تکنولوژی

گزارش ها: Uber Cabs سیاستمداران را لابی کرد، قوانین را در سرکوب جهانی زیر پا گذاشت

بر اساس گزارش‌های روزنامه‌ها بر اساس اسناد فاش شده، تاکسی‌های اوبر به عنوان بخشی از تلاش‌های توسعه جهانی از سال 2013 تا 2017 سعی در لابی کردن سیاستمداران و زیر پا گذاشتن قوانین داشتند.

بر اساس گزارش‌های روزنامه‌ها بر اساس اسناد فاش شده، تاکسی‌های اوبر به عنوان بخشی از تلاش‌های توسعه جهانی از سال 2013 تا 2017 سعی در لابی کردن سیاستمداران و زیر پا گذاشتن قوانین داشتند.

بر اساس گزارش‌هایی که در رسانه‌هایی از جمله گاردین و لوموند منتشر شده، گفته می‌شود که Uber Technologies در تلاش‌های خود از سیاستمداران از جمله امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه کمک دریافت کرده است. به اصطلاح “فایل های Uber” – بر اساس بیش از 124000 سند به اشتراک گذاشته شده با کنسرسیوم بین المللی غیرانتفاعی روزنامه نگاران تحقیقی – دوره ای را پوشش می دهد که یکی از بنیانگذاران تراویس کالانیک مدیر عامل بود و جزئیات طولانی مدتی را که این شرکت به دنبال توسعه آن است را توضیح می دهد. به شهرهای کلیدی مانند پاریس.

در بیانیه ای که اندکی پس از انتشار این گزارش ها منتشر شد، اوبر هیچ یک از اتهامات را رد نکرد و در عوض بر تغییرات ایجاد شده پس از انتصاب دارا خسروشاهی به سمت مدیرعاملی در سال 2017 تمرکز کرد.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو در بیانیه‌ای گفت: «قبل از سال 2017 گزارش‌هایی درباره اشتباهات اوبر وجود نداشت. هزاران داستان کوتاه منتشر شده است، کتاب های متعددی نوشته شده است – حتی یک مجموعه تلویزیونی نیز وجود داشت.

اوبر گفت خسروشاهی شرکت را متحول کرده و ایمنی را در اولویت قرار داده است.

مطلب پیشنهادی:  دکمه پاور آیفون شما عملکردهای مخفی دارد! نحوه استفاده از این ترفند را بدانید

در بیانیه آمده است: «وقتی امروز می‌گوییم اوبر یک شرکت متفاوت است، به معنای واقعی کلمه آن را معنا می‌کنیم: 90 درصد از کارکنان فعلی اوبر پس از اینکه دارا مدیرعامل شد، به این شرکت ملحق شدند.

تاکتیک های تهاجمی اوبر علیه صنعت تاکسی سال ها گزارش شده است. بلومبرگ نیوز در سال 2018 گزارش داد که این شرکت یک سیستم از راه دور را برای جلوگیری از دستیابی پلیس به داده های داخلی در طول حملات به کار گرفته است.

نقش ماکرون

روزنامه فرانسوی لوموند از پیام های متنی کالانیک و مکرون در زمانی که وی وزیر دارایی بود، خبر داد. در این گزارش آمده است که در مجموع چهار ملاقات بین این دو صورت گرفت و یک “معامله” محرمانه بین مدیران اوبر و سیاستمداران فرانسوی منعقد شد.

سخنگوی کاخ الیزه گفت که ماکرون به‌عنوان وزیر دارایی به طور طبیعی با شرکت‌های متعددی که در جهش عمیق خدماتی که در سال‌های یاد شده رخ داده بود، به مبادله سوق داده شد و او به دنبال آن بود که «با گشودن برخی موارد اداری یا نظارتی تسهیل کند. قفل ها.»

بر اساس این اسناد، اوبر در سال 2015 سرویس سواری UberPop را در فرانسه متوقف کرد و چند ماه بعد قانونی که باعث شد راننده مجوز اوبر شود، به نفع شرکت سواری تغییر کرد و باعث خشم رانندگان تاکسی شد.

طبق اسناد فاش شده، کالانیک در جریان اعتراضات علیه اوبر در پاریس و سایر شهرهای اروپایی در سال 2016، نگرانی های داخلی در مورد خشونت احتمالی علیه رانندگان اوبر را رد کرد. در این گزارش ها آمده است که این شرکت در عوض سعی کرد از حملات خشونت آمیز به رانندگان خود در آن زمان برای جلب همدردی عمومی استفاده کند.

مطلب پیشنهادی:  آیا می خواهید کمتر از تهویه مطبوع استفاده کنید؟ فقط فن را روشن کنید

سخنگوی کالانیک در بیانیه ای مفصل به واشنگتن پست، یکی از چندین سازمان خبری که در مورد این اسناد نوشتند، این ادعاها را رد کرد.

در این بیانیه آمده است: “آقای کالانیک هرگز پیشنهاد نکرد که اوبر باید از خشونت به قیمت ایمنی راننده بهره مند شود.”نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا