تکنولوژی

چین می گوید که فضانوردان خارجی را برای سفر به ایستگاه فضایی تیانگونگ آموزش خواهد داد

چین می گوید که به زودی آموزش فضانوردان خارجی را برای سفر به ایستگاه فضایی مداری خود که به تازگی تکمیل شده آغاز خواهد کرد.

برنامه فضایی چین که از دیرباز منبع غرور ملی و نمادی از پیشرفت تکنولوژیک بوده، نقش دیپلماتیک و سیاسی جدیدی به خود می گیرد، دقیقاً همان طور که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق از نقش خود استفاده می کردند.

چن شانگ گوانگ، مسئول برنامه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی دولتی CCTV که روز شنبه پخش شد، گفت که چندین کشور درخواست سفر به ایستگاه فضایی تیانگونگ کرده اند.

چن، معاون برنامه‌ریزی برنامه‌های فضایی سرنشین دار چین گفت: «به زودی انتخاب نامزدهای این کشورها را برای پروازهای مشترک به ایستگاه فضایی خود آغاز خواهیم کرد و آنها می‌توانند با فضانوردان ما برای انجام وظایف علمی در فضا کار کنند.» در این مصاحبه که اواخر روز دوشنبه توسط روزنامه رسمی چاینا دیلی بازنشر شد.

چن گفت که نامزدها قبل از اینکه برای آموزش فشرده در مورد نحوه کار با فضاپیمای Shenzhou چین و نحوه زندگی و کار در این ایستگاه به چین آورده شوند، یک فرآیند انتخاب اولیه را طی خواهند کرد.

او گفت: «ما همچنین امیدواریم که متقاضیان خارجی بتوانند با فرهنگ چینی آشنا شوند زیرا در ایستگاه فضایی چین حضور خواهند داشت.

چن نگفت که آیا مهارت زبان چینی لازم است یا خیر، اگرچه کارشناسانی که با چاینا دیلی مصاحبه کردند گفتند که انتظار داشتند زبان ملی چین زبان کاری در ایستگاه باشد.

چین Tiangong را در ماه نوامبر با افزودن سومین ماژول از سه ماژول، با محوریت ماژول مسکن و فرماندهی Tianhe تکمیل کرد.

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: در CES 2024، هوش مصنوعی سامسونگ برای همه فاش شد، ال‌جی در مورد آینده هوش مصنوعی، بیشتر

چین پس از کنار گذاشته شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، ایستگاه خود را ساخت، که عمدتاً به دلیل مخالفت ایالات متحده با روابط صمیمی برنامه‌های فضایی چین با ارتش آزادی‌بخش خلق، شاخه نظامی حزب کمونیست حاکم است.

در حالی که ناسا به موجب قانون از اکثر تعاملات با برنامه چین منع شده است، پکن با آژانس فضایی اروپا و کشورها در پروژه های فضایی همکاری می کند.

با این حال، جوزف اشباخر، مدیر کل ESA در ژانویه گفت که ایستگاه فضایی بین‌المللی اولویت آژانس است و «ما نه بودجه‌ای داریم، نه چراغ سبز سیاسی و نه قصد شرکت در ایستگاه فضایی دوم – یعنی مشارکت در چینی‌ها. ایستگاه فضایی.”

تیانگونگ با حدود 66 تن وزن، کسری از اندازه ایستگاه فضایی 465 تنی است. می تواند تا شش فضانورد را در خود جای دهد، اگرچه تنها سه فضانورد برای هر ماموریت شش ماهه در آن حضور دارند.

با طول عمر 10 تا 15 سال، تیانگونگ روزی می‌تواند تنها ایستگاه فضایی باشد که همچنان فعال است، اگر ایستگاه فضایی بین‌المللی در پایان دهه بازنشسته شود، همانطور که انتظار می‌رفت.

در سال 2003، چین پس از اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده، سومین دولتی بود که به طور مستقل یک فضانورد را به مدار زمین فرستاد. این کشور در ماموریت های بدون سرنشین نیز موفقیت هایی را شاهد بوده است: مریخ نورد Yutu-2 اولین کاوشگر ناشناخته دور ماه بود. کاوشگر Chang’e 5 سنگ های ماه را در دسامبر 2020 برای اولین بار از سال 1970 به زمین بازگرداند. و یک مریخ نورد چینی دیگر به دنبال شواهدی از حیات در مریخ است.

مطلب پیشنهادی:  اسلایدهای توییتری ماسک می‌گویند «استخدام» پس از کاهش مشاغل

یک ماموریت سرنشین دار احتمالی به ماه نیز در حال بررسی است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا