تکنولوژی

چین تعهد لیز تراس برای سرکوب شرکت هایی مانند TikTok در بریتانیا را محکوم می کند.

چین وعده نخست وزیر بریتانیا، لیز تراس، امیدوار به سرکوب شرکت های چینی مانند غول رسانه های اجتماعی تیک تاک را “غیر مسئولانه” خواند.

چین وعده نخست وزیر بریتانیا، لیز تراس، امیدوار به سرکوب شرکت های چینی مانند غول رسانه های اجتماعی تیک تاک را “غیر مسئولانه” خواند.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، از اظهارات تراس در روز دوشنبه در اولین مناظره فردی خود با صدراعظم سابق ریشی سوناک انتقاد کرد. وزیر خارجه بریتانیا گفت که دولت باید “کاملاً با این نوع شرکت ها سرکوب کند” و صادرات فناوری به رژیم های مستبد را محدود کند.

ژائو در نشستی منظم روز سه‌شنبه در پکن گفت: «ما از اظهارات مرتبط با چین متأسفیم و قاطعانه با آنها مخالفیم. می‌خواهم برای برخی از سیاستمداران بریتانیایی روشن کنم که اظهارات غیرمسئولانه درباره چین، از جمله تبلیغ به اصطلاح تهدید چین، نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند.»

ژائو گفت چین در مورد رقابت برای جانشینی نخست وزیر بوریس جانسون به عنوان رهبر حزب محافظه کار اظهار نظر نخواهد کرد زیرا این موضوع امور داخلی بریتانیا است.

نظرات تراس در مورد TikTok، برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی محبوب متعلق به شرکت فناوری چینی ByteDance Ltd.، مبتنی بر مکالمه روز یکشنبه بین دو رقیب در مورد نحوه برخورد با چین است و هر دو سیاستمدار از یکدیگر به دلیل رویکردهای گذشته خود انتقاد می‌کنند. این دو در دور دوم شش هفته ای برای جایگزینی جانسون به عنوان رهبر حزب محافظه کار هستند و روز دوشنبه را با حمله به وعده های سیاسی یکدیگر سپری کردند.

مطلب پیشنهادی:  هشدار ناسا! سیارکی به اندازه یک ماشین که آماده است زمین را به صدا درآورد. امروز از ماه نزدیکتر خواهد شد

سوناک پیش از این چین را به عنوان “بزرگترین تهدید بلندمدت برای بریتانیا و امنیت اقتصادی و ملی جهان” توصیف کرده بود و قول داده بود که نفوذ این کشور در بریتانیا را محدود کند. اعضای انبوه محافظه‌کاران باید یک برنده را انتخاب کنند و نتیجه آن در 5 سپتامبر اعلام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا