تکنولوژی

گوگل از عموم مردم دعوت می کند تا Drive Bard، ChatGPT Challenger خود را آزمایش کنند

گوگل روز سه شنبه رقیب ChatGPT خود Bard را در ایالات متحده و بریتانیا به روی عموم باز کرد، اگرچه دسترسی به لیست انتظار نیاز دارد.

سیسی هسیائو، معاون بخش محصول گوگل و الی کالینز، معاون تحقیقات، در وبلاگی از شرکت نوشتند: “امروز ما شروع به دسترسی به Bard کردیم، آزمایش اولیه ای که به شما امکان می دهد با هوش مصنوعی مولد همکاری کنید.”

آنها توضیح دادند که بارد را می توان برای افزایش بهره وری، سرعت بخشیدن به ایده پردازی و برانگیختن کنجکاوی استفاده کرد.

آنها خاطرنشان کردند: “ما تا کنون با آزمایش بارد چیزهای زیادی یاد گرفته ایم، و گام مهم بعدی در بهبود آن، دریافت بازخورد از افراد بیشتر است.”

مدیران گوگل اذعان کردند در حالی که مدل های زبان بزرگ یک فناوری هیجان انگیز هستند، اما بدون نقص نیستند. آنها ادامه دادند، از آنجایی که آنها از طیف گسترده ای از اطلاعات که منعکس کننده تعصبات و کلیشه های دنیای واقعی است، یاد می گیرند، گاهی اوقات در نتایج خود نشان می دهند. و ممکن است در حین ارائه مطمئن اطلاعات نادرست، گمراه کننده یا نادرست ارائه دهند.

این دو نفر اضافه کردند: «کار ما بر روی بارد بر اساس اصول هوش مصنوعی ما هدایت می شود و ما همچنان بر کیفیت و ایمنی تمرکز می کنیم. ما از بازخورد و ارزیابی انسانی برای بهبود سیستم‌های خود استفاده می‌کنیم، و همچنین حفاظت‌هایی مانند محدود کردن تعداد مبادلات در گفتگو را ایجاد کرده‌ایم تا بتوانیم تعاملات را مفید و در موضوع نگه داریم.»

تعقیب ردموند

از زمانی که گوگل در ماه فوریه Bard را به دنیا معرفی کرد، این شرکت در تلاش است تا با مایکروسافت که ویژگی‌های هوش مصنوعی را با سرعتی سرسام‌آور در محصولات خود معرفی می‌کند، پیشی بگیرد.

راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی در گروه Enderle، یک مشاور می‌گوید: «گوگل اکنون وحشت زده است که مایکروسافت از آنها در بازار پیشی گرفته است و کاربران را تخلیه می‌کند، که آنها را در وضعیت «آماده یا نه، در راه است» قرار می‌دهد. شرکت در بند، اورگان.

مطلب پیشنهادی:  وزیر فناوری اطلاعات می‌گوید هند می‌خواهد ظرف 5 سال آینده به رهبر جهانی در تولید تراشه تبدیل شود

“تنها چندی پیش آنها متقاعد شده بودند که به آماده شدن نزدیک نیست و به نظر می رسد منابع آن را کاهش می دهند، بنابراین بعید است که واقعا آماده باشد، اما آنها اکنون به پاسخ نیاز دارند و بدیهی است که برای جلوگیری از مایکروسافت ریسک بزرگی می کنند. او به دیجیتال تو گفت.

مارک ان. ونا، رئیس و تحلیلگر اصلی در SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، می‌گوید که گوگل بدون شک در حالت بازیابی است.

او به دیجیتال تو گفت: «من فکر می‌کنم گوگل تحت فشار زیادی از بازار است تا بارد را در سریع‌ترین زمان ممکن وارد بازار اصلی کند، زیرا تا حدودی تصور می‌شود که آنها با استقبال بازار از ChatGPT غافلگیر شده‌اند.


راس روبین، تحلیلگر اصلی در Reticle Research، یک مشاور فناوری مصرف کننده در نیویورک، خاطرنشان کرد: گوگل سال ها در مورد کار خود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین صحبت کرده است، اما تا کنون تنها به روش های بسیار محدودی به دست مصرف کنندگان رسیده است.

«ChatGPT واقعاً به اعصاب گوگل ضربه زد. او به دیجیتال تو گفت: این یک تهدید وجودی برای جستجوی گوگل است.

یک سرعت محتاطانه

علیرغم فشار برای از بین بردن شکاف با مایکروسافت، سرعت توسعه Bard همچنان محفوظ است.

گرگ استرلینگ، یکی از بنیانگذاران Near Media، یک وب سایت خبری، تفسیری و تحلیلی، خاطرنشان کرد: سرعت گوگل کمی محتاط تر از سرعت مایکروسافت است.

او به دیجیتال تو گفت: «آنها احساس می کنند اگر بارد به جریان اصلی برود و از ریل خارج شود، چیزی را به عنوان یک برند از دست خواهند داد.

روبین توضیح داد که بارد در راه اندازی کند بوده است زیرا گوگل موقعیت مسلط در بازار دارد و می خواهد چت بات را به عنوان افزونه محصول جستجوی موجود خود قرار دهد.

او افزود: «مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی در آفیس، استقرار مشابهی دارد.

مطلب پیشنهادی:  گیگا ماینر بیت کوین مستقر در تگزاس با Phoenix Global در آرژانتین شریک شده است

وینا خاطرنشان کرد که در این مرحله، آسیب ناشی از این تصور که گوگل پشت مایکروسافت قرار دارد وارد شده است، بنابراین گوگل عاقلانه خواهد بود که از منابع خود برای تبدیل Bard به بهترین ابزار موجود در بازار استفاده کند و دیگر نگران اولین بودن آن نباشد.

ChatGPT در مقابل LaMDA

Vena اضافه کرد که ایجاد لیست انتظار در حالی که عرضه کامل Bard را به تاخیر می اندازد می تواند به نفع این محصول باشد.

او گفت: «این حس را تقویت می‌کند که بارد برای بهترین زمان آماده نیست. اما اگر این تصور را کنار بگذاریم، احتمالاً این یک حرکت عاقلانه از جانب گوگل است، زیرا انتشار مرحله‌ای به آن‌ها اجازه می‌دهد تا باگ‌ها را به شیوه‌ای سنجیده و عمدی برطرف کنند، که چیز خوبی است.

استرلینگ استدلال می کند که لیست انتظار هدف دیگری نیز دارد. او گفت: “آنها سعی می کنند با محدود کردن دسترسی، کنترل کنند که چه کسی دسترسی دارد و گفتگو در اطراف بارد چگونه اتفاق می افتد.” اما صادقانه بگویم، اغلب این روشی است که محصولات فناوری به بازار عرضه می شوند.


Hsiao و Collins خاطرنشان کردند که Bard در حال حاضر از یک نسخه سبک وزن و بهینه از مدل زبان تحقیقاتی LaMDA بزرگ گوگل پشتیبانی می‌کند، اما این پیشنهاد در طول زمان با مدل‌های جدیدتر و توانمندتر به‌روزرسانی خواهد شد.

ویل دافیلد، تحلیلگر سیاست در مؤسسه کاتو خاطرنشان کرد: «بارد به‌اندازه GPT-4 که ​​OpenAI اخیراً منتشر کرد، قدرتمند به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به اینترنت متصل است، مهم است که برای پاسخ دادن به سؤالات به چه چیزی تکیه کند». ، یک اتاق فکر در واشنگتن دی سی.

بارد به عنوان یک دستیار شخصی بهتر عمل می کند، اما با وظایف تحلیلی عمیق، مانند دادن مجموعه ای از یادداشت های وصله از یک بازی ویدیویی و پرسیدن اینکه چگونه وضعیت بازی را تغییر می دهند یا از آن می پرسند، به خوبی انجام نمی دهد. او به دیجیتال تو گفت.

مطلب پیشنهادی:  ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت 10 ساله شد

پاسخ های متعدد به پرسش ها

Vena توضیح داد که LaMDA به طور خاص برای مکالمات زبان طبیعی طراحی شده است و هدف آن این است که نسبت به مدل‌های زبان قبلی بیشتر از متن آگاه باشد. این برنامه در طیف متنوعی از موضوعات آموزش داده شد و به طور بالقوه می‌توان از آن در انواع برنامه‌های مکالمه مانند ربات‌های گفتگو، دستیارهای صوتی و ابزارهای خدمات مشتری استفاده کرد.

از سوی دیگر، او ادامه داد که مدل زبان بزرگ مایکروسافت به طور خاص برای برنامه های گفتگو طراحی نشده است، بلکه برای درک عمومی تر زبان طراحی شده است. مایکروسافت در حال کار بر روی چندین مدل زبان است که به دنبال بهبود پردازش و تولید زبان طبیعی در برنامه‌های مختلف از جمله ترجمه، تجزیه و تحلیل احساسات و پاسخ به سؤال است.

Bard همچنین با ایجاد پیش نویس های متعدد از پاسخ های پرس و جو خود از ChatGPT منحرف می شود. Vena گفت: “این به کاربران انعطاف بیشتری برای مشاهده نتایج چند پرس و جو می دهد و به نظر من این چیز خوبی است.”


استرلینگ خاطرنشان کرد، در حالی که ارائه پیش نویس های متعدد به کاربران حق انتخاب و اطلاعات بیشتری می دهد، به نظر می رسد دفاعی در برابر انتقاد کاربران نیز باشد.

او افزود، به طور کلی، گوگل در مورد پیام رسانی و ارائه خود در مورد Bard محتاط تر از مایکروسافت در مورد Bing است.

او گفت: “بینگ شجاع تر است.” مایکروسافت چیزهای کمتری برای از دست دادن دارد و مشتاق است که چت هوش مصنوعی را به عنوان یک تکامل یافته از Bing بپذیرد.

او ادامه داد: “برای گوگل، به نظر می رسد این بیشتر یک افزودنی جدید است که با گذشت زمان بهبود خواهد یافت. آنها آن را به عنوان جایگزینی برای جستجو کم اهمیت می دانند. این تا حدی باعث افزایش انتظارات مصرف‌کننده و شکل‌دهی به برداشت‌های گسترده‌تر از بازار می‌شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا