماهواره جدید سری ریزماهواره EOS-02 توسط ISRO برای رصد زمین طراحی و پیاده سازی شده است و سنجش از دور نوری پیشرفته ای را ارائه می دهد که در باند مادون قرمز با وضوح فضایی بالا کار می کند. در اصل، تصاویر مادون قرمز با وضوح بالا از زمین ما ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی:  Apple AirPlay اکنون در هتل های منتخب در آمریکای شمالی در دسترس است. اکنون به صورت یکپارچه حتی به عنوان مهمان پخش کنید

هنگامی که SSLV با موفقیت به مدار خود پرتاب شد، هند سه موشک مداری عملیاتی در ناوگان خود خواهد داشت زیرا خودروی پرتاب ماهواره قطبی (PSLV) و وسیله نقلیه پرتاب ماهواره ژئوسنکرون (GSLV) در حال حاضر عملیاتی شده اند. با این حال، هر دو فضاپیما بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از SSLV هستند.

نحوه تماشای پرتاب موشک جدید ISRO

پرتاب ماموریت SSLV-D1/EOS-02 در حال حاضر آغاز شده است. می توانید آن را به صورت زنده یا رویداد پرتاب ضبط شده ماموریت SSLV-D1/EOS-02 را در اینجا در وب سایت رسمی ISRO تماشا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا