تکنولوژی

گزارش تحویل سه ماهه اول 2024 تسلا (TSLA) کاهش 8.5 درصدی را نشان می دهد.

تسلا روز سه شنبه گزارش تولید و تحویل خودرو در سه ماهه اول 2024 خود را منتشر کرد که نشان می داد تحویل 8.5 درصد نسبت به سه ماهه سال قبل و حدود 20 درصد نسبت به سه ماهه چهارم کاهش یافته است. در اینجا اعداد اصلی آمده است:

مجموع تحویل در سه ماهه اول 2024: 386810
کل تولید Q1 2024: 433,371

تولید خودرو نسبت به سال قبل 1.7 درصد و برای تسلا 12.5 درصد کاهش یافت.

سهام حدود 6.5 درصد سقوط کرد.

تسلا فروش بر اساس مدل را تقسیم نمی کند، اما اعلام کرد که 412,376 خودروی مدل 3/Y تولید کرده و 369,783 دستگاه را تحویل داده است.

این خودروساز برقی در مدت مشابه سال گذشته 422 هزار و 875 تحویل و تولید 440 هزار و 808 دستگاه خودرو را گزارش کرده است. در سه ماهه چهارم سال 2023، تسلا 484,507 تحویل و تولید 494,989 خودرو را گزارش کرد.

تحویل‌ها نزدیک‌ترین تقریبی از فروش گزارش‌شده توسط تسلا است، اما دقیقاً در اطلاعیه‌های سهامداران این شرکت تعریف نشده است.

تحویل تسلا حتی کمتر از کمترین برآورد تحلیلگران کاهش یافت.

بر اساس میانگین 11 تخمین گردآوری شده توسط FactSet، تحلیلگران انتظار داشتند که محموله هایی در حدود 457000 برای دوره منتهی به 31 مارس باشد. برآوردها از حداکثر 511,000 تحویل تا کمترین 414,000 برای سه ماهه اول، با برآوردهای به روز شده در ماه مارس از 414,000 تا 469,000 تحویل متغیر بود.

تروی تسلیک، محقق مستقل صنعت خودرو، که کارش از نزدیک توسط طرفداران تسلا دنبال می‌شود، انتظار داشت که تحویل به حدود 409000 دستگاه برسد.

مطلب پیشنهادی:  بخش فناوری در حال رشد هند با بحران های Byju و Paytm ضربه بزرگی خورده است

مارتین ویجا، رئیس روابط با سرمایه‌گذاران تسلا، اجماع جمع‌آوری شده توسط شرکت بر اساس رتبه‌بندی‌ها را برای 30 تحلیلگر در آخر هفته ارسال کرد تا سرمایه‌گذاران را انتخاب کنند. این اجماع که توسط CNBC بررسی شد، گفت که تحلیلگران انتظار داشتند به طور متوسط ​​443,027 محموله و میانگین 431,125 محموله برای سه ماهه امسال ارسال شود.

تسلا در سه ماهه اول با چالش های متعددی روبرو شد.

تسلا گفت: «کاهش حجم تا حدودی به دلیل فاز اولیه رمپ تولید مدل 3 به روز شده در کارخانه و کارخانه فریمونت ما بسته شده است که در نتیجه انحرافات حمل و نقل ناشی از درگیری دریای سرخ و آتش سوزی کارخانه Gigafactory برلین است. در یک بیانیه.

حملات شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌رانی در دریای سرخ باعث اختلال در تامین قطعات تسلا و توقف موقت تولید در کارخانه آلمانی خارج از برلین در ژانویه شد. در ماه مارس، فعالان محیط زیست زیرساخت های نزدیک همان کارخانه را به آتش کشیدند، تسلا را از قدرت عملیاتی کافی محروم کردند و دوباره تولید را متوقف کردند.

در چین، تسلا با فشار رقابت از سوی سازندگان داخلی خودروهای برقی از جمله BYD و شرکت‌های تازه واردی مانند تولیدکننده گوشی شیائومی مواجه شده است. پس از فروش ضعیف خودروهای ساخت چین خود در ژانویه و فوریه، تسلا تولید مدل 3 و مدل Y خود را در کارخانه خود در شانگهای کاهش داد و برنامه کاری کارگران را از شش و نیم روز به پنج روز در هفته کاهش داد.

در ایالات متحده، بررسی‌ها درباره آخرین مدل تسلا – یک پیکاپ زاویه‌دار به نام Cybertruck – متفاوت بوده است که سازنده خودروهای الکتریکی فروش آن را در دسامبر گذشته در تعداد کمی آغاز کرد.

مطلب پیشنهادی:  اپلیکیشن Moonly مترجم رویای هوش مصنوعی برای آیفون را معرفی کرد. یاد بگیرید که Dreamer چگونه کار می کند.

یک سری تخفیف‌ها و مشوق‌ها در افزایش حجم فروش نسبت به گذشته برای تسلا کمتر مؤثر بوده است.

در روزهای پایانی سه ماهه اول، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به تمامی پرسنل فروش و خدمات اجازه داد تا قبل از تحویل خودروهایشان، آخرین نسخه سیستم کمک راننده ممتاز این شرکت را برای مشتریان در آمریکای شمالی نصب و نمایش دهند. این سیستم با نام Full Self-Driving به بازار عرضه می شود، اما خودروهای تسلا را خودمختار نمی کند. آنها به یک نفر در فرمان نیاز دارند که همیشه آماده هدایت یا ترمز باشد.

سهام تسلا در سه ماهه اول 29 درصد سقوط کرد که بزرگترین افت از اواخر سال 2022 و سومین افت سه ماهه از زمان عرضه اولیه اولیه شرکت در سال 2010 است.

این شرکت برای بحث در مورد نتایج سه ماهه یک فراخوان درآمد برای 23 آوریل برنامه ریزی کرده است.

تماشا کردن: تسلا از «کد قرمز» عبور می کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا