کامپیوتر

کلید رفع Wi-Fi بد شما ممکن است بالاخره اینجا باشد

اگر تا به حال از سیگنال Wi-Fi ضعیف در برخی ساختمان‌ها یا اتاق‌ها ناامید شده‌اید، ممکن است خبر خوبی داشته باشیم — ممکن است راه‌حلی وجود داشته باشد.

تیمی از محققان دانشگاه فناوری وین (TU Wien) و دانشگاه رن روش جدیدی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به عبور سیگنال‌های وای‌فای از دیوارها کمک کند.

بررسی روتر Wi-Fi و اتصال اینترنت تلفن.
گتی ایماژ

بسیاری از ما با این ناراحتی آشنا هستیم: سیگنال Wi-Fi زمانی که در همان اتاق روتر هستید به خوبی کار می کند، اما وقتی به قسمت دیگری از ساختمان می روید همه چیز به سمت جنوب می رود. اگرچه این مشکل هنوز به طور کامل حل نشده است، اما محققان ممکن است راهی پیدا کرده باشند که در آن ممکن است روزی حل شود. آنها یافته های خود را در مجله Nature منتشر کردند و مقاله بعداً توسط TechRadar به اشتراک گذاشته شد.

همانطور که اکنون وجود دارد، سیگنال های Wi-Fi توسط دیوارهای جامد منعکس یا جذب می شوند. این به شدت کیفیت انتقال را کاهش می دهد تا جایی که ممکن است در برخی از قسمت های خانه سیگنال را از دست بدهید. محققان راهی یافته اند که می تواند تقریباً به طور کامل این مشکل را کاهش دهد. آنها آن را “محاسبه” ساختار ضد انعکاس می نامند که به سیگنال اجازه می دهد بدون هیچ مشکلی عبور کند.

پروفسور Stefan Rother از TU Wien این فناوری را به استفاده از پوشش ضد انعکاس روی عینک تشبیه می کند که بسیاری از ما هر روز از آن استفاده می کنیم. روتر گفت: “شما یک لایه اضافی به سطح عینک اضافه می کنید، که سپس باعث می شود امواج نور بهتر از قبل از چشمان شما عبور کنند – بازتاب کاهش می یابد.”

مطلب پیشنهادی:  کوالکام و سامسونگ برای مبارزه با ویژن پرو متحد می شوند

برای دستیابی به این هدف، محققان آزمایشی را راه اندازی کردند که امواج کوچکی را از طریق یک مسیر دشوار با مانع ارسال می کند. بدیهی است که نتیجه همان چیزی بود که بسیاری از ما انتظارش را داشتیم – اتصال ناهموار در مناطق خاص. با این حال، ایجاد مجدد همان محیط با افزودن یک ساختار ضد انعکاس تقریباً به طور کامل انعکاس سیگنال‌های Wi-Fi را حذف کرد و مشکلاتی را که در تلاش قبلی رخ داده بود برطرف کرد.

مایکل هورودینسکی از TU Wien این را توضیح داد: «ابتدا، شما فقط باید امواج خاصی را از طریق محیط ارسال کنید و دقیقاً نحوه انعکاس آن امواج توسط مواد را اندازه بگیرید. ما توانستیم نشان دهیم که این اطلاعات می‌تواند برای محاسبه ساختار جبران‌کننده مناسب برای هر رسانه‌ای که امواج را به روشی پیچیده پراکنده می‌کند، استفاده شود، به طوری که ترکیب این دو رسانه اجازه عبور کامل امواج را می‌دهد.

به گفته محققان، محاسبات آنها روزی می تواند پوششی ایجاد کند که تمام انعکاس ها را کاملاً مسدود کند. آنها گمان می کنند که دینامیک موج و پراکندگی امواج بخش مهمی از گسترش اتصالات 6G خواهد بود. در حال حاضر، هنوز باید به وای فای کمتر از ستاره ای بسنده کنیم، اما خوب است بدانید که ممکن است در آینده کمکی در راه باشد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا