موبایل

گوگل چیزی را ارائه کرده است که می تواند بزرگترین محصول سال های اخیر آنها باشد

مردی که عینک هوشمند Ray-Ban Meta را در دست دارد.
اندی باکسال / روندهای دیجیتال

یکی از داغ ترین و جالب ترین دستگاه های تلفن همراه در حال حاضر چیست؟ اینها عینک های هوشمند Ray-Ban Meta هستند که نه تنها عالی به نظر می رسند، بلکه بسیار خوب نیز کار می کنند.

آنها به طور مناسبی ناشناس هستند، اما همچنان بسیار کاربردی هستند، و به شما دلیلی می دهد که در صورت ایجاد مزاج همیشه آنها را بپوشید. به‌علاوه، آنها هوش مصنوعی دارند – ویژگی‌های بزرگی که شرکت‌های فناوری در حال حاضر دوست دارند – درست در آن ساخته شده است. پس رقیب گوگل در گوگل I/O کجا بود؟

یک طعنه و نه بیشتر

تصویری از سخنرانی اصلی Google I/O 2024 که عینک‌های هوشمند را نشان می‌دهد.
عینک هوشمند مفهومی گوگل دایره ای است گوگل

بینندگان چشم عقابی سخنرانی اصلی که با نمایش بی‌پایان هوش مصنوعی برای بهره‌وری به خواب نرفتند، ممکن است در یک نقطه نگاهی اجمالی به یک جفت عینک هوشمند داشته باشند. در طول نمایش پروژه Astra و پس از استفاده از تلفن برای نشان دادن قابلیت های Astra، یکی از کارمندان گوگل به طور اتفاقی یک جفت عینک معمولی را برداشت، آن را گذاشت و سپس به نمایش ادامه داد.

ارائه به یک دیدگاه شخصی تغییر کرد، گویی ما از پشت عینک می نگریم و پروژه Astra را با صدا بررسی می کنیم. خیلی جالب به نظر می رسید، با این تفاوت که بدیهی است که یک نسخه نمایشی محصول “واقعی” نبود. عینک های هوشمند هرگز معرفی نشدند، و ما هرگز ندیدیم که شخص واقعاً از آنها استفاده کند، فقط برای لحظه ای آنها را در یک پنجره کوچک تصویر در تصویر به چشم می زد. اما به آنچه گوگل فکر می کند با عینک های هوشمند و پروژه Astra در آینده امکان پذیر است اشاره کرد.

تصویری از سخنرانی اصلی Google I/O 2024 که فردی را با عینک هوشمند نشان می‌دهد.
نگاهی اجمالی به فردی که از “عینک هوشمند” گوگل استفاده می کند گوگل

همین بود. یک پلک زدن و از دست دادن آن محصولی که قرار است فرض کنیم فقط یک اثبات مفهوم است و در واقع وجود ندارد. ولی چرا وجود ندارد به غیر از نماد روی صفحه که نشان می دهد جمینی در حال گوش دادن است، که نشان می دهد عینک هوشمند برای داشتن نوعی نمایشگر در نظر گرفته شده است، هیچ کاری را انجام نداد که Ray-Ban Meta نتوانست انجام دهد. و امروز برای خرید در دسترس هستند، در حالی که ویژگی هوش مصنوعی نزدیک به یک ماه است که در دسترس همه صاحبان ایالات متحده است.

مطلب پیشنهادی:  قیمت Infinix GT 20 Pro 5G، رندرها، مشخصات لو رفت؛ توصیه می شود که روی Dimensity 8200 SoC اجرا شود

هدر دادن فرصت

عینک گوگل و سامسونگ گلکسی فولد با هم، روی میز جلوی یک فن.
اندی باکسال / روندهای دیجیتال

سخنرانی اصلی Google I/O 2024 مملو از نمایش‌های هوش مصنوعی بود که عمدتاً توسط یک تلفن هوشمند یا رایانه تسهیل می‌شد، اما به طور کامل از سخت‌افزار اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی برای روشن کردن تصورات ما غایب بود. با این حال، گوگل بیش از یک دهه پیش با معرفی عینک هوشمند، محصولی بسیار جلوتر از زمان خود و به قدری نادرست درک شده بود که در رقابت با عینک‌های هوشمند پیشرو بود. با این حال، زمان تغییر کرده است و آنچه در آن زمان غیرقابل قبول بود، دیگر مشکل ساز نیست.

تفسیر مدرن از Glass با ادغام Gemini و آگاهی بیشتر از حریم خصوصی برای Google کاملاً بی‌معنا به نظر می‌رسید و سخنرانی اصلی I/O 2024 بهترین زمان برای معرفی آن بود. با این حال، بهترین کاری که گوگل می‌توانست مدیریت کند، یک مزاحمت کوتاه بود که پس از آن مطلقاً هیچ بحث دیگری وجود نداشت. جارو کردن عینک هوشمند زیر فرش یا خودداری از به اشتراک گذاشتن آن به دلیل اینکه هنوز زود است (به دلایلی نامعلوم) بیهوده به نظر می رسد وقتی که به وضوح می خواهد مردم متوجه شوند. در غیر این صورت، اصلاً چرا باید آنها را در دمو قرار دهید؟

مدیر عامل آزمایشگاه برلیانت، عینک هوشمند فریم جدید این شرکت را مدل می کند.
مدیر عامل آزمایشگاه برلیانت، عینک هوشمند فریم جدید این شرکت را مدل می کند. آزمایشگاه های درخشان

مشکل اینجاست که متا امروز وجود دارد و ثابت می‌کند که عینک‌های هوشمند یک ابزار پوشیدنی فوق‌العاده برای هوش مصنوعی هستند، و این تنها عینک نیست. Solos دارای طیف وسیعی از عینک‌های هوشمند است که در اطراف ChatGPT ساخته شده‌اند، و عینک‌های هوشمند Frame هیجان‌انگیز Brilliant Labs در حال حاضر به چهره‌ی کاربران مشتاق اولیه رسیده است.

مطلب پیشنهادی:  اینفینیکس فناوری‌های E-Color Shift، AirCharge و Extreme-Temp Battery را در CES 2024 به نمایش گذاشت.

قبل از اینکه عینک‌های هوشمند مجهز به هوش مصنوعی Oppo و اولین پلت‌فرم‌های هوش مصنوعی مبتنی بر اپلیکیشن را که با عینک‌های هوشمندی مانند XRAI کار می‌کنند، در نظر بگیریم، تمام است. این روزها چیزهای زیادی در مورد عینک های هوشمند می گذرد، اما گوگل به طور کامل از همه آن غایب است.

قایق گم شده است

ویژگی ترجمه عینک هوشمند Google AR نشان داده شد.
عینک هوشمند AR گوگل از Google I/O 2022 گوگل

این اولین بار نیست که گوگل یک عینک هوشمند مفهومی را در جریان سخنرانی Google I/O خود به نمایش می گذارد و سپس برای همیشه آنها را نادیده می گیرد. در سال 2022، نشان داد که چگونه رونویسی زنده از طریق عینک های هوشمند می تواند زندگی مردم را تغییر دهد و هم نگاهی الهام بخش و هم هیجان انگیز به آینده بود. این عینک هوشمند با این قابلیت امروز کجاست؟ چه کسی می داند. شاید گوگل گرد و غبار آن را پاک کرده و از آن تکیه گاه قدیمی برای نسخه ی نمایشی Project Astra دوباره استفاده کند، زیرا مطمئناً فروش ندارند.

تأخیر گوگل در ایجاد سخت‌افزار هیجان‌انگیز برای هوش مصنوعی خود یک مشکل جدی است، زیرا دیگران در حال حاضر از همه اینها استفاده می‌کنند و زیرنویس و ویژگی ترجمه هوش مصنوعی XRAI نمونه بارز آن است. گوگل اپل نیست و نمی تواند بنشیند و اجازه دهد دیگران آزمایش کنند و سپس تفسیر خود را ارائه دهند. Pixel Watch این را ثابت کرد، زیرا اولین نسخه یک ساعت هوشمند ضعیف با طراحی غیرقابل تصور بود که واقعاً خیلی دیر ارائه شد. اگرچه عاقبت چیزها را بسیار بهبود بخشید، اما بیرون همچنان همان است، و برندهای دیگر یا خیلی جلوتر هستند یا در حال حاضر رو به جلو هستند.

کاری که گوگل به خوبی انجام می‌دهد (یا قبلاً انجام می‌داد) این است که مرزها را کنار بگذارد، و باید این کار را با سخت‌افزار هوش مصنوعی خود در حال حاضر انجام دهد، نه چند سال دیگر که رقبای‌اش قبلاً همه این کارها را انجام داده باشند. به نظر می رسد او فراموش کرده است که چگونه سرگرم شود و آنقدر درگیر “مفید” کردن هوش مصنوعی است که از نحوه ایجاد نوآوری های نرم افزاری خود غافل شده است. جذاب. یک جفت عینک هوشمند دقیقاً این کار را انجام می‌دهد، و به طرز ناامیدکننده‌ای، فکر می‌کنم گوگل آن را می‌داند، زیرا این تمسخر بی‌صدا را در سخنرانی اصلی قرار داد.

مطلب پیشنهادی:  گوشی نوکیا 3210 با گزینه های رنگی جدید، اتصال 4G راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

به جای آن Ray-Ban Meta را بخرید

یک جفت عینک هوشمند Ray-Ban Meta روی یک میز.
عینک هوشمند Ray-Ban Meta فیل نیکینسون / روندهای دیجیتال

رویکرد معمولی گوگل به عینک‌های هوشمند و هر سخت‌افزار اختصاصی که پتانسیل باورنکردنی Gemini و هوش مصنوعی را به نمایش می‌گذارد، به رقبا برتری می‌دهد و این بزرگترین مشکل همه است. این شانس بزرگی داشت تا جایگاه خود را به عنوان یک مبتکر عینک هوشمند (و همچنین یک مبتکر XR) در I/O امسال بازیابد – در حالی که شیاطینی را که پس از گذشت این سال‌ها هنوز هم گلس را تسخیر کرده‌اند را بیرون می‌کند. اما در عوض تصمیم گرفتند وانمود کنند که هنوز فناوری‌هایی هستند که در آینده می‌آیند.

من اینجا هستم تا به شما بگویم که این درست نیست، زیرا امروز می توانید عینک هوشمند Ray-Ban Meta Smart را بخرید، و این عینک یک آزمایش مفهومی یا بتا نیست، بلکه محصولی روزمره است که شما آن را دوست خواهید داشت – کامل با The Intelligence هوش مصنوعی در دسترس شماست. آنها مردم عادی را در مورد پتانسیل هوش مصنوعی بسیار بیشتر از یک خلاصه دیگر تولید شده توسط هوش مصنوعی در یک ایمیل یا پی دی اف معرفی و هیجان زده می کنند، که به نظر می رسد آن لحظه “عجب” نیست که گوگل فکر می کند.

شاید Glass در سال 2025 با هوش مصنوعی بازگردد، اما بر اساس وضعیت امروز، من بیشتر علاقه مندم که ببینم رقابت گوگل در سال آینده با سخت افزار هوش مصنوعی چه خواهد کرد. با توجه به اینکه ما در اینجا در مورد گوگل صحبت می کنیم، نه شرکتی که قبلا هرگز نوآوری نکرده است، اصلاً نباید اینطور باشد و نشان می دهد که چه اشتباهی در I/O 2024 انجام داده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا