تکنولوژی

چین از TikTok برای یک کمپین اطلاعات نادرست در تایوان استفاده می کند

به گزارش تایپه تایمز، چین از اینفلوئنسرها برای انتشار اطلاعات نادرست در تایوان از طریق رسانه های اجتماعی مانند TikTok و YouTube با هدف ایجاد سوء ظن و خرابکاری در روابط تایوان و ایالات متحده استفاده می کند.

با این حال، یک مقام دولتی گفت که تعیین آژانسی برای تنظیم فعالیت های آنلاین برای تایوان دشوار است.

در تلاش برای جلوگیری از استفاده حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) از TikTok برای انتشار اطلاعات نادرست و تهدید امنیت ملی، کابینه اواخر سال گذشته جلسات بین‌وزارتی تشکیل داد، اما این جلسات هنوز به دلیل تغییر کابینه در سال جاری برگزار نشده است. تایپه تایمز گزارش داد که یک مقام رسمی به شرط ناشناس ماندن گفت.

کابینه به رهبری سو تسنگ چانگ، نخست وزیر سابق، استفاده از پلتفرم ویدئوی کوتاه Douyin، نسخه چینی TikTok، را در دستگاه های دولتی ممنوع کرده است، اما پس از تغییر کابینه، هیچ بحث دیگری در مورد روش های دیگر برای مبارزه با تهدیدات وجود نداشته است. در ژانویه، آن کارمند گفت.

تایپه تایمز گزارش داد که این موضوع شامل سانسور آزادی بیان و مدیریت محتوا است، بنابراین دولت باید بسیار مراقب باشد، این مقام گفت که اتحادیه اروپا همچنین ممنوعیت TikTok را در دستگاه های دولتی آغاز کرده است.

آنها گفتند که تایوان هنوز با اشاره به روش های اتخاذ شده توسط سایر کشورها در حال ارزیابی این مشکل است.

این مقام مسئول افزود: یک نهاد دولتی برای کنترل محتوای پخش رادیو و تلویزیون وجود دارد، اما با توجه به متوقف ماندن پیش‌نویس «قانون خدمات واسطه‌ای دیجیتال»، هیچ نهاد دولتی برای نظارت بر فعالیت‌های آنلاین وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی:  دانمارک بالاترین کیفیت زندگی دیجیتال، ایالات متحده پنجم

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا وزارت فناوری دیجیتال می‌تواند به مرجع مدیریت این موضوع تبدیل شود، گفت: قانون مدیریت امنیت اطلاعات و ارتباطات و قانون حفاظت از داده‌های شخصی، فعالیت‌های چند وزارتخانه را پوشش می‌دهد، بنابراین فقط برای یک سازمان تنظیم آنلاین آن دشوار است. تایپه تایمز گزارش داد که فعالیت دارد.

چین از تاکتیک‌های «جبهه متحد»، جنگ شناختی و کمپین‌های نفوذ برای تقسیم جامعه تایوان استفاده می‌کند و سعی دارد روابط بین تایوان و کشورهای همفکر را خراب کند.

پیش از این، کاخ سفید به سازمان‌های دولتی 30 روز مهلت داد تا اطمینان حاصل کنند که TikTok در هیچ دستگاه و سیستم فدرال نیست.

چندین ایالت، از جمله مریلند، نبراسکا، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی و تگزاس، قوانین مشابهی را تصویب کرده‌اند که سازمان‌های دولتی را از استفاده از TikTok به دلایل امنیتی منع کرده‌اند.

بیش از 30 ایالت آمریکا، کانادا و نهادهای سیاسی اتحادیه اروپا نیز بارگذاری TikTok را در دستگاه های دولتی ممنوع کرده اند.

دولت کانادا اپلیکیشن ویدیوی کوتاه TikTok را از دستگاه های الکترونیکی رسمی مسدود کرده است.

بر اساس گزارش سی ان ان، به گفته دبیرخانه وزارت خزانه داری کانادا، دستگاه های دولتی از دانلود TikTok مسدود خواهند شد و نصب های موجود این برنامه حذف خواهند شد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا