کامپیوتر

کنگره ایالات متحده لایحه ای را برای یارانه دادن به بخش نیمه هادی داخلی در بحبوحه رقابت چین تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه قانون گسترده ای را برای پرداخت یارانه به صنعت نیمه هادی داخلی در حالی که با تولیدکنندگان چینی و دیگر تولیدکنندگان خارجی رقابت می کند، تصویب کرد، که این پیروزی برای جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن و دموکرات های همکارش است، که امیدوارند اکثریت اندک خود را در کنگره در انتخابات میان دوره ای حفظ کنند. نوامبر.

رای نهایی با 243 رای موافق در برابر 187، با یک رای دموکرات – نماینده سارا جیکوبز – بود. 24 جمهوری خواه در حمایت از این اقدام به 218 دموکرات پیوستند. پاساژ این لایحه را به کاخ سفید می فرستد، جایی که انتظار می رود بایدن در اوایل هفته آینده آن را امضا کند.

سنا پس از بیش از یک سال تلاش، روز چهارشنبه قانون چیپس و علم را با حمایت دو حزبی تصویب کرد. این لایحه که یک نفوذ عمده نادر در سیاست صنعتی ایالات متحده است، حدود 52 میلیارد دلار (تقریبا 410000 کرور روپیه) یارانه دولتی برای تولید نیمه هادی های ایالات متحده، که در همه چیز از اتومبیل و سلاح های با فناوری پیشرفته گرفته تا دستگاه های الکترونیکی و بازی های ویدیویی استفاده می شود، ارائه می دهد. همچنین شامل اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای کارخانه های تولید تراشه می شود که ارزش آن 24 میلیارد دلار (تقریباً 200000 کرور) تخمین زده می شود.

این قانون همچنین اجازه 200 میلیارد دلار (تقریبا 1590900 کرور روپیه) را در مدت 10 سال برای تقویت تحقیقات ایالات متحده برای رقابت بهتر با چین می دهد. کنگره برای تأمین مالی این سرمایه‌گذاری‌ها همچنان باید قوانین تخصیصی جداگانه را تصویب کند.

مطلب پیشنهادی:  Amazon Mega Electronics Days Sale تخفیف هایی را برای لپ تاپ، هدفون، ساعت هوشمند و موارد دیگر به ارمغان می آورد.

این لایحه ساعاتی پس از تماس تلفنی بایدن با رئیس جمهور چین شی جین پینگ به تصویب رسید که در آن شی به بایدن هشدار داد که با آتش تایوان بازی نکند. دستیاران گفتند که رهبران دو اقتصاد بزرگ جهان همچنین در مورد زنجیره تامین و سایر مسائل اقتصادی بحث خواهند کرد.

چین علیه لایحه نیمه هادی لابی می کند. سفارت چین در واشنگتن گفت که چین “قاطعانه با آن مخالف است” و آن را یادآور “ذهنیت جنگ سرد” و “مخالف با آرزوهای مشترک مردم” در هر دو کشور خواند.

بسیاری از قانونگذاران آمریکایی گفتند که به طور معمول از یارانه های بزرگ برای مشاغل خصوصی حمایت نمی کنند، اما خاطرنشان کردند که چین و اتحادیه اروپا میلیاردها انگیزه برای شرکت های تراشه خود ارائه می دهند. آنها همچنین به خطرات امنیت ملی و مشکلات عظیم زنجیره تامین جهانی اشاره کردند که تولید جهانی را با مشکل مواجه کرد.

مایکل مک کال، نماینده ارشد جمهوری خواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، یک رای مثبت از حزب خود داشت. او قبل از رای‌گیری به خبرنگاران گفت: «ما باید در این کشور (تراشه‌ها) تولید کنیم، نه اینکه اجازه دهیم آن‌ها به خارج از ساحل برود.

مک کال گفت: «… این برای امنیت ملی ما حیاتی است.

در کاخ سفید، بایدن جلسه ای را در مورد اقتصاد با مدیران شرکت ها قطع کرد زیرا گفت که مجلس لایحه چیپ را تصویب کرده است. بایدن در حالی که خوشحال به نظر می رسید، با تشویق در اتاق گفت: «مجلس آن را تصویب کرد.

مطلب پیشنهادی:  ChatGPT پشت هجوم کتاب های نوشته شده با هوش مصنوعی در آمازون

اعضای مجلس پس از تصویب این لایحه تشویق کردند. این اقدام بیش از یک سال بود که در دست اجرا بود. مجلس سنا در ژوئن 2021 لایحه‌ای را با حمایت قوی دو حزب به تصویب رساند، اما در حالی که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در مورد اینکه آیا این لایحه باید شامل مقرراتی برای رسیدگی به مسائلی مانند تغییرات آب‌وهوایی و احترام به حقوق انسان در چین باشد یا خیر، برای ماه‌ها در مجلس متوقف شد.

لایحه تراشه پس از اینکه برخی از جمهوری خواهان حمایت خود را در آخرین لحظه پس گرفتند، کمتر از حد انتظار در مجلس به تصویب رسید.

رهبران حزب جمهوری خواه به اعضا گفتند پس از اعلام روز چهارشنبه توافقی بین چاک شومر رهبر دموکرات سنا و جو مانچین سناتور دموکرات که می تواند راه را برای تصویب قانون جداگانه در سنا برای افزایش مالیات شرکت ها و کاهش بدهی ملی هموار کند، به این لایحه رای منفی دهند. سرمایه گذاری در فناوری انرژی و کاهش هزینه داروهای تجویزی.

دموکرات ها امیدوارند چنین دستاوردهای قانونی به آنها در انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر کمک کند. جمهوریخواهان امیدوارند که کنترل سنا را دوباره به دست آورند و برخی از نظرسنجی ها به آنها برتری می دهد تا اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا