تکنولوژی

پلیس سیاه چاله اولین سیاهچاله خفته با جرم ستاره ای را در خارج از کهکشان راه شیری کشف می کند

گروهی از ستاره شناسان معروف به پلیس سیاه چاله اولین سیاهچاله خفته با جرم ستاره ای را در خارج از کهکشان راه شیری کشف کردند. یک سیاهچاله در ابر ماژلانی بزرگ کشف شده است.

برای اولین بار، یک سیاهچاله خفته با جرم ستاره ای در خارج از کهکشان راه شیری کشف شد. و چه کسی آن را کشف کرد؟ پلیس سیاه چاله بله، تیمی از ستاره شناسان که به کشف کشفیات دروغین سیاهچاله معروف هستند، به نام پلیس سیاه چاله، به این کشف نسبت داده می شوند. جالب اینجاست که کهکشانی که این سیاهچاله با جرم ستاره ای در آن کشف شد، یک کهکشان اقماری راه شیری به نام ابر ماژلانی بزرگ است. کهکشان ماهواره ای یک کهکشان همراه کوچکتر است که همراه با کهکشان میزبان در یک مدار ثابت حرکت می کند.

هم کشف و هم کاشف شایسته توجه هستند. پلیس سیاه چاله گروهی از ستاره شناسان جوان هستند که به دلیل شک و تردید نسبت به کشف روزافزون سیاهچاله ها و صرف زمان برای رد ادعاهای نادرست مشهور شده اند. و پس از سالها قرار گرفتن در معرض دیگران، این گروه اولین کشف خود را انجام داد. و این کشف به صفحات تاریخ راه یافت. این تیم مقاله خود را در مورد اولین سیاهچاله خفته با جرم ستاره ای خارج از کهکشان راه شیری در مجله Nature Astronomy منتشر کرد.

پلیس سیاه چاله اولین کشف خود را بدست آورد

به گفته این اخترشناسان، سیاهچاله ای که VFTS 243 نام دارد، خاموش است. سیاه‌چاله‌های خفته مانند سیاه‌چاله‌های فعال، سطوح بالایی از اشعه ایکس را ساطع نمی‌کنند، که تشخیص آن‌ها را سخت‌تر می‌کند. بر اساس گزارشی که توسط Earth Sky منتشر شده است، محققان پس از گذراندن ساعت های بی شماری برای عبور از 1000 ستاره پرجرم در منطقه سحابی رتیل در ابر ماژلانی بزرگ توانستند این سیاهچاله را پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی:  آژانس فضایی: کپسول سایوز آسیب دیده روسیه به زمین بازگشت

“ما یک “سوزن در انبار کاه” را شناسایی کرده ایم. تومر سنار، نویسنده اصلی این مقاله گفت: برای اولین بار، تیم ما گرد هم آمده اند تا کشف یک سیاهچاله را به جای رد کردن آن گزارش کنند.

VFTS 243 همچنین یک سیاهچاله با جرم ستاره ای است، به این معنی که از فروپاشی گرانشی یک ستاره تشکیل شده است و وزن آن به اندازه 9 خورشید است. همچنین به دور یک ستاره آبی داغ می چرخد ​​که جرم آن 25 برابر خورشید است. به دلیل نادر بودن این کشف، پلیس سیاهچاله نمی توانست در مورد کشف خود شک نداشته باشد.

چنارد افزود: به عنوان محققی که در سال‌های اخیر سیاهچاله‌های بالقوه را از بین برده‌ام، در مورد این کشف بسیار بدبین بودم. او در تردیدهایش تنها نبود. کریم البدری، نویسنده همکار او از مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان نیز در همین ظن مشترک است. او گفت: «وقتی تومر از من خواست که یافته‌هایش را دوباره بررسی کنم، شک داشتم. اما من نتوانستم توضیح قابل قبولی برای داده هایی بیابم که شامل سیاهچاله نمی شود.

تا کنون، به نظر می رسد که پس از انتشار در یک مجله معتبر، کشف آنها در واقع مشروع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا