تکنولوژی

کشته، کبابی، دفن شده! برخورد وحشتناک سیارک زندگی روی زمین را به زغال سنگ تبدیل می کند

آیا یک سیارک می تواند موجودات زنده را به زغال سنگ تبدیل کند؟ این مطالعه جدید در مورد برخورد سیارکی به زمین چیز جالبی برای گفتن دارد. اینجا را بخوانید.

ما داستان های بی شماری در مورد چگونگی فاجعه آمیز بودن سیارک ها شنیده ایم. پایان عصر دایناسورها به دلیل برخورد یک سیارک بود و همین اتفاق ممکن است برای انسان ها نیز بیفتد. اکنون، آخرین مطالعه نشان داده است که برخورد یک سیارک حتی می تواند موجودات زنده را به زغال سنگ تبدیل کند. این آخرین لحظه دراماتیک برخی از میکروب ها را روشن می کند که می تواند در مورد عواقب جدی برخورد سنگ های فضایی بر زمین در گذشته به ما بگوید. این مطالعه می‌گوید که اجسام میکروارگانیسم‌هایی که با کربن پوشانده شده‌اند، خطرات حتی یک برخورد متوسط ​​سیارکی را نشان می‌دهند.

تیم تحقیقاتی از چهار دهانه در استونی، لهستان و کانادا نمونه برداری کردند. این دهانه‌ها بر اساس فاصله جغرافیایی و هزاران سال از هم جدا شده‌اند، با این حال تیم تکه‌هایی از زغال چوب به اندازه میلی‌متر تا سانتی‌متر پیدا کرد که با مواد تشکیل‌شده در طول هر یک مخلوط شده بود. آنا لوسیاک، نویسنده اصلی و عضو انستیتوی علوم زمین شناسی در آکادمی علوم لهستان، به Space.com گفت که زغال چوب توسط موجوداتی که توسط این سیارک آتشین کشته، پخته و مدفون شده اند، تشکیل شده است.

این کشف موجودات باستانی نابود شده توسط سیارک ها با آثار زغالی که به دلیل آتش سوزی های معمولی جنگل ها ظاهر می شود متفاوت است. آنا لوسیاک افزود که زغال چوبی که در اثر برخورد به جای آتش سوزی جنگل به وجود آمده است، همگن تر بوده و به دمای تشکیل کمتری اشاره دارد، در حالی که زغال چوبی که در دهانه ها یافت می شود مشابه بود اما یکسان نبود، زیرا زمانی که درخت با مواد آذرآواری مخلوط می شد، تشکیل می شد. جریان هایی که از فوران آتشفشان ها تشکیل می شوند.

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید. گوگل، اولین کارمند هوش مصنوعی، تصاویر افراد مرتبط با هوش مصنوعی را به حالت تعلیق درآورده است

“این مطالعه درک ما از تاثیرات زیست محیطی تشکیل دهانه های برخوردی کوچک را بهبود می بخشد. ما قادر خواهیم بود اندازه و نوع منطقه تخلیه مورد نیاز را با دقت بیشتری تعیین کنیم. برای ادامه این مطالعه، لوسیاک و تیم تحقیقاتی او قصد دارند مجموعه دیگری از دهانه های برخوردی کوچک در آرژانتین را در اواخر سپتامبر بررسی کنند. این تیم این مکان را هدف قرار داد زیرا “اینها نه تنها دهانه های برخوردی واقعی هستند – مکان هایی که یک سیارک به معنای واقعی کلمه هنگام برخورد با زمین منفجر می شود – بلکه قیف های نفوذ نیز هستند.” قیف نفوذ نتیجه برخورد یک سیارک است که در هنگام ورود به جو زمین از سرعت آن کم می شود. او افزود که در چنین مواردی، بسیاری از سیارک ها زنده می مانند، و بنابراین دما و فشاری که زمین تجربه می کند بسیار کمتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا