کامپیوتر

کلیپ های YouTube Shorts بارگیری شده به زودی دارای واترمارک خواهند بود


شورت‌های یوتیوب که با سایر پلتفرم‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند به زودی یک ویژگی جدید خواهند داشت: واترمارک.

پاسخی در صفحه راهنمای انجمن YouTube در روز چهارشنبه با عنوان «ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید برای بینندگان و سازندگان Shorts» منتشر شد. پاسخ توسط یک مدیر انجمن ارسال شده است و حاوی یک پیام به‌روزرسانی محصول در مورد Shorts است که اساساً می‌گوید واترمارک‌ها به‌طور خودکار به Short‌هایی که دانلود می‌شوند و با پلتفرم‌های دیگر به اشتراک گذاشته می‌شوند، اضافه می‌شوند.

دلیل معرفی این ویژگی جدید واترمارک نیز در پست پاسخ گنجانده شد:

ما یک واترمارک به Shortsهایی که دانلود می‌کنید اضافه کرده‌ایم تا بینندگان شما بتوانند ببینند محتوایی را که در پلتفرم‌ها به اشتراک می‌گذارید می‌توان در YouTube Shorts پیدا کرد.»

اما از آنجایی که Shorts اساساً پاسخ یوتیوب به محتوای ویدیویی کوتاه بسیار محبوب از یک رقیب سرسخت (TikTok) است، باید بدانیم که آیا چیزی بیشتر از این وجود دارد یا خیر. آیا واترمارک ها فقط راهی برای یادآوری به بینندگان در سایر پلتفرم ها هستند که محتوای مشابه بیشتری در YouTube وجود دارد؟ یا راهی برای ترغیب سازندگان به ایجاد محتوای اصلی‌تر به جای تکیه بر اشتراک‌گذاری پست‌های مشابه در پلتفرم‌ها است؟

صادقانه؟ می تواند هر دو باشد. واترمارک ها راهی برای پلتفرم هایی مانند یوتیوب برای تبلیغ در برنامه های دیگر ارائه می دهند.

اما برای رقبای TikTok، فشار برای محتوای اصلی تر در پلتفرم های خودشان نیز وجود دارد. اینستاگرام قبلاً گفته است که رتبه بندی خود را برای ارزش گذاری بیشتر برای محتوای اصلی تنظیم می کند، به این معنی که پست های اصلی بیشتر از محتوای ارسال شده از سایر برنامه ها مورد توجه قرار می گیرند. واترمارکی که نشان می دهد پست شما توسط برنامه دیگری (مانند YouTube) بازنشر شده است، می تواند به رتبه بندی آن پست در اینستاگرام آسیب برساند. در این صورت، واترمارک ها می توانند به عنوان یک عامل بازدارنده برای سازندگانی که می خواهند محتوا را از پلتفرم های دیگر بازنشر کنند، عمل کند.

مطلب پیشنهادی:  Razer Blade 16 جدید از OLED استقبال می کند

انتظار می‌رود ویژگی جدید واترمارک برای YouTube Shorts در چند هفته آینده روی دسکتاپ عرضه شود و قرار است در ماه‌های آینده در دستگاه‌های تلفن همراه در دسترس قرار گیرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا