کامپیوتر

چرا باید کیبورد بازی بعدی خود را بسازید نه اینکه بخرید

من از کیبوردهای معمولی بازی خسته شده ام. آنها نسبت به آنچه شما دریافت می کنید بسیار گران هستند. ناامیدی من از یافتن چیزی که واقعاً دوست داشتم باعث شد در نهایت گلوله را گاز بگیرم و خودم را بسازم. این یک سرگرمی است که در نظر گرفته می شود طاقچه و بسیار گران است، اما اینطور نیست. شما می توانید یک صفحه کلید با همان قیمتی که از یک برند اصلی خریداری می کنید بسازید و نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت.

کیبوردها حیوانات پیچیده ای هستند، حتی اگر ساده به نظر برسند. هنگامی که قوطی کرم‌ها را که صفحه‌کلیدهای مکانیکی سفارشی است باز کنید، به سرعت در تفاوت‌های جزئی بین کلید‌ها، سوئیچ‌ها و هر چیز دیگری متخصص خواهید شد. اگر صفحه‌کلیدی می‌خواهید که بتواند حتی بهترین صفحه‌کلیدهای مکانیکی را شرمنده کند، باید خودتان را بسازید.

ایجاد صفحه کلید خود آنقدر گران نیست

یک صفحه کلید سفارشی که در میان کلیدها و سوئیچ ها قرار گرفته است.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

یک دلیل وجود دارد که بیشتر مردم به کیبوردهای استوک پایبند هستند: ساختن صفحه کلید خود بسیار گران است، یا داستان به همین ترتیب ادامه دارد. در حالی که ساختن یک صفحه کلید با قیمتی مشابه با HyperX Alloy Origins Core دشوار است، اما چیزی بیشتر از خرید یک صفحه کلید گیمینگ سطح بالا نیست.

کیبورد شخصی من (در بالا) حدود 250 دلار برای من هزینه دارد. این مقدار زیاد است، اما نه خیلی بیشتر از Asus ROG Strix Flare II Animate سیمی، و دقیقاً همان قیمت G915 TKL محبوب لاجیتک. و شما دریافت می کنید زیاد بیشتر برای پول شما اگر یک برند اصلی مانند Corsair، Logitech یا Asus صفحه کلیدی را منتشر کند که می تواند با صفحه کلیدی که خودتان ساخته اید مطابقت داشته باشد، قیمت آن 400 یا 500 دلار خواهد بود. آسان

اما به این ترتیب ساخت کیبورد مانند ساختن کامپیوتر نیست. این در مورد انجام کاری ارزان و کوتاه نیست. ایجاد صفحه کلید خود به معنای کنار هم قرار دادن چیزی است که با هر چیز دیگری که در دنیای کیبوردها می توانید پیدا کنید متفاوت است – از سفارشی سازی باورنکردنی که در دسترس است تا کیفیت بالای کاردستی.

اکنون گزینه های بیشتری برای ساخت صفحه کلید شما وجود دارد. برای سال‌ها، ما محدود به سوئیچ‌های Cherry MX و مشتقات آن‌ها و همچنین کیت‌هایی بودیم که به تنهایی چند صد دلار قیمت داشتند. هجوم برندهای جدیدتر مانند Akko قطعات را با قیمت بسیار کمتری به فروش می رساند و مانع ورود را تا حد زیادی کاهش می دهد. هرگز زمان بهتری برای غواصی وجود نداشته است.

پایگاه خود را انتخاب کنید

جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

ساخت صفحه کلید شما با یک پایه شروع می شود. اگر این اولین بار است که می‌خواهید، اکیداً توصیه می‌کنم با یک کیت DIY شروع کنید تا بتوانید فوراً صفحه‌کلید خود را راه‌اندازی کنید. این کیت ها با تمام اجزای اولیه ای که نیاز دارید ارائه می شوند و تقریباً همیشه به شما این امکان را می دهند که بعد از این واقعیت، کیت را با قطعات خود تغییر دهید.

مطلب پیشنهادی:  Google Sheets در مقابل Excel: کدام بهتر است؟

در اینجا چند کیت پیشنهاد می کنم:

 • GMMK Pro با شکوه – کیت DIY برای ساخت صفحه کلید خود با ویژگی های عالی و کیفیت ساخت. این چیزی است که من استفاده می کنم.
 • Akko ACR Pro 75 – یک کیت DIT عالی با قاب اکریلیک و به طور قابل توجهی کمتر از GMMK Pro.
 • CTRL را رها کنید – بسیار خوب ساخته شده و سالها دوام خواهد آورد، اما گرانتر از آنچه باید باشد.
 • GMMK باشکوه – نسخه پایه GMMK Pro با ویژگی های کمتر اما همان کیفیت ساخت عالی.

از 50 دلار تا نزدیک به 200 دلار، کیت های DIY محدوده قیمت گسترده ای را پوشش می دهند. و دلیلی دارد. قبل از خرید کیت DIY خود، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

اولین مورد نحوه نصب صفحه روی قاب است. اکثر کیت‌های ارزان‌تر و تقریباً همه صفحه‌کلیدهای مکانیکی رایج از یک صفحه نصب استفاده می‌کنند، یعنی صفحه‌کلید مستقیماً به قاب وصل می‌شود. کیت‌های برتر مانند Akko ACR Pro 75 و GMMK Pro به جای آن از پایه واشر استفاده می‌کنند که یک واشر کوچک بین صفحه شیفتر و قاب قرار می‌دهد. من پایه واشر را ترجیح می دهم زیرا تجربه تایپ کمی نرم تری را ارائه می دهد. ممکن است با چند نوع دیگر از پایه‌ها برخورد کنید، اما اکثر آنها انواع پایه‌های صفحه استاندارد هستند.

در غیر این صورت، در نظر بگیرید که چه فرم فاکتوری را می خواهید. من صفحه‌کلیدهای سایز کامل را دوست ندارم، بنابراین به سمت گزینه‌های 60 یا 70 درصد می‌روم، اما همه اینها به ترجیحات شخصی بستگی دارد. شما دارید زیاد هنگام ساختن صفحه کلید خود، گزینه های بیشتری را انتخاب کنید، بنابراین مدتی را صرف خرید فرم فاکتوری کنید که دوست دارید.

در نهایت، به موادی که صفحه کلید برای صفحه استفاده می کند نگاه کنید. معمولاً می توانید بعداً صفحه را تعویض کنید، بنابراین زیاد نگران تعمیر آن نباشید. شما می توانید صفحات آلومینیومی، مسی و حتی اکریلیک را پیدا کنید و همه آنها صدای متفاوت و تجربه نوشتن را ارائه می دهند.

هنگامی که کیت خود را تهیه کردید، زمان آن رسیده است که صفحه کلید خود را با چند سوئیچ به صفحه کلید تبدیل کنید.

سوئیچ ها تفاوت را ایجاد می کنند

چندین سوئیچ در جلوی صفحه کلید قرار دارد.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

سوئیچ های کلیدی که استفاده می کنید هنگام ساختن صفحه کلید خود بسیار مهم هستند، بنابراین مهم است که در مورد سوئیچ هایی که برای شما مناسب هستند تحقیق کنید. نمونه های ورودی را در یوتیوب جستجو کنید، نظرات را بخوانید و سعی کنید زیاد درگیر مشخصات نباشید. معمولاً می توانید تسترها را با چند دلار سفارش دهید تا سوئیچ ها را قبل از خرید آنها امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی:  نمایشگرهای سه بعدی بدون شیشه: انقلابی در بازی و فراتر از آن

به طور کلی کلیدها به دو نوع خطی و لمسی تقسیم می شوند. شما یک سوئیچ خطی برای بازی و یک سوئیچ لمسی برای تایپ می خواهید، اگرچه مطمئناً می توانید بین بازی و تایپ با هر دو سوئیچ کنید. همه چیز به ترجیحات بستگی دارد، همانطور که معمولا انجام می شود.

در اینجا چند سوئیچ وجود دارد که من برای بازی توصیه می کنم:

 • سوئیچ خط قرمز شراب Akko – یک جایگزین عالی برای سوئیچ های Cherry MX Red.
 • سوئیچ های خطی سیاهگوش شکوهمند (روغنی شده) – سوئیچ خطی فوق سبک که به صورت دستی روغن کاری می شود.
 • سوئیچ خط کینگ روغن گاترون – یک سوئیچ بسیار سنگین‌تر که برای گیمرهای سنگین و تایپیست عالی است.

و برای طرفداران نویسندگی:

 • سوئیچ های لمسی پاندا با شکوه (صاف) – سوئیچ های لمسی روغن کاری دستی که حس بسیار رضایت بخشی دارند با تشکر در حین تایپ
 • سوئیچ های Halo Clear Tactile را رها کنید – سوئیچ های سنگین تر که در اوایل فشار دادن تأثیر مشخصی دارند. حتما برای تایپ سنگین.
 • Shifters کلیک برنز سرعت Kailh– سوئیچ کلیکی که بسیار بلند است. اگر دوست دارید روی صفحه کلید کلیک کنید عالی است، اما برای دفتر بد است.

اگر بتوانید آنها را تهیه کنید، شیفترهای روغن کاری شده دستی راه حلی هستند. روغن کارخانه فوق العاده بی ثبات است، بنابراین اگر می توانید به دنبال سوئیچ هایی باشید که با دست روغن کاری شده اند. همچنین می توانید یک کیت بخرید تا خودتان این کار را انجام دهید، یا می توانید به طور کلی از روغن کاری خودداری کنید. به هر حال برخی افراد تجربه تایپ با سوئیچ های روغن کاری نشده را ترجیح می دهند.

نکته اصلی که باید به آن توجه کرد این است که سوئیچ چند پایه دارد. شما معمولا سوئیچ های 3 پین و 5 پین را خواهید یافت، اما اساساً یکسان هستند. سوئیچ های 5 پین تعدادی پایه پلاستیکی برای تثبیت سوئیچ اضافه می کنند، اما اگر صفحه کلید شما فقط یک سوئیچ 3 پین را در خود جای دهد، می توانید آن قسمت ها را قطع کنید.

آن را مال خودت کن

صفحه کلید با هنر ژاپنی روی کلاهک.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

اکنون برای بخش سرگرم کننده: ایجاد صفحه کلید مال شما هنگام ساختن صفحه‌کلید خود، نکات سبک اهمیت دارند، بنابراین برای یافتن کلیدهایی که دوست دارید، کابلی متناسب با موضوع شما و نورپردازی که همه آن‌ها را جمع می‌کند، زمان بگذارید.

کیپ ها یک تلاش شخصی هستند و بسیاری از مجموعه ها نسخه های محدودی هستند که شما فقط زمان کوتاهی برای خرید دارید. به‌جای توصیه مجموعه‌های خاص، در اینجا چند مکان وجود دارد که توصیه می‌کنم برای کلیدهای خود خرید کنید:

 • Drop – سوئیچ های گران قیمت اما فوق العاده با شخصیت های زیاد و اشکال منحصر به فرد. اگر پول دارید، اینجا جایی است که می خواهید خرید کنید.
 • Osume – کلیدهای مینیمالیستی که فقط در نسخه های محدود موجود هستند. آنها ظاهر و احساس فوق العاده ای دارند، اما کمی گران هستند.
 • Akko – کلیدهای Akko ارزان هستند و به زیبایی دو گزینه بالا نیستند، اما طرح های منحصر به فردی پیدا خواهید کرد که در هیچ جای دیگری نخواهید دید.
 • آمازون – آمازون مکانی عالی برای خرید کلیدهای ارزان قیمت است، اما بسته به مجموعه ای که انتخاب می کنید، ممکن است مجبور باشید با مسائل کیفی مانند افسانه های مبهم یا دوام دست و پنجه نرم کنید.
مطلب پیشنهادی:  لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی HP Envy در حال حاضر در فروش هستند - بیش از 300 دلار صرفه جویی کنید

هنگام انتخاب کلید باید به چند نکته توجه داشت. ابتدا سعی کنید در صورت امکان کلیدهای PBT را انتخاب کنید. کلیدهای ABS رنگ بهتری دارند اما به مرور زمان فرسوده می شوند. کلیدهای PBT بیشتر دوام می آورند، اما اگر می خواهید چیزی با شعله ورتر بیشتر می خواهید از ABS استفاده کنید. همچنین سعی کنید در صورت یافتن کلیدهای ضخیم تر، عکس بگیرید.

خارج از مواد، به نحوه چسباندن افسانه های کلاهک نگاه کنید. در صورت امکان، افسانه‌های تصعید شده با رنگ یا تکراری را می‌خواهید، زیرا اینها بهترین محافظت را برای افسانه‌ها در یک دوره طولانی استفاده سنگین ارائه می‌دهند. اگر می‌خواهید نور RGB بدرخشد، کلیدهای حکاکی شده با لیزر نیز گزینه‌ای هستند، اگرچه خیلی سریع‌تر فرسوده می‌شوند.

در نهایت به کلیدهایی که برای کیبورد خود نیاز دارید نگاه کنید. بسیاری از کیت ها فاکتورهای شکل متفاوتی برای کلیدهای عملکردی مانند Ctrl و Alt، بنابراین ممکن است نیاز به خرید یک مجموعه جداگانه داشته باشید اگر مجموعه شما در اندازه های مناسب موجود نیست.

خارج از کلاهک ها، کابل شما ظاهر صفحه کلید شما را به هم گره می زند. در اینجا هیچ چیز خاصی قابل ذکر نیست، به جز انتخاب کابل مناسب برای صفحه کلید. هر دو Glorious و Drop دارای چندین کابل سیم پیچ با گزینه های رنگی مختلف هستند، اگرچه کمی گران هستند. اگر می‌خواهید صرفه‌جویی کنید، همیشه می‌توانید از هر کابل قدیمی استفاده کنید.

یک سفر، نه یک مقصد

کلاه های موزی روی صفحه کلید بازی.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

من فقط سطح دنیای ساختن صفحه کلید خودت را خراشیده ام. مانند ساخت یک کامپیوتر، می توانید به مرور زمان به ارتقا، تعویض و سفارشی کردن صفحه کلید خود ادامه دهید. این ایده است. اکنون چیزی برای بودجه و نیازهای خود ایجاد کنید، اما بدانید که همیشه می‌توانید تغییراتی را در مسیر خود ایجاد کنید.

هیچ کاری که انجام می‌دهید در سنگ تمام نمی‌شود، که ارزش زیادی به پیش خرید شما می‌افزاید. باز هم، شما فقط یک محصول را نمی‌خرید، بلکه پلتفرمی است که می‌توانید در آینده روی آن بسازید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا