کامپیوتر

گزارش، Valve استفاده از هوش مصنوعی را منع نمی کند، اما بازی هایی را که از دارایی های هوش مصنوعی متخلف استفاده می کنند رد می کند.

Valve استفاده از دارایی های تولید شده توسط هوش مصنوعی را در توسعه بازی منع نمی کند، اما در برابر هر عنوانی که قوانین کپی رایت را نقض می کند، اقدام خواهد کرد. ماه گذشته، کاربر Reddit ‘u/potterharry97’ در ساب ردیت r/aigamedev ادعا کرد که Valve تمایلی به انتشار بازی افشا نشده خود ندارد، که گفته می شود دارایی های تولید شده توسط هوش مصنوعی است. توسعه‌دهنده اشاره کرد که این دارایی‌ها را بیشتر به صورت دستی بهبود داده است، اما دوباره به دلیل مشکلات کپی رایت رد شدند و برای اعتبارات برنامه خریداری‌شده بازپرداخت ارائه کردند. از آنجایی که صنعت بازی با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در کار خود دست و پنجه نرم می‌کند، ناشر مشهوری که فروشگاه بازی‌های رایانه‌های شخصی Steam را در اختیار دارد، اکنون روشن کرده است که به سادگی در حال تغییر سیاست خود است.

“ما آن را می دانیم [AI] یک فناوری همیشه در حال توسعه است و قصد ما این نیست که از استفاده از آن در Steam جلوگیری کنیم. درعوض، ما در حال کار بر روی نحوه ادغام آن با سیاست‌های بررسی موجود خود هستیم. “برای روشن بودن، روند بررسی ما بازتابی از قانون و خط مشی های فعلی حق نسخه برداری است، نه لایه اضافی از نظر ما. همانطور که این قوانین و خط‌مشی‌ها در طول زمان تکامل می‌یابند، روند ما نیز تغییر می‌کند.» استفاده از هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی در زمان‌های اخیر بحث‌های زیادی را در مورد سرقت ادبی به راه انداخته است، جایی که نرم‌افزار به سادگی دارایی‌های هنری موجود را از گوشه و کنار اینترنت تغییر کاربری می‌دهد و آنها را در یک مکان متحد می‌کند. سبک مورد نظر Valve تلاش می کند تا زمانی که توسعه دهندگان از کار با “مجوزهای تجاری مناسب” استفاده می کنند، با تشویق نوآوری از این اتفاق جلوگیری کند. اساساً، اگر Valve متوجه شود که شما حقوق یک دارایی خاص را ندارید، برای توزیع در Steam پذیرفته نخواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  حمله سایبری به سیستم قضایی آمریکا بدتر از آن چیزی بود که ما فکر می کردیم

Valve در مورد اینکه چگونه تعیین می کند که آیا یک بازی دارای مجوز حق نسخه برداری برای یک دارایی نیست، کمی نامشخص است، اما در مواردی که شرکت همچنان به اصلاح خط مشی های خود ادامه می دهد، تمام اعتبارات ارسال برنامه را بازپرداخت می کند. همچنین نشان می دهد که قضاوت درباره هنر ایجاد شده با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای ناشران بازی های ویدیویی به طور کلی دشوار خواهد بود و این مسئولیت را بر عهده توسعه دهندگان می گذارد تا به دنبال مالکیت مجموعه داده ها از شرکت هایی باشند که دارایی های هوش مصنوعی را تولید می کنند. با این حال، با توجه به اینکه اکثر ابزارهای هوش مصنوعی نمی توانند حقوق قانونی را برای کارهای بدون دستمزد هنرمندان ادعا کنند، بیانیه Valve اساساً به عنوان یک ممنوعیت محتاطانه برای همه چنین مطالبی عمل می کند. هیچ ناشری نمی‌خواهد با پیامدهای قانونی ناشی از آن دست و پنجه نرم کند.

استفاده از هوش مصنوعی در رسانه ها نیز مشاغل کمتری را برای هنرمندان به همراه دارد. تهاجم مخفی مارول، که در اواخر ماه گذشته نمایش داده شد، دارای یک مقدمه در حال تغییر عجیب بود که در آن این هنر شبیه چیزی بود که از یک جعبه ابزار هوش مصنوعی بیرون می آمد. استودیوی متد، افرادی که پشت این کشف بودند، بعداً در بیانیه‌ای به هالیوود ریپورتر این موضوع را تأیید کردند و تصریح کردند که هیچ شغل هنرمندی با گنجاندن این ابزار جایگزین نشده است. این استودیو ادعا کرد که کل تولید شامل «کار سنتی بخش هنری، انیماتورها، آهنگسازان و هنرمندان دیگر» است، و تاکید کرد که هوش مصنوعی تنها برای ایجاد ویژگی‌های شخصیت و حرکات عجیب استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  به یک لپ تاپ ارزان نیاز دارید؟ امروزه این HP 14 اینچی فقط 270 دلار قیمت دارد

در اخبار دیگر، استیم در حال حاضر میزبان فروش تابستانی سالانه خود است و تخفیف هایی تا 85 درصد در عناوین منتخب ارائه می دهد. با این حال، برخی از این بازی ها با قیمت های بهتر در فروشگاه GreenManGaming (GMG) موجود هستند، بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید، قیمت ها را با هم مقایسه کنید. دارندگان کارت نقدی هند باید قبل از دریافت چیزی از GMG، تراکنش های بین المللی را روی کارت های خود فعال کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا