تکنولوژی

چین فضاپیمای قابل استفاده مجدد SECRET را به مدار زمین پرتاب کرد

در یک ماموریت محرمانه، چین یک وسیله پرتاب قابل استفاده مجدد Long March 2F را در مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan به فضا پرتاب کرد. تمام جزئیات را اینجا بیاموزید.

چند روز پیش، بقایای کنترل نشده یک موشک چینی با سقوط غیرقابل پیش بینی آن به زمین خبرساز شد! خوشبختانه بقایای تقویت کننده فضایی چینی پس از ورود به جو سوخت و بقیه در اقیانوس هند سقوط کرد. اکنون، بلافاصله پس از این حادثه غم انگیز، چین یک وسیله نقلیه قابل استفاده مجدد طبقه بندی شده را در یک ماموریت مرموز در مدار زمین در 4 اوت پرتاب کرد. این خبر از سوی خبرگزاری شین‌هوا چین منتشر شده است، که تأیید می‌کند یک وسیله پرتاب Long March 2F در مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در صحرای گبی. گفته می شود این هجدهمین ماموریت پرتاب پرتاب Long March 2F است.

فضاپیمای آزمایشی قبل از بازگشت به محل فرود برنامه ریزی شده در چین، برای مدتی در مدار خواهد بود، در این مدت فناوری قابل استفاده مجدد و خدمات در مدار طبق برنامه ریزی برای پشتیبانی فنی برای استفاده صلح آمیز از فضا آزمایش خواهد شد. شین هوا در وب سایت خود اعلام کرد.

چین آخرین پرتاب فضاپیما را مخفی نگه می دارد

این تمام چیزی است که شین هوا درباره پرتاب مرموز یک فضاپیمای چینی به روز کرده است. گزارش اسپیس نیوز اشاره می کند که این فضاپیمای مرموز از چین به عنوان یک هواپیمای فضایی روباتیک در نظر گرفته می شود که بر اساس ظرفیت بارگیری Long March 2F به اندازه X-37B نیروی فضایی ایالات متحده است. با این حال، این اولین بار نیست که چین یک فضاپیمای قابل استفاده مجدد را به فضا پرتاب می کند. در اوایل سپتامبر 2020، چین سفینه فضایی قابل استفاده مجدد آزمایشی خود را در یک رویداد مخفی مشابه به فضا پرتاب کرد.

مطلب پیشنهادی:  ناسا می گوید سیارک گروه آپولو به اندازه هواپیما از زمین عبور می کند. جزئیات را برای یک برخورد نزدیک بررسی کنید

گزارشی در سایت space.com آخرین ماموریت مرموز چین را با فضاپیمای X-37B مقایسه می کند که بیش از 800 روز به دور زمین می چرخد. پرتاب بخشی از یک روز بسیار پرمشغله در پروازهای فضایی بود، زیرا شش پرتاب موشک وجود داشت، از پرتاب یک ماهواره جاسوسی توسط آزمایشگاه راکت برای سرویس اطلاعات ملی ایالات متحده گرفته تا اطلس V اتحاد پرتاب متحد، که یک ماهواره هشدار دهنده را برای موشک ها پرتاب کرد. نیروی فضایی علاوه بر این، Blue Origin شش نفر را به فضای زیر مداری فرستاد، چین ماهواره دیگر رصد زمین TECIS 1 و کاوشگر ماه Danuri کره جنوبی را پرتاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا