تکنولوژی

پس از مداخله ایالات متحده در فروپاشی SVB، سیلیکون ولی نفس راحتی می کشد

ورق زدن یک عبارت عامیانه ترفندی بود که اساتید برای زنده کردن یک بحث فنی از آن استفاده کردند. ورق زدن یک عبارت عامیانه ترفندی بود که اساتید برای زنده کردن یک بحث فنی از آن استفاده کردند.

رگولاتورهای بانکی یکشنبه شب اعلام کردند که سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی که روز جمعه تعطیل شد، به وجوه خود در روز دوشنبه دسترسی خواهند داشت و این نگرانی ها مبنی بر اینکه استارتاپ ها در این هفته با مشکل پرداخت حقوق کارکنان خود مواجه شوند را برطرف می کنند. بسته شدن این بانک با افزایش نرخ بهره که به مشتریان تازه تاسیس آن لطمه زد و تلاش ناموفق برای افزایش سرمایه که منجر به برداشت سپرده شد، به دنبال داشت.

با وجود تسکین محسوس، هنوز سوالاتی در مورد محیط تامین مالی برای استارت آپ هایی که به بانک سیلیکون ولی برای حمایت از کسب و کارهای اثبات نشده ای که بانک های بزرگتر از آنها دوری می کنند، متکی هستند، باقی می ماند. و بانک هنوز تا روز یکشنبه خریدار پیدا نکرده بود، که امید بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و بنیانگذاران فناوری بود که تشنه اخبار مثبت بودند.

این گام بزرگی در بازگرداندن اعتماد به جامعه استارتاپی است. قبل از این حرکت، بسیاری از استارت‌آپ‌ها در حال برنامه‌ریزی اقدامات اضطراری بودند که احتمالاً به اخراج و اخراج بیشتر منجر می‌شد. جان ساکودا، بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Decibel Partners، گفت: این اقدامات اطمینان بسیار لازم را به دست می‌دهد که همه می‌توانند حقوق و دستمزد را در روز دوشنبه تنظیم کنند.

مطلب پیشنهادی:  انتشارات Amazon Prime، Netflix OTT: Jaadugar، Janhit me Jaari، فصل 3 Comicstaan ​​و موارد دیگر

تعطیلی ناگهانی این بانک در میان دوره ای تیره و تار که با اخراج در بخش فناوری و عقب نشینی هزینه ها مشخص شده بود، در دره سیلیکون ایجاد آرامش کرد. مدیران شرکت، که بسیاری از آنها تمام پول نقد خود را در بانک سیلیکون ولی ذخیره کرده بودند، در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی درخواست کمک کردند.

رویترز روز یکشنبه گزارش داد که سام آلتمن، رئیس OpenAI، که به دلیل نرم‌افزار هوش مصنوعی ChatGPT شناخته می‌شود، از جمله افرادی بود که به این تماس پاسخ داد و به استارت‌آپ‌ها کمک مالی اضطراری ارائه کرد تا به آن‌ها کمک کند تا از بلاتکلیفی عبور کنند و حقوق کارمندان خود را پرداخت کنند.

Ashish Birla، سرمایه‌گذار فناوری، سه روز گذشته را بدون وقفه کار کرده است و به شرکت‌ها در مورد نحوه تنظیم حقوق و دستمزد مشاوره می‌دهد یا از مردم خواسته است تا با سیاستمداران محلی خود تماس بگیرند. او گفت که او از تصمیم دولت فدرال برای محافظت از سپرده‌ها، اما نه کامل کردن سهامداران بانک بسیار خوشحال است.

وی گفت: شرکت ها هرگز نباید نگران سالم بودن یا نبودن سپرده های خود باشند.

یک بیانیه مشترک روز یکشنبه توسط نهادهای دولتی ایالات متحده، از جمله وزارت خزانه داری و فدرال رزرو، نشان داد که مالیات دهندگان هیچ گونه هزینه ای را متحمل نمی شوند که در ارتباط با طرح های جدید در اطراف بانک سیلیکون ولی است. با این حال، سهامداران و برخی طلبکاران بدون وثیقه از حمایت یکسانی برخوردار نخواهند شد.

بیرلا پیش‌بینی می‌کند که در چند روز آینده استارت‌آپ‌ها به طور انبوه در بانک‌های بزرگ حساب باز خواهند کرد. و برای شرکت‌هایی که موقعیت‌های نقدی قابل‌توجهی دارند، او فکر می‌کند که علاقه به استخدام خزانه‌دارانی که برای به حداقل رساندن مقدار پول نقدی که شرکت‌ها در هر زمان در اختیار دارند، کار خواهند کرد، افزایش خواهد یافت.

مطلب پیشنهادی:  OTT این هفته منتشر می شود: Eesho، Oru Thekkan Thallu case، بیشتر. تماشای Disney+ Hotstar، Netflix

بانک سیلیکون ولی در مقایسه با سایر بانک ها تاکنون منبع قابل اعتمادی برای تامین مالی استارت آپ ها بوده است.

دکتر گورسون، مدیر اجرایی Rad AI، پس از روزها نگرانی در مورد چگونگی ایجاد حقوق و دستمزد برای استارتاپ خود با حدود 65 کارمند، گفت که این خبر یک “آه تسکین دسته جمعی” بود. «راستش را بخواهید، من چند سال از زندگی ام را در آخر هفته از دست دادم. این یک ترن هوایی بود.»

با این حال حماسه هنوز به پایان نرسیده است. او گفت، اگرچه Rad AI قصد دارد پول را به حساب‌های جدید در بانک‌های بزرگ‌تر منتقل کند، اما دقیقاً چه زمانی به تمام وجوه SVB خود دسترسی خواهد داشت، نامشخص است.

او گفت: “من نمی دانم آیا جای امنی برای رفتن وجود دارد یا خیر.” “من هنوز کمی نگران هستم که چه اتفاقی ممکن است بیفتد.”

وی افزود: ما همچنان باید آنچه را که در آینده انجام می دهیم ارزیابی کنیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا