تکنولوژی

کمیسر می گوید توییتر از کد اطلاعات نادرست اتحادیه اروپا خارج می شود

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا گفت: توییتر از قانون کار داوطلبانه اتحادیه اروپا در مورد اطلاعات نادرست خارج شده است.

شرکت توییتر اوایل سال جاری تنها پلتفرم فناوری بزرگی بود که گزارش کاملی را به اتحادیه اروپا ارائه نکرد و طبق کدی که شرکت موافقت کرد قبل از اینکه در اواخر سال 2022 توسط ایلان ماسک تصاحب شود، از آن پیروی کند. گزارش آن مختصر بود و شامل داده های رسانه های اجتماعی نمی شد. مدیر اجرایی اتحادیه اروپا در ماه فوریه گفت: تعهدات شرکت مبنی بر تقویت بررسی‌کنندگان حقایق.

توییتر از کد داوطلبانه ضد اطلاعات نادرست اتحادیه اروپا خارج می شود. برتون اواخر روز جمعه در حساب توییتر خود گفت: اما تعهدات همچنان باقی است. شما می توانید بدوید، اما نمی توانید پنهان شوید.

وی گفت که علاوه بر تعهدات داوطلبانه، مبارزه با اطلاعات نادرست طبق قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا از 25 اوت به یک تعهد قانونی تبدیل خواهد شد. توییتر به عنوان یک “پلتفورم آنلاین بسیار بزرگ” واجد شرایط خواهد بود که شرکت را ملزم می کند به محتوای مضر رسیدگی کند و ارزیابی ریسک سالانه را به کمیسیون ارائه دهد.

برتون در توییتی نوشت: «تیم‌های ما آماده اجرا خواهند بود».

کاهش گسترده مشاغل ماسک در توییتر – از جمله جابجایی کل دفتر این شرکت در بروکسل – باعث ایجاد نگرانی در مورد اینکه آیا او قادر خواهد بود تغییرات لازم را برای پیروی از قوانین اتحادیه اروپا ایجاد کند یا خیر. عدم رعایت DSA می تواند تا 6 درصد از درآمد سالانه کسب و کارها را جریمه کند یا حتی باعث شود کمیسیون یک پلتفرم را به طور کامل ممنوع کند.

مطلب پیشنهادی:  گوگل بارد احتمالا به جمینی تغییر نام خواهد داد! مدل هوش مصنوعی همچنین می‌تواند سایر برنامه‌های Google را نیز تقویت کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا