تکنولوژی

پرتاب موشک Blue Origin و SpaceX برای امروز تنظیم شده است. زمان و نحوه تماشای 4 شروع زنده را بررسی کنید

4 پرتاب موشک بزرگ برای امروز 4 آگوست برنامه ریزی شده است. جف بزوس و ایلان ماسک به رهبری بلو اوریجین و اسپیس ایکس، راکت لب و اتحاد پرتاب یونایتد از جمله آنها هستند. زمان پرتاب این ماموریت های فضایی و نحوه تماشای زنده آنها را بیاموزید.

امروز، 4 آگوست، برای دوستداران نجوم یک روز تاریخی است. چهار پرتاب موشک بزرگ در طول روز پیش بینی می شود. از نکات برجسته می‌توان به پرتاب SpaceX به رهبری ایلان ماسک، که از موشک فالکون 9 برای پرتاب ماموریت مدارگرد قمری Pathfinder Korea به کره جنوبی استفاده می‌کند، و جف بزوس Blue Origin، که پرواز توریستی فضایی NS-22 را به‌منظور نشان‌دادن این سفر پرتاب خواهد کرد. ششمین پرواز گردشگری فضایی خود از زمان آغاز پرتاب های سرنشین دار توسط این شرکت. همراه با Rocket Lab، یک ماهواره جاسوسی کوچک برای دولت ایالات متحده پرتاب می کند و United Launch Alliance ششمین و آخرین ماهواره سیستم فروسرخ فضایی مدار زمین ژئوسنکرون (SBIRS GEO 6) خود را به فضا ارسال خواهد کرد. طرفداران موشک، برای اطلاع از زمان پرتاب این موشک ها و نحوه تماشای زنده آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پرتاب ماهواره راکت آزمایشگاه

سازنده آمریکایی هوافضا و ارائه دهنده خدمات پرتاب Rocket Lab قرار بود ماهواره جاسوسی NROL-199 را برای اداره ملی شناسایی ایالات متحده (NRO) به فضا پرتاب کند. این یک ماموریت طبقه بندی شده است، بنابراین هدف از ماهواره ناشناخته است. طبق گزارش Space.com، این پرتاب با موفقیت در ساعت 1 بامداد EDT (10:30 صبح IST) انجام شد. علاقه مندان همچنان می توانند با کلیک بر روی لینک اینجا، ویدیوی کامل راه اندازی را در وب سایت شرکت مشاهده کنند.

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ پس از مشاهده نشت داده‌های ChatGPT، کارمندان خود را از استفاده از هوش مصنوعی منع می‌کند

اتحاد راه اندازی متحد

ULA ششمین و آخرین پرتاب خود را از ماهواره SBIRS GEO 6 انجام می دهد. ماهواره در حال پرتاب برای فرماندهی سیستم های فضایی نیروی فضایی است و از مجتمع پرتاب فضایی 41 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب خواهد شد. پرتاب موشک در ساعت 18:29 EDT (15:59 IST) انجام خواهد شد. پوشش زنده شروع 20 دقیقه قبل از شروع آغاز خواهد شد. می توانید پخش اینترنتی را در صفحه رسمی ماموریت ULA تماشا کنید.

منشاء آبی

پرواز توریستی فضایی NS-22 امروز با موشک نیو شپرد Blue Origin به پرواز در خواهد آمد. این ششمین پرواز توریستی فضایی این شرکت خواهد بود. این ماموریت بیست و دومین ماموریت فضایی شرکت فضایی جف بزوس را نیز رقم خواهد زد. شروع برنامه برای ساعت 9:30 صبح به وقت شرقی (7:00 بعدازظهر IST) برنامه ریزی شده است و می توانید با استفاده از این پیوند پخش زنده را مستقیماً در YouTube تماشا کنید. پخش از ساعت 18:20 IST شروع می شود.

اسپیس ایکس

سرانجام، اسپیس ایکس به رهبری ایلان ماسک نیز امروز یک موشک به فضا پرتاب خواهد کرد. موشک فالکون 9 ماموریت مدارگرد ماه رهیاب کره را به فضا برای کره جنوبی می فرستد. این ماموریت مدارگردی را برای بررسی ناهنجاری های مغناطیسی مختلف در ماهواره طبیعی ما به ماه می فرستد. همچنین مکان های پرتابی را برای ماموریت های فضایی آینده کره جنوبی جستجو خواهد کرد. پرتاب در ساعت 7:08 بعد از ظهر به وقت شرقی (4:38 صبح به وقت IST در 5 اوت) انجام می شود. پخش اینترنتی پرتاب تقریباً 15 دقیقه قبل از پرتاب آغاز می شود و می توانید با کلیک بر روی این پیوند، آن را در وب سایت SpaceX یا YouTube تماشا کنید.

مطلب پیشنهادی:  کاربر آیفون؟ وضعیت WhatsApp شما برای همیشه تغییر کرده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا