تکنولوژی

گوگل از شکایت در مورد بدنام کردن ویدیوهای آزار و اذیت حیوانات در یوتیوب صرف نظر کرد

یک گروه حقوق حیوانات در تلاش قانونی برای مجبور کردن گوگل به انجام کارهای بیشتر برای جلوگیری از حیوانات آزاری از پلتفرم پخش YouTube خود شکست خورده است.

یک گروه حقوق حیوانات در تلاش قانونی برای مجبور کردن گوگل به انجام کارهای بیشتر برای جلوگیری از حیوانات آزاری از پلتفرم پخش YouTube خود شکست خورده است.

گوگل شرکت آلفابت سانیل آر. کولکارنی، قاضی دادگاه عالی سانتا کلارا، در حکمی مقدماتی در روز چهارشنبه گفت که توسط یک قانون فدرال، بخش 230 قانون نجابت ارتباطات، محافظت می‌شود که پلتفرم‌های اینترنتی را در برابر دعاوی حقوقی مبتنی بر محتوای ارسال شده توسط کاربران محافظت می‌کند.

گروه Lady Freethinker سال گذشته شکایتی را تنظیم کرد و گوگل را به سود بردن از ویدیوهای حیوان آزاری با قرار دادن تبلیغات در کنار آنها متهم کرد. برخی از ویدئوهای توهین آمیز مورد اشاره این گروه شامل حمله پیتون ها به توله سگ ها است.

لیدی فریتینکر گفت که گوگل با اجازه دادن به ویدیوها در پلتفرم خود، قوانین فدرال را که تصاویر خشونت علیه حیوانات را ممنوع می کند، زیر پا گذاشته است. اما قاضی خاطرنشان کرد که این گروه فقط ادعاهایی را فهرست کرده است که شامل نقض قوانین ایالتی و محلی، مانند نقض قرارداد و تبلیغات نادرست است.

قاضی نوشت: «بخش 230 به صراحت بیان می‌کند که «هیچ اقدامی انجام نمی‌شود و هیچ مسئولیتی بر اساس قوانین ایالتی یا محلی که با این بخش مغایرت داشته باشد، تحمیل نخواهد شد».

پرونده Lady Freethinker v. Google LLC d/b/a YouTube, et al, 21CV390154, Santa Clara (San Jose) Superior Court است.

مطلب پیشنهادی:  UnitedHealth پس از حمله سایبری بیش از 2 میلیارد دلار به ارائه دهندگان پرداخت کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا