موبایل

گفته می شود که اندروید 15 طراحی نوار صدا را ارتقا داده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می کند

بر اساس یک گزارش جدید، اندروید 15 ممکن است تغییر بزرگی در طراحی در نوار صدا ایجاد کند. انتشار نسخه بعدی سیستم عامل گوشی های هوشمند اندروید هنوز چند ماه دیگر باقی مانده است، اما برخی از ویژگی های جدید آن قبلا فاش شده است. گزارش اخیر ادعا می کند که کاربران می توانند از یک برنامه در اندروید 15 برای صرفه جویی در فضای گوشی هوشمند خود به جای حذف کامل آن نسخه پشتیبان تهیه کنند. در حال حاضر، گزارش دیگری ادعا می کند که نوار صدا ممکن است در نهایت به زبان طراحی Material You Google آورده شود.

طبق گزارش مشاور میشال رحمان (از طریق Android Authority)، اندروید 15 ممکن است به روند ارتقای تمام بخش‌های گوشی هوشمند با استانداردهای Material You ادامه دهد. زبان طراحی جدید اولین بار در سال 2021 با اندروید 12 معرفی شد و از آن زمان گوگل آن را به اپلیکیشن ها و ویژگی های مختلف اضافه می کند. بر اساس این گزارش، پانل ولوم آخرین موردی است که عناصر آن را در بر می گیرد.

پانل حجم فعلی اکنون برخی از عناصر خود را با صفحه پایینی دارد که با فشار دادن دکمه صدا ظاهر می شود. با این حال، طراحی فعلی شامل لغزنده های نازکی برای پخش صدا، تماس، زنگ، اعلان و هشدار است. همچنین یک برچسب با بالا وجود دارد صدا و لرزش و آیکون هایی که در کنار لغزنده قرار می گیرند و نام استریم بالای اسلایدر قرار می گیرد.

پنل ولوم اندروید 15 ولوم اندروید 15

نوار صدا اندروید 15
عکس: مشعل رحمان/Android Authority

بر اساس این گزارش، پنل ولوم بازطراحی شده لغزنده ها را تا حد زیادی تغییر می دهد. این‌ها در آخرین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 15 مشاهده شده‌اند، اما برای آزمایش‌کنندگان بتا منتشر نشده‌اند. لغزنده های جدید اکنون ضخیم تر و به شکل قرص هستند. نماد جریان صدا و متن در داخل نوار لغزنده قرار می گیرد و در کنار نوار لغزنده رسانه دکمه ای وجود دارد که با ضربه زدن، کل پانل را به یک ردیف جمع می کند. با ضربه زدن روی آن نمای کاملاً باز شده دوباره باز می شود.

مطلب پیشنهادی:  عرضه سری Realme 11 Pro 5G در هند در 8 ژوئن انتظار می رود، Realme Buds Air 5 Pro TWS Earbuds ممکن است دنبال شود

بر اساس تصویر به اشتراک‌گذاشته‌شده، برچسب بالایی نیز از بین رفته و با یک نماد جابجایی خروجی صوتی دائمی جایگزین شده است. این نماد حتی زمانی که صدا از طریق بلندگوی خارجی پخش نمی شود وجود دارد و نشان می دهد که صدا از طریق خود دستگاه پخش می شود. این گزارش همچنین تاکید می‌کند که وقتی حجم جریان را تنظیم می‌کنید، متن نیز حرکت می‌کند تا همیشه قابل مشاهده باشد. نوار تنظیم مجدد صدا ممکن است با نسخه پایدار اندروید 15 وارد شود، اما از آنجایی که گوگل تا کنون آن را به طور رسمی به سیستم عامل اضافه نکرده است، روی آن نوشته نشده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا