کامپیوتر

گفته می شود سناتورهای آمریکایی در مورد این لایحه با هدف تقویت تولید تراشه در ایالات متحده مطلع شده اند.

دو مقام به رویترز گفتند که سه مقام ارشد دولت بایدن روز چهارشنبه سناتورها را در مورد رقابت جهانی در نوآوری و فناوری و لایحه پیشنهادی برای تقویت تولید نیمه هادی در ایالات متحده توضیح خواهند داد.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، آوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی و کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع، جلسه توجیهی محرمانه را برای همه سناتورها در ساعت 16:00 بعد از ظهر به وقت شرقی (1:30 بامداد IST) روز چهارشنبه برگزار خواهند کرد، در حالی که قانونگذاران دموکرات و کاخ سفید در این نشست حضور دارند. به دنبال کسب تاییدیه برای قانونی است که بودجه 52 میلیارد دلاری (تقریبا 4134.99 کرور روپیه) در یارانه های ساخت تراشه و تقویت نوآوری علم و فناوری ایالات متحده برای رقابت با چین را تامین می کند.

رایموندو یکشنبه به ABC News گفت که لایحه تامین مالی تراشه “هم اکنون باید تصویب شود. نه در شش ماه، (الف) اکنون. او دو حزبی است.” او گفت که لایحه چیپس به “کاهش قیمت تراشه ها کمک می کند، که تقریباً هزینه هر چیزی را که می خرید کاهش می دهد، زیرا همه چیز شامل چیپس است”.

میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا اخیراً تهدید کرده است که اگر دموکرات‌ها با لایحه هزینه‌های اجتماعی و آب‌وهوا پیش بروند، این لایحه را مسدود خواهد کرد.

قانون مجلس سنا که در ژوئن 2021 تصویب شد شامل 52 میلیارد دلار یارانه برای تراشه بود و اجازه داد 200 میلیارد دلار دیگر (تقریباً 1590510 کرور) برای تقویت نوآوری علم و فناوری ایالات متحده برای رقابت با چین.

نسخه مجلس نمایندگان که در فوریه تصویب شد مشابه است، اما نزدیک به 3000 صفحه است و شامل تعدادی پیشنهاد تجاری است که در لایحه سنا نیست. انتظار می رود بسیاری از مقررات مجلس کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی:  IDC: بازار رایانه های شخصی هند رکورد 14.8 میلیون محموله در سال 2021 را مشاهده می کند که 44.5 درصد رشد نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

برخی نگرانند که اگر کنگره در هفته‌های آتی به توافق نرسد، پیش از انتخابات نوامبر کنگره نتواند به توافق برسد.

کمبود مداوم تراشه، صنایع خودروسازی و الکترونیک را ناراحت کرده و برخی از شرکت ها را مجبور به کاهش تولید کرده است. بسیاری از شرکت ها بر این باورند که این کمبود حداقل تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت.

قانونگذاران هشدار می دهند که برخی از سرمایه گذاری های عمده در تولید تراشه های جدید ایالات متحده بدون اقدام کنگره ممکن است در خطر باشد.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا