موبایل

کلاهبرداری ادعایی BSNL-ZTE: دادگاه عالی دهلی به BSNL دستور داد تا اقدامات دپارتمان را انجام دهد

دادگاه عالی دهلی به Bharat Sanchar Nigam Ltd (BSNL) دستور داده است تا طبق پیشنهاد CBI، علیه مقامات خود به اتهام تنظیم مناقصه های نامناسب و عدم برنامه ریزی قبل از صدور دستور خرید برای خطوط تلفن همراه GSM، اقدام کند.

دیوان عالی تصریح کرد که هیچ نظری در مورد ماهیت استیضاح کارکنان BSNL ابراز نکرده است و هر اقدامی که توسط شرکت مخابراتی آغاز شود باید به نتیجه منطقی خود بر اساس شایستگی خود برسد.

دستور دادگاه در حالی صادر شد که ادعا می‌کرد که مقامات BSNL حدود روپیه ضرر کرده‌اند. 1000 کرور به خزانه با انتشار یک پرداخت غیرمجاز به یکی از شرکت های تابعه یک شرکت چینی با ساخت اسناد.

«تحقیقات مقدماتی توسط بانک مرکزی در این دادگاه به ثبت رسیده و بانک مرکزی پس از تکمیل تحقیقات، گزارش وضعیت به این دادگاه ارائه کرده است. با مطالعه گزارشات وضعیت، این دادگاه دلیلی برای رد گزارش وضعیت ارائه شده توسط CBI و ادامه مسیرها پیدا نمی کند.

با این حال، این دادگاه به BSNL دستور می دهد تا طبق پیشنهاد CBI علیه کارمندان خود، اقدام دپارتمان را آغاز کند. واضح است که این دادگاه هیچ نظری در مورد ماهیت انتساب اتهامات به کارکنان BSNL ابراز نکرده است. هر اقدامی که توسط BSNL آغاز شود، بر اساس شایستگی های خود به نتیجه منطقی می رسد.

این بیانیه گفت که طبق دستور دادگاه عالی در پرونده لاتیکا کوماری، به CBI دستور داده شده است تا یک نسخه از ورودی تعطیلی را به خواهان ارائه کند و دلایل بسته شدن شکایت را به طور خلاصه و بدون پیگیری اعلام کند.

مطلب پیشنهادی:  Vivo V27 Pro، Vivo V27 با تراشه های مدیاتک رده بالا، نمایشگرهای 120 هرتز عرضه شده در هند: قیمت، مشخصات

این سازمان به سازمان غیردولتی تله کام واچ داگ درخواست کننده آزادی داد تا مطابق با قانون اقدامات قانونی را انجام دهد.

در دادخواستی که توسط این سازمان غیردولتی ارائه شد، به نمایندگی از طرف وکیل پراشانت بوشان، ادعا شد که مقامات BSNL با M/s ZTE Telecom India Pvt Ltd، یک پیمانکار چینی، همدست بوده و سوابق رسمی BSNL را جعل کرده اند به طوری که “پرداخت های نادرست” در حدود روپیه است. . ممکن است 1000 کرور به این شرکت آزاد شود.

CBI، در آخرین گزارش وضعیت خود که در ماه ژانویه به دادگاه ارائه شد، گفت که اگرچه این پول توسط M/s Trimax IT and Infrastructure Ltd از ZTE دریافت شده است، اما هیچ پیوندی وجود ندارد که پول دریافت شده توسط آنها برای رشوه دادن به کارکنان BSNL استفاده شده باشد. .

با این حال، گزارش وضعیت نشان می‌دهد که یک تحقیق دپارتمان باید علیه یکی از افسران ارشد BSNL برای انجام اصلاحات در مرحله پرداخت بدون بحث در مورد تلاش‌ها برای به دست آوردن سایت‌هایی که منجر به زیان‌های مالی و وخامت فنی به‌عنوان قرارداد کار اضافه شده است، آغاز شود. با ZTE در سال 2011.

همچنین پیشنهاد می‌شود، در صورت لزوم، اقدامات اداره‌ای علیه مقامات BSNL به دلیل تنظیم مناقصه نادرست و عدم برنامه‌ریزی قبل از صدور سفارش خرید انجام شود.

در این دادخواست ادعا شده بود که در سال 2011، BSNL مناقصه مناطق شمال، جنوب و شرق را برای 14.37 میلیون خط تلفن همراه GSM به صورت کلید در دست دعوت کرده بود و پس از یک فرآیند مناقصه رقابتی شفاف، ZTE به عنوان پیشنهاد دهنده موفق برای هر سه منطقه در یک مناقصه ظاهر شد. هزینه روپیه 4204.85 کرور

مطلب پیشنهادی:  عرضه جهانی Xiaomi 14 Ultra ممکن است در گوشه و کنار باشد، کوپن های تخفیف قبل از راه اندازی را ارائه دهید

اعتراض ادعا می‌کرد که در مناقصه خود، BSNL هشت مرحله آزادسازی پرداخت را تجویز کرده بود که طبق آن تنها 50 درصد پرداخت تا مرحله تحویل قابل پرداخت بود و مانده باید در مراحل نصب و راه‌اندازی آزاد شود.

در طول اجرای پروژه، به دلایل نامعلوم، BSNL به انتشار سفارشات خرید بدون توجه به تقاضای میدانی ادامه داد. در نتیجه، مقدار زیادی از مواد سفارش داده شده شروع به انباشته شدن در مغازه‌های M/s ZTE کرد که BSNL قبلاً 50 درصد هزینه تجهیزات را از جمله عوارض طبق بندهای مناقصه پرداخت کرده بود.

در این ادعا ادعا شده بود که برخی از مقامات BSNL و ZTE برای انتشار یک پرداخت نادرست 95.10 درصد “به طور غیرقانونی برای همه این تجهیزات نصب نشده” توطئه کردند.

گفته می شود که اسناد رسمی برای انتشار پرداخت “غیر قانونی” 95.10 درصدی به ZTE ساخته شده است.

بدیهی است که خوانده (CBI) به دلایل نامعلومی در مورد شکایت ارائه شده توسط خواهان اقدامی نمی کند، حتی در چنین پرونده جدی که صدها کرور روپیه به طور غیرقانونی در یک توطئه جنایتکارانه بین مقامات BSNL آزاد شده است. و پیمانکار چینی با جعل اسناد در قراردادی به ارزش 4204.85 کرور روپیه،” شاکی ادعا کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا