کامپیوتر

گزارش: اپل از تامین کنندگان می خواهد که قوانین گمرکی چین را در میان تنش های چین و آمریکا رعایت کنند

طبق گزارش روز جمعه Nikkei، اپل از تامین کنندگان خواسته است تا اطمینان حاصل کنند که محموله های تایوان به چین با مقررات گمرکی چین مطابقت دارند تا از بازداشت برای بازرسی جلوگیری کنند.

تنش های تجاری چین و آمریکا پس از سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و هیئتی از کنگره به تایوان تشدید شد.

در این گزارش به نقل از منابع آگاه اضافه شده است که سازنده آیفون به تامین کنندگان گفته است که چین اجرای یک قانون دیرینه را آغاز کرده است که بر اساس آن قطعات و اجزای ساخت تایوان باید دارای برچسب ساخت تایوان، چین یا چین تایپه باشند.

اپل بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مونتاژکننده آیفون اپل، پگاترون، در واکنش به گزارش رسانه‌ها مبنی بر اینکه محموله‌ها به کارخانه پگاترون در چین برای بازرسی توسط مقامات گمرک چین نگهداری می‌شوند، اعلام کرد که کارخانه آن در سرزمین اصلی چین به طور عادی کار می‌کند.

شرکای تایوانی تامین و مونتاژ، فاکسکان و پگاترون، در حالی که اپل آیفون جدید خود را در ماه سپتامبر عرضه می کند، تلاش های تولید خود را افزایش می دهند.

در همین حال، سفر پلوسی به تایوان همزمان شد با تلاش های ایالات متحده برای متقاعد کردن TSMC – بزرگترین سازنده تراشه جهان که ایالات متحده شدیداً به آن وابسته است – برای ایجاد یک پایگاه تولیدی در ایالات متحده و توقف ساخت تراشه های پیشرفته برای شرکت های چینی.

حمایت ایالات متحده از تایوان از لحاظ تاریخی مبتنی بر مخالفت واشنگتن با حاکمیت کمونیستی در پکن و مخالفت تایوان با تسلط چین است. اما در سال‌های اخیر، خودمختاری تایوان به دلیل تسلط این جزیره بر بازار تولید نیمه‌رسانا، به یک علاقه ژئوپلیتیکی حیاتی برای ایالات متحده تبدیل شده است.

مطلب پیشنهادی:  کابل‌های Nvidia RTX 4090 ممکن است به شیوه‌ای نگران‌کننده جدید در حال ذوب شدن باشند

کنگره ایالات متحده اخیراً قانون چیپس و علم را تصویب کرد که 52 میلیارد دلار (تقریباً 4,11,746 کرور) یارانه برای حمایت از تولید نیمه هادی در ایالات متحده ارائه می دهد. اما این شرکت‌ها تنها در صورتی از بودجه Chip Act برخوردار خواهند شد که موافقت کنند نیمه‌هادی‌های پیشرفته برای شرکت‌های چینی تولید نکنند.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا