تکنولوژی

پس از نزدیک شدن به زمین، دنباله دار غول پیکر K2 این شاهکار دیوانه وار را انجام خواهد داد

دنباله دار C/2017 K2 (PanSTARRS)، که به سادگی به عنوان دنباله دار K2 شناخته می شود، در 14 جولای نزدیک ترین نزدیکی خود به زمین را انجام داد. با این حال، با نزدیک شدن به خورشید، دنباله دار آماده انجام کاری عجیب است. دریابید که چیست.

هفته گذشته، زمین با دنباله دار غول پیکر C/2017 K2 (PanSTARRS) خداحافظی کرد و همانطور که از کنار سیاره ما عبور کرد، سفر بعدی خود را برای نزدیک ترین نزدیک شدن به خورشید آغاز کرد. اما هنگامی که در دسامبر 2022 به خورشید نزدیک می شود، اتفاق عجیبی برای دنباله دار K2 رخ می دهد. این احتمال وجود دارد که سنگ فضایی هر چه به خورشید نزدیک‌تر می‌شود درخشان‌تر بدرخشد. و احتمال کمی وجود دارد که آنقدر بدرخشد که به جای استفاده از تلسکوپ های حرفه ای برای رصد آن، فقط از طریق دوربین دوچشمی قابل مشاهده باشد. اما چرا روشن تر می درخشد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

طبق گزارش Space.com، محیط گرمتر در فضا در حالی که دنباله‌دار K2 به سمت خورشید می‌رود، بیشترین سهم را در درخشش روشن‌تر آن دارد. دنباله دار بلوک غول پیکری از یخ و سنگ است که با نزدیک شدن به خورشید شروع به ذوب شدن می کند. همانطور که ذوب می شود، گازهای درون هسته آن شروع به نفوذ می کنند و این گازها می سوزند تا نور درخشان دنباله دار را فراهم کنند.

دنباله دار K2 با حرکت به سمت خورشید، نمایشگر روشن تری خواهد داشت

این دنباله دار تمایل به بیرون راندن کروم گازی خود را نشان داده است. اولین باری که دانشمندان متوجه شکل هاله درخشان آن شدند زمانی بود که این دنباله دار بین زحل و اورانوس قرار داشت. این بسیار غیرمعمول بود، زیرا تا کنون در منظومه شمسی دما آنقدر سرد است که دنباله دارها در حالت یخ جامد باقی می مانند و مانند سنگ مرده به نظر می رسند.

مطلب پیشنهادی:  افت آخر هفته در ارزهای رمزپایه به اعصاب سرمایه گذارانی که در حال حاضر در شرایط سختی هستند می افزاید.

از آنجایی که پیش بینی فعالیت دنباله دار همیشه دشوار است، از آنجایی که ما هرگز یک دنباله دار را از نزدیک ندیده ایم، نمی توان به طور قطع گفت که یک دنباله دار به شدت خواهد درخشید. اما بر اساس آنچه در مورد آن و الگوی رصدی بسیاری از دنباله دارهای دیگر می دانیم، انتظار می رود در روزهای آینده درخشش درخشان تری مشاهده شود. اگر همه چیز طبق پیش بینی پیش برود، از هم اکنون تا دسامبر 2022، این دنباله دار درخشان تر و درخشان تر خواهد شد تا زمانی که از خورشید برخورد کند و در جهتی تصادفی حرکت کند، یا تا زمانی که در اثر گرما شکسته شود و از بین برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا