کامپیوتر

گزارش: حملات سایبری نسبت به سال گذشته تقریباً دو برابر شده است

تحلیل اخیر شرکت ضد کلاهبرداری و امنیت سایبری Seon نشان داد که حملات سایبری از سال گذشته تقریباً دو برابر شده است. با توجه به اینکه تعداد افرادی که از اینترنت در سطح جهان استفاده می کنند در مقایسه با سرعت بسیار کم در حال افزایش است، این بدان معنی است که احتمال اینکه شما تحت تأثیر قرار بگیرید به سرعت در حال افزایش است. وقت آن است که تنظیمات امنیتی خود را دوباره بررسی کنید.

شایع ترین حملات سایبری گزارش شده باج افزار، فیشینگ و بدافزار است. باج افزار به نرم افزاری اطلاق می شود که در صورت عدم پرداخت، شما را با از دست دادن اطلاعات یا به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی تهدید می کند. بدافزار مشابه است، اما برای دسترسی غیرمجاز به داده‌ها، ذخیره‌سازی و قدرت محاسباتی شما اقدام مستقیمی انجام می‌دهد.

گزارش Seon در مورد حملات سایبری تهدیدهای اصلی را مشخص می کند.

فیشینگ یک کلمه خنده دار به نظر می رسد، اما یک کلاهبرداری بسیار موذیانه تر است. این دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، به دنبال جزئیات است، اما soelling “ph” احتمالاً از اصطلاح قبلی phreaking الهام گرفته شده است، که ترکیبی از “phone” و “freak” است که شامل هک کردن سیستم تلفن است. فیشینگ اغلب به شکل یک ایمیل یا پیام رسانه های اجتماعی از طرف شخصی است که جعل هویت شخص دیگری برای جمع آوری اطلاعات شخصی است.

چهارمین نوع رایج حمله سایبری شامل محیط های ابری ناامن است که خوشبختانه کمتر رایج شده است و بیش از 50 درصد کاهش یافته و کمتر از 1 درصد موارد ذکر شده توسط Seon را تشکیل می دهد. لاگین های دزدیده شده که به عنوان پر کردن اعتبار شناخته می شوند نیز کمتر از 1 درصد را تشکیل می دهند.

مطلب پیشنهادی:  چگونه با استفاده از Fan Control تمام فن های رایانه شخصی خود را کنترل کنید

نقص های نرم افزاری و حملات روز صفر تقریباً هیچ تأثیری نداشتند. شایان ذکر است که 34 درصد از حملات سایبری ذکر شده دسته بندی نشده بودند، بنابراین حاشیه خطای زیادی در این گزارش وجود دارد، به طوری که برخی از کلاهبرداری ها به احتمال زیاد بسیار بیشتر رخ می دهند. گزارش کامل سون در وب سایت او موجود است.

ورودهای بدون رمز عبور به زودی می آیند، که بسیار کمک خواهد کرد، اما این بدان معنا نیست که زمان آن رسیده است که امنیت را کاهش دهید. با بیشتر شدن حملات سایبری، باید امنیت رایانه خود را تقویت کنید.

برخی از بهترین راه ها برای انجام این کار نیز بسیار آسان هستند. سیستم عامل خود را به آخرین نسخه به روز نگه دارید و همچنین برنامه های کاربردی به خصوص مرورگر خود را به روز کنید. امنیت ورود به سیستم را می توان با انتخاب رمزهای عبور قوی تر و فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای بهبود بخشید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا