موبایل

کارمندان سابق در دعوای قضایی ادعا می کنند که فیس بوک عمداً باتری گوشی کاربران را خالی می کند

طی سال گذشته، شرکت های بزرگ فناوری بیش از 70000 نفر را در سراسر جهان اخراج کرده اند. کارگران شرکت های بزرگ فناوری مانند آلفابت، آمازون، متا، توییتر، مایکروسافت و سیلزفورس به تعداد زیادی اخراج شدند. تسلا، نتفلیکس، اسنپ و اسپاتیفای نیز چند شغل خود را کاهش دادند، اما اخراج آنها به طور قابل توجهی کمتر از شرکت های بزرگتر بود. گزارش شده است که یکی از کارمندان سابق متا شکایتی را علیه این شرکت تنظیم کرده است و ادعا می کند فیس بوک عمداً باتری تلفن کاربران را تحت عنوان آزمایش ویژگی ها خالی کرده است. این کارگر سابق همچنین مدعی است زمانی که این عمل را مضر دید و از شرکت در آن خودداری کرد، اخراج شد.

طبق گزارش نیویورک پست، جورج هیوارد یک دانشمند داده 33 ساله است که ادعا می کند در فیس بوک در برنامه چت محبوب مسنجر کار کرده است. هیوارد در شکایتی که علیه این شرکت ارائه شده است، گفت که با یک سند آموزشی داخلی با عنوان «چگونه آزمایش‌های منفی فکری انجام دهیم» برخورد کرده است که شامل نمونه‌هایی از آزمایش‌هایی است که در آن باتری‌های کاربران به‌طور مخفیانه اما عمداً تحت پوشش آزمایش ویژگی‌های خاص تخلیه شده است. بر اساس این گزارش. هایوارد خاطرنشان می کند که این عمل “تست منفی” نامیده می شود.

بر اساس این گزارش، هیوارد گفت: من هرگز سندی وحشتناک تر از این را در زندگی حرفه ای خود ندیده ام. “من به مدیر گفتم، “این ممکن است به کسی صدمه بزند” و او گفت که با صدمه زدن به چند نفر، می توانیم به توده های بزرگتر کمک کنیم… من از انجام آن آزمایش خودداری کردم. به نظر می رسد که گفتن رئیس خود، “نه، این غیرقانونی است” چندان خوب نیست.” با این حال، در این گزارش جزئیات بیشتری در مورد سند ذکر شده توسط هیوارد ارائه نشده است.

مطلب پیشنهادی:  بلک بری سود سه ماهه اول خود را به دلیل رشد تجارت امنیت سایبری خود منتشر کرد

طبق گزارش‌ها، کارمند سابق ادعا کرد که از تعداد دقیق افرادی که تحت تأثیر این عمل قرار گرفته‌اند اطلاعی ندارد، اما معتقد است که فیس‌بوک به دلیل وجود یک ماژول آموزشی داخلی وارد این فعالیت شده است. بر اساس این گزارش، شکایتی که او علیه متا در دادگاه فدرال منهتن ارائه کرد، به دنبال خسارات نامشخصی بود و از آن زمان به دلیل اینکه هیوارد مجبور بود به داوری برود، به گفته وکیل او که همچنین گفت هیوارد به ادعاهای خود ادامه می دهد، منتفی شد.

در دادخواستی که علیه متا ارائه شده، می‌گوید تخلیه باتری تلفن همراه افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد، به ویژه در شرایطی که آنها نیاز به برقراری ارتباط با دیگران دارند، از جمله اما نه محدود به پلیس یا سایر کارکنان اورژانس.

بر اساس این گزارش، هیوارد در اکتبر 2019 استخدام شد و در نوامبر گذشته اخراج شد، که به گفته او در نتیجه امتناع وی از شرکت در “تست های منفی” بود. شایان ذکر است که شرکت مادر فیسبوک متا بیش از 11000 کارمند یا 13 درصد از نیروی کار خود را در این ماه اخراج کرد که یکی از بزرگترین اخراج ها در بخش فناوری در سال های اخیر است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا